Otazka na Bruna ohledne klimatizace...

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
grafx

Otazka na Bruna ohledne klimatizace...

Příspěvek od grafx »

Cau Bruno... zajima me to tvoje udelatko, ktere automatizuje rucni klimu... zminoval ses o tom zde https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?p=24881#24881
Diky 8)
Reklama
 

Farmář
***
Příspěvky: 763
Registrován: 27 kvě 2005, 22:35

Příspěvek od Farmář »

Nebylo by lépe kontaktovat dotazovaného přes SZ nebo E-mail?!? :roll:
než zakládat nové téma :wink:
grafx

Příspěvek od grafx »

ok... muzete to vlakno smaznout. Myslel jsem ze by to nekoho jeste mohlo zajimat, pripadne ze nekdo jiny pouziva podobne zarizeni jako Bruno a chtel by se o zkusenosti podelit a pripadne doporucit.
Uživatelský avatar
yenda
**
Příspěvky: 145
Registrován: 29 srp 2005, 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenda »

je fakt že by mě taky zajímalo jak to má udělané. Ne že bych do toho hned šel, ale ...
Toyota Avensis sedan Sol 2.0 16V (94 kW)
dříve: Accent 1.5 12V GLS, r.v. 1997
Uživatelský avatar
KarelM
*
Příspěvky: 26
Registrován: 02 srp 2006, 15:33
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od KarelM »

Tak tohle by mě zajímalo taky...
Exciting Blue Elantra sedan 1.6 GL, 2006
Felotron

Příspěvek od Felotron »

Taky se zajimam ;)
Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

No ja nevim ale podle toho že píše o termostatu tak nestačilo by někde sehnat termostat, na něm nastavit teplotu a propojit to se spínačem klimy A/C? místo toho bude ten spínač nový termostat a pak už jenom stačí aby byla ručně kolečkem nastavená poloha chlazení třeba max. chlazení a jakmile se teplota sníží pod úroveň na termostatu tak se to samo vypne. De facto vyřadit spínač A/C a na místo něj zapojit ten termostat.
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

klima

Příspěvek od Bruno »

Je to tak, prostorový digitální termostat (cca 500Kč) s citlivostí nejlépe 0,1 - 0,2 stupně se zapojí do odvodu vypínače A/C ke klimatizaci. Na termostatu se zapojí kontakty pro chlazení.Termostat má ještě vypinač a jeho vypnutím se vše chová jako bez termostatu vodič z vypinaře A/C se tím prakticky propojí. Termostat má vlastní baterii vydrží i dva roky. Pak si nastatvíš zapínací teplotu chlazení a po zapnutí vypínače A/C a vypinače termostatu termostat zapne klimu a chladí dokud se teplota nesníží podle citlivosti term. Je tam asi 0,2 st. setrvačnost, pak vypne a tak pořád dokola.Automat.klima jede pořád a přidává se teplý vzduch ten můj systém střídavě zapíná a vypíná klimu. Jel jsem s tím do Itálie a super.Když skončím jízdu tak vypinač termostatu vypnu šetřím tak baterky.Pokud nezapnu A/C a zapnu vypínač termostatu tak se chová jako digitální teploměr. Žádná věda.Zkus to a uvidíš.Jinak ten termostat mám dole u šaltpáky aby na něj nepralo slunko, jinak to zkresluje.
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
Uživatelský avatar
Pajk
**
Příspěvky: 407
Registrován: 04 srp 2006, 13:22
Bydliště: Vraclav is near Vysoké Mýto
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajk »

Tak to je dobrá vychytávka.Asi se pokusím v zimě něco podobnýho spáchat.Dík za tip. :idea: :idea: :idea:
Lantra kombi 1.6-G4GR,r.v. 97
ABS,klima,dálka
Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

To Bruno:
Když jedu s digi klimou tak pokaždé když sepne, cejtim jak auto jemě škubne, když vypne, tak se auto jakoby trochu víc rozjede. Myslim si proto že i automatická klima spíná když je potřeba na místo toho aby domíchávala teplý vzduch (to mi příde jako krajně neekonomický). jestli se mýlím, opravte mě, sám bych moc rád věděl jak to doopravdy přesně funguje.
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Příspěvek od Bruno »

Nejsem odborník na klimatizaci.Svoje poznatky opírám o vlastní zkušenosti a o rady mechaniků Hyundai. Každá klíma, tedy i automatická, přerušovaně zapíná a vypíná. Je tam čidlo, které vypne klímu pří určité teplotě /při namražení výparníku klímy/ jak se odmrazí/odleduje/ tak zase sepne. Je ale možné, že automatická klíma u Hyundae funguje jinak než mně objasňoval technik. Ber to tak, že se chci podělit o své zkušenosti.Pokud je to jinak rád se poučím.
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Elektronika“