Zhasnutí motoru

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
Lukasek
*
Příspěvky: 13
Registrován: 18 říj 2011, 15:46
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Zhasnutí motoru

Příspěvek od Lukasek »

Zdravím Santíkaři. Potreboval bych poradit. Během jizdy mi zhasnul motor. Po chvilce kdyz jsem nastartoval, bylo vše normalní, žádná kontrolka nesvítila. Ale během cca 1km motor opět zhasnul. Zvovu jsem nastartoval, kontrolky zhasli. Hned na to se rozsvítila kontrola CHECK. Nezna nekdo důvod? Muže mi někdo poradit co stím? Díky za každou radu.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Zhasnutí motoru

Příspěvek od Richard555 »

no nejdřív bys měl uvést co vlastně máš za Santu, benzín - nafta, r.v. ev. výkon motoru. Ono se to trochu liší :wink: ale když ti svítí CHECK tak by měla být nějaká porucha a tu ti diagnostika vypíše.
Může to být nějaké čidlo na klice či vačkách, blbej kontakt atd.
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Lukasek
*
Příspěvky: 13
Registrován: 18 říj 2011, 15:46
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhasnutí motoru

Příspěvek od Lukasek »

Mám r.v. 2002, 2.0 crdi (nafta), 4x4, 83kW, kod motoru D4EA. Díky Všem za radu
Uživatelský avatar
Karamusa
**
Příspěvky: 338
Registrován: 13 led 2011, 22:02
Bydliště: F-M

Re: Zhasnutí motoru

Příspěvek od Karamusa »

Bude to v paměti zavad jak to svítí,skoč na diagnostiku a nebude se laborovat
Prodej levných autodílů.
Mike.M
**
Příspěvky: 347
Registrován: 05 úno 2010, 15:05
Bydliště: Bystrice 73995
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhasnutí motoru

Příspěvek od Mike.M »

Mám zařízení, které ti vycte chybu a uvidíš co to je. Jsem z Třince, kolega nademnou z fm. Klido Esi dorazis změříme.
Hyundai Santa-Fe, 2.4, 16V, DOHC, 4WD, srtibrny
Lukasek
*
Příspěvky: 13
Registrován: 18 říj 2011, 15:46
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhasnutí motoru

Příspěvek od Lukasek »

To bych byl rád, ale pproblém je v tom, že po pár km, motor zhasne. Musich chvili pockat, nastartuji normalne a opet pár km ujedu. Pak opet zhasne.
anaximandros
Příspěvky: 2
Registrován: 28 srp 2012, 21:12

Re: Zhasnutí motoru

Příspěvek od anaximandros »

V současnosti řeším stejný problém... zničeho nic se vypne za jízdy motor a lze nastartovat až po nějaké době..
podívat se, jestli když motor začíná vypínat, jestli se rozsvítí imobilizér.. a když se zkouší nastartovat, jestli kontrolka imobilizéru svítí nebo ne...
K tomuto jsme dospěli po zkušební jízdě (cca hodinu s mechanikem, co měl napojenou diagnostiku na japonská auta)

Takže po různých chybných závadách, co načítaly různé diagnostiky v různých servisech jsme se dostali k tomu, že je problém mezi řídící jednotkou a imobilizérem (kód závady už si nepamatuji). Takže mechanik prošel vše, po drátech, až se dostal k řídící jednotce, která jde na testy..

SantaFe 2002 2.0CRDi 4x4
Mike.M
**
Příspěvky: 347
Registrován: 05 úno 2010, 15:05
Bydliště: Bystrice 73995
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhasnutí motoru

Příspěvek od Mike.M »

Lukášek, zítra jedu Bohumín, prez Karvinou, ráno kol 8. Pokud budeš k mání, můžu ti tu chybu vyčíst, ale musím vědět zda budeš mict. Vzal bych si kabel a tak. Tel 724620140 napiš či lo či ne. Případně cestou zpět, ale to nevím v kolik.
Hyundai Santa-Fe, 2.4, 16V, DOHC, 4WD, srtibrny
Lukasek
*
Příspěvky: 13
Registrován: 18 říj 2011, 15:46
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhasnutí motoru

Příspěvek od Lukasek »

Tak pánové. Díval jsem se na to, a zjistil jsem ze mám malo vody v chladiči. Tak jsem to dolil, chvíli počkal, nastartoval, a kontrolka CHECK už zhasla. Jezdil jsem asi tři dny, a včera z práce opět motor zhasnul. Tak jsem přišel ze mám i malo servo oleje. Dnes doleji a uvidim. Už me to pěkně štve.
Lukasek
*
Příspěvky: 13
Registrován: 18 říj 2011, 15:46
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhasnutí motoru

Příspěvek od Lukasek »

Anaximandros: A taky se ti rozla kontrolka CHECK, po opětovném startování?
anaximandros
Příspěvky: 2
Registrován: 28 srp 2012, 21:12

Re: Zhasnutí motoru

Příspěvek od anaximandros »

Lukasek píše:Anaximandros: A taky se ti rozla kontrolka CHECK, po opětovném startování?
Ano, rozsvítila... a svítila pořád, i když se po té podařilo nastartovat..dokud závadu softwarově nesmazali.
Mike.M
**
Příspěvky: 347
Registrován: 05 úno 2010, 15:05
Bydliště: Bystrice 73995
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhasnutí motoru

Příspěvek od Mike.M »

Kontrolka check znamená chyby motoru zapalování čidel a tak. Má to svůj vlastní kód. Pokud chcete investovat cca 300,- a máte chytrý telefon, notebook, kuknete na eBay q dejte pohledat obd2 Bluetooth a vyjede vám to zařízení. A máte diagnosziku za pár stovek. Cena dvou diagnostik v servisu.
Hyundai Santa-Fe, 2.4, 16V, DOHC, 4WD, srtibrny
petrmichaela
Příspěvky: 8
Registrován: 20 led 2011, 09:36

Re: Zhasnutí motoru

Příspěvek od petrmichaela »

Zdravím pánové, potřebuji poradit taky na mě padla porucha zhasínání motoru počas jízdy, SantaFee 2002 - 2,0 CRDI 4x4, je to nepravidelný, ale mynulý týden jsem našel pár příznaků.
Mám svoji diagnostiku, tak při vypnutí mi to hned vypíše, jedná se o chybu E0009 - skrat vysokorychlostní zběrnice, chybu odmažu a nastartuji.
Stává se to hlavně - při jízdě do kopce, plné zatížení auta, než vypadne tak stratí na cca 3 sekundy výkon a vypne se, je jedno jak rychle jedete.
Nejde nastartovat, pokud se nesmaže chyba, nebo 3 x nevypnete a zapnete klíček, pak jde nastartovat, ale v nouzovém režimu.
Když chybu smažu tak jede dál, na plno.
Prošel jsem kompletní kabeláž a nic jsem nenašel.
Poradtě co by to mohlo zlobit, v servise po mě chtěli vyměnit kopletní kabeláž auta :shock:
Díky za radu.
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Elektronika“