Mlhovka na vozíku

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Jirka-F
*
Příspěvky: 92
Registrován: 14 říj 2009, 11:02

Mlhovka na vozíku

Příspěvek od Jirka-F »

Před TP přívěsného vozíku jsem na něm kontroloval světla a zjistil jsem, že nesvítí mlhovka na vozíku. Na autě svítí pravá i levá. Následovala kontrola žárovky - v pořádku. Pak jsem zkontroloval dotažení kabelů v zásuvce na autě a v zástrčce u vozíku, přitom jsem konce kabelů očistil. Dále jsem při vyndané žárovce mlhovky změřil napětí ( cca 12,5 V). Mlhovka pořád nesvítí. Půjčil jsem si autobaterii a zkusil připojit napětí přímo na kontakty 2 (mlhovka) a 3 (minus) v zástrčce. Mlhovka se normálně rozsvítila. Jediné co nemohu zkusit, je připojit jiné auto, nikdo ze známých ani sousedů nemá tažné zařízení.
Nevíte někdo v čem je chyba? Na netu jsem četl, že některá auta při připojeném vozíku a rozsvícených zadních mlhovkách odpojí mlhovky na autě a rozsvítí se jen mlhovka na vozíku. Mě na autě mlhovky při zapnutí svítí stále. Jo ještě jsem zapomněl - tažné zařízení mi dělali při zakoupení auta v servisu, kde jsem auto koupil.
Hyundai i30 Classic 1.4i CVVT
Reklama
 

Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Mlhovka na vozíku

Příspěvek od Borek »

Mám několik aut s tažným a u všech svítí zároveň mlhovky na autě i přívěsu.
Ostatní žárovky na vozíku ti svítí normálně?Když třeba zapneš světla a blinkr-svítí vše jak má?Když je špatná zem(-)projevuje se to třeba právě při puštěném blinkru,snižováním jasu ostatních žárovek nebo dokonce začnou svítit i ostatní světla(slabě-brzdové atd.).Ale když budeš měřit napětí bez zátěže,bude ukazovat normálně 12V.
Jestli máš mlhovku zvlášť(není integrovaná v jednom světle s ostatními),tak se podívej,jestli je dobře přidělaná ke kostře(rámu) přívěsu.Šroubek,kterým je přidělaná k vozíku,slouží zároveň jako mínusový vodič.Pokud má přechodový odpor(nemá dobrý kontakt-zoxidovaný nebo zrezlý šroub a okolí),naměříš na patici žárovky správné napětí(bez žárovky=bez zatížení),ale žárovku to nerozsvítí,protože tam neteče dostatečný proud. :wink:Stačí oddělat,očistit,máznout a :idea: :D .
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Mlhovka na vozíku

Příspěvek od 69pavel »

zrejme budes mit chybu v Canbusu na aute, je to jak pises -kdyz zapojis vozik tak na aute mlhovky se vypnou a sviti jen vozik, pokud mas couvaci senzory tak se vypnou i ty aby to porad nervalo ze mas za sebou prekazku.
takze se podivej za tapecirung na leve strane v kufru,je tam krabicka a do ni vede nekolik dratu a jdi po dratech jestli nektery co je na ovladani mlhovek neni vypadly ci jinak poskozeny v tech rychlozacvakavacich spojkach na kabely, my to vetsinou letujeme nebot jsou stim problemy, casem to proste z oxiduje a je nedostatecny kontakt. pokud na to neprijdes tak do servisu at to daji do poradku.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Mlhovka na vozíku

Příspěvek od MICHAL77 »

Je to jak píše Pavel 69, novější auta mívají toto zapojení. Řešil jsem to i na felicii dovezené z itálie, u té to šlo propojit normálně natvrdo (na technické se jim nelíbilo že při zapnutém vozíku vypnou ty na autě :( ). Nevím jak to máš u I30. Raděj s tím zajeď tam kde to montovali a vem i vozík.
Naposledy upravil(a) MICHAL77 dne 16 kvě 2014, 20:03, celkem upraveno 1 x.
.........
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Mlhovka na vozíku

Příspěvek od 69pavel »

no vzhledem k tomu jak dnesni auta maji cim dal tensi kabliky ke svetlum tak pri pripojeni dalsich svetel vzadu hrozi riziko prehrivani kabliku ve svazku na aute,proto se voli system Canbus vcetne doplnku na mlhovky a couvaci senzory, canbus ma svou pojistku a nezatezuje elektroinstalaci na aute, jo kdysi auta mely poradne kable ze jsi na to mohl dat celou barevnou hudbu s dydzejem i s vanocnim tromeckem a jeste byla porad rezerva :mrgreen:
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Mlhovka na vozíku

Příspěvek od 69pavel »

MICHAL77 píše:........ (na technické se jim nelíbylo že při zapnutém vozíku vypnou ty na autě .......
tak pozdrav soudruhy z technicke a rekni, ze jim vzkazuji at odevzdaji sve pracovni listy a necht se odporouci na skoleni a tam at nechrapou. zrejme by chlapci potrebali udelat kontrolu z vyssich mist a nestacili by se divit ,ze dokazou takovy pludek vypustit z ust, och kam to dneska spejeme
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Jirka-F
*
Příspěvky: 92
Registrován: 14 říj 2009, 11:02

Re: Mlhovka na vozíku

Příspěvek od Jirka-F »

Tak to mám vyřešeno. Rozebral jsem ten tapecírunk a hledal nějaké kabely. Kde nic, tu nic. Žádná krabička, o kabelech nemluvě. Začal jsem hledat kudy tedy vedou a zjistil jsem, že jsou tažené zadním nárazníkem k levému sdruženému světlu a tam byly připojené nožovými spojkami . Samozřejmě vše řádně zoxidované. Tak jsem je všechny vyhodil a kabely sletoval. A mlhovka svítí :D . Svítí jak na autě tak na vozíku, asi tam žádný odpojovač není.
Děkuji všem za rady.
Hyundai i30 Classic 1.4i CVVT
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: Mlhovka na vozíku

Příspěvek od jiri.vacha »

MICHAL77 píše:........ (na technické se jim nelíbylo že při zapnutém vozíku vypnou ty na autě .......
Teda nechcu být rýpal chlapcí,ale ti soudruzi na technické museli být velký tvrďáci :mrgreen: :mrgreen: ....nelíbylo s tvrdym :shock: :mrgreen: ,hlavně že závada nalezena =D>
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
Odpovědět

Zpět na „i30 Elektronika“