Odhlučnění

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Uživatelský avatar
ROOOM
**
Příspěvky: 184
Registrován: 14 dub 2005, 12:54
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Odhlučnění

Příspěvek od ROOOM »

Ahoj,

sice "nas" tu moc neni, ale stejne se zkusim zeptat .....

Mate nekdo v Getzu 1.1 tu odhlucnovaci sadu pod kapotu?

Ma to smysl a je to znat?

Dik R.
Reklama
 

jirik

ROOOM

Příspěvek od jirik »

Na 1.3 to znát je dal jsem 1348 Kč s DPH
Uživatelský avatar
ROOOM
**
Příspěvky: 184
Registrován: 14 dub 2005, 12:54
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

dotaz

Příspěvek od ROOOM »

a muzu se zeptat jak ta sada vypada? .... ve Felde to bylo neco jako cernej tvrdej filc, ktery se plastovymi cepy nacvakal do kapoty .....

Pak jeste dela fy MIKRA nalepovaci vyrezy do dutin v kapote, ktere jsou z Mirelonu s hlinikovou folii navrch ....

nemate to nekde nafocene? ... nebo cemu se to podoba?

Diky
jirik

pro ROOOM

Příspěvek od jirik »

Tmavá lisovaná nehořlavá textilie ,ke kapotě hliníková folie ,nacvaknutá plast. čepy.Je to jeden kus.Vychází to tam kde není kapota zdvojená.
Juraj
**
Příspěvky: 191
Registrován: 18 dub 2005, 20:42
Bydliště: Košice /Slovensko/
Kontaktovat uživatele:

odhlučnenie

Příspěvek od Juraj »

:( ...aj ja som začal uvažovať o tejto odhlučnovacej sade, síce môj 1.1 motor nepovažujem za hlučný ani pri 140km/h, ale potešilo by ma keby sa hladina hluku o niečo zmenšila. Mám najazdené cca 8500km, a je cítiť výsledok zábehu. Motor je kultivovanejší a o poznanie živší.
Ak je fakt o niečo menšia hlučnosť v kabíne auta po inštalacii sady, tak si ju kúpim aj ja :wink:
Juraj
**
Příspěvky: 191
Registrován: 18 dub 2005, 20:42
Bydliště: Košice /Slovensko/
Kontaktovat uživatele:

aerodynamický hluk

Příspěvek od Juraj »

8) ...mne sa javí hluk prudiaceho vzduchu celkom Ok, čo sa týka ceny a triedy auta. Myslím že od 120km/h je to tichšie ako Fabia a Peugeot 206 . Hnučnosťou by som to zaradil medzi Ford Fiestu a VW Polo. To sú auta ktoré som jazdil v uvedených rýchlostiach, hlavne po dialniciach EU.
Getz ma celkom obstojné tesnenie hornej časti dverí to tomu pomáha. Ja vidím vyššiu hlučnosť snáď v tých pneu. :roll:
Juraj
**
Příspěvky: 191
Registrován: 18 dub 2005, 20:42
Bydliště: Košice /Slovensko/
Kontaktovat uživatele:

spotreba do 10.000km

Příspěvek od Juraj »

:lol: ...zatial ani ja nemôžem hlásiť niejak extra dobrú spotrebu. Auto je minimálne zaťažované, nenosím žiadné zbytočnosti, v nádrži je vždy cca 15-20litrov, po meste kultivovaná jízda výjde na cca 7,1-7,7l /100km a mimo mesta v aute dvaja resp. traja pasažieri je spotreba cca 6,5-7,1l/100km.
Pevne verím, že to ozaj klesne minimálne o liter po najazdení 10.000 až 15.000km.
O tom nastavovaní ohľadne spotreby po 1.garančnej prehliadke nič neviem,ale opýtam sa v servise u známeho. :roll:
Hyundai Getz 1.1 5dv /VS celadon blue/
Peter

getz

Příspěvek od Peter »

Co sa atika odhlucnenia, tak ja som celkom spokojny. Do 3000 otc. je to pohoda od 3000- do 3500 sa mi ten zvuk vyslovene paci nad 3500 jazdim len na dialnici(prip. ked potrebujem dostat nejakeho slimaka v BA) a to sa mi zda ze motor stichne, resp uz je poznat aerodynamicky zvuk.
Co sa tyka spotreby tak je fakt vacsia asi o 0.5 l, hlavne mimo mesta sa nedostanem pod 6l(i ked tych 170km dialnic idem 120 az 130), pricom je deklarovane 5l. Naproti tomu v meste sa zmestim do 7.5l bez problemov a to nejazdim nijak setrne.Radim vzdy medzi 3200 az 3500RPM. Mam najazdene 9000km. 2.maja idem na 1.garancnu prehliadku tak sa opytam ako to vlastne je s tou spotrebou. Hned nato idem z BA na Oravu, celkovo cca 660km, takze podam spravu ako to dopadlo.
Cemar
*
Příspěvky: 64
Registrován: 21 dub 2005, 22:02
Bydliště: Chrudimsko

Příspěvek od Cemar »

Pro odhlučnění kabiny je účinější izolovat přepážku nezi motorem a kabinou (teoretická úvaha).
Co se týká spotřeby - za první rok a prvních 10 tisíc km vychází u mého Getze 1,1 průměr 6,4l/100km (město a meziměsto, ne dálnice).
Jsem spokojem - jezdím živě, ne "na úsporu", občas jede i manželka :roll:
Juraj
**
Příspěvky: 191
Registrován: 18 dub 2005, 20:42
Bydliště: Košice /Slovensko/
Kontaktovat uživatele:

motor 1.1

Příspěvek od Juraj »

...aj mňa to prekvapilo, lebo fakt KIA Picanto a GETZ majú totožný 1.1 motor.
Ten je dokonca modernejší a konštrukčne mladší ako motor 1.3 ktorý bol len kozmeticky upravený.
Snáď tá nižšia spotreba bola docielená nižšiou váhou auta, resp. úpravou v riadiacej jednotke. :?:
Hyundai Getz 1.1 5dv /VS celadon blue/
Peter

Příspěvek od Peter »

Mzslim ze Picanto ma rovnaky motor, ale ma mensi vykon, 43kW, aspon sa mi zda. Kdezto Getz 46. Takze nejaky rozdiel tam predsa len bude.
Zdeněk

hluk

Příspěvek od Zdeněk »

Zdravím :D ,co se týká spotřeby,pod 7l se nedostanu,mám 1,3,je to dané taky klimatizací a v zimě topením,jakmile jezdím po dalnici 130km,tak to je 8l.Samozřejmě auto není ještě řádně zajeté,ale udávaná spotřeba u výrobce nesouhlasí se skutečnou spotřebou.Četl jsem test Hyundaie Getze 1,3 po ujetí 60 000km a jeho průměrná spotřeba byla 7,6km.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

co se týče spotřeby mám 1,1 v zimě po městě spotřeba okolo 6,8 l, v létě 6,3, na dálky tak 6 l. Mám najeto 18000 km,zatím velká spokojenost,hlučnost pro mě neznatelná.Před tím jsem měl nafťáka Polo
Uživatelský avatar
ROOOM
**
Příspěvky: 184
Registrován: 14 dub 2005, 12:54
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

odhlucneni

Příspěvek od ROOOM »

Ahoj,

Takze jem neodolal (zkusit se ma vsechno, ze?) a poridil jsem orig. odhlucnovaci sadu pod kapotu. A opravdu to neni znat :o))))
Getz 1.1 Cool - Green Bean
Mercedes Benz M-Class W164 3.0
Juraj
**
Příspěvky: 191
Registrován: 18 dub 2005, 20:42
Bydliště: Košice /Slovensko/
Kontaktovat uživatele:

odhlučnenie

Příspěvek od Juraj »

...to ROOM
:shock: ...takže ak som ťa správne pochopil, žiadný efekt si tam nepostrehol :?: ...napadá ma ešte jedna vec, či v letných mesiacoch sa ti nebude skoro spúšťať ventilátor chladenia motora, nakoľko tá odhlučňovacia sada plní význam aj tepelnej izolácie a následne môže nastať prehrievanie motora v mestskej špičke a dopravných zápchach... :roll:
Hyundai Getz 1.1 5dv /VS celadon blue/
Odpovědět

Zpět na „GETZ“