Vibracie motora, spojky a podlahy

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
robio
*
Příspěvky: 30
Registrován: 30 led 2006, 23:18
Bydliště: Prešov, Slovensko

Vibracie motora, spojky a podlahy

Příspěvek od robio »

Zdravim,

Chcem poprosit majitelov Elantri, ci niekto nemal podobny problem.
Mam benzinovu Elantru 1,6 r.v. 2006, 140.000 km na tacho.
Uz dlhsi cas mi pri jazde neprijemne vibruje z motorovej casti.

Neprijemne brnenie a vibracie na spojkovom pedali, na podlahe, volante.
Vibracie najviac citit na spojkovovm pedale pri jemnom dotyku, prenasaju sa aj na podlahu k plynu a stredovemu panelu. / Vibracie ako by ste vibratorom vibrovali beton :( /

Proste to velmi neprijemne vibruje az mi meraveje noha. Pri vyradeni rychlosti, napr. dole kopcom vibracie prestanu.
Je ich citit aj pri rozbiehani od 2000 otacok sa zintenzivnuju. Je pravda ze auto aj na volnobehu viac chveje ako predtym.

Problem je ze na to pozreli uz nejaky mechanici a na nic sme neprisli. Vraj silentbloy OK, moze to byt nejaka nevyvaha v motore a podobne blaboli. Nic konkretne, hoci aj peniaze a ochota na mojej strane su.

O to je frustrujucejsie, ze kazdy normalny clovek vie, ze taketo vibracie v motore nemaju co robit a skor ci neskor sa musi nieco vacsie pokazit. alebo mi rupne v bedni a predam uz svoj 2. Hyundai pre nespolahlivost.

Ak by niekto vedel poradit, budem velmi vdacny.
Reklama
 

robio
*
Příspěvky: 30
Registrován: 30 led 2006, 23:18
Bydliště: Prešov, Slovensko

Re: Vibracie motora, spojky a podlahy

Příspěvek od robio »

Velmi pekne dakujem vsetkym za napady a prispevky.Tolko som ani necakal. Som si isty, ze ked sa niekto spyta picovinu uvedenu v navode na pouzitie, ako napr. aku ma Ela spotrebu, na kolko fukate gumi, alebo aku ziarovku pouzit, bude tu isto aspon 30 bohovsky zmysluplnych odpovedi.
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Vibracie motora, spojky a podlahy

Příspěvek od 69pavel »

njn,zrejme malo pouzivana znacka Ela zde na foru ale k tvemu problemu, pokud jsou citet vibrace tak se podivej na gumy(malo vzorku),vyzkousej druhe zda to neprestane. dale je spousta moznosti na naprave,nekde muze byt vule, lozisko kola, tehlice,volny tlumic,horni ulozeni,spodni cepy, spodni ramena,poloosa,taky muzou byt natrzene silentbloky motoru, proste chce to cele projit zda neni neco spatne, meli to napichle na diagnostice zda treba jeden valec nepali mene nebo spatna dodavka paliva pro valec,pak by motor mohl vibrovat dky nepravidelnemu chodu,ono se to spatne hleda,vzdy se ceka az se to projevi
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
robio
*
Příspěvky: 30
Registrován: 30 led 2006, 23:18
Bydliště: Prešov, Slovensko

Re: Vibracie motora, spojky a podlahy

Příspěvek od robio »

Ok diky aspon za reakciu. Ela uz je v servise. Posledny pokus.
Tie vibrcie motora a spojky su aj na mieste ci pri rozjazde.
Ci zimne, ci letne gumy, zvysuju sa s otackami.
Ak je vyradena rychlost za jazdy a klesnu otacky, vibracie v spojkovom pedale a stredovom tunely klesnu az na nulu.

No nic, problem je ze silentbloky vizeraju na prvy pohlad udajne v pohode.
Skusim dat zajtra tip na kontolu tlaku valcov, kontrola predstihu, diagnostika, silentbloky...
Len sa ozaj bojim toho, ze to dopadne ako predtym, na dovod sa nepride a mechanik to vzda...
Spojku som menil, brnelo pred tym, brnelo potom.
Problem bude najst pricinu, boli uz aj tipy na nejake vyvazovacie valce v motore, vacky a pod...

Trochu mam uz nervy na Hyundai, vzdy OK do 100.000km, potom sa to zacne srat.
Prvy Accent 1,5CRDI krochtak, pri cca 140 tisicoch odisli vstrekovace, jebalo sa to, predal som.
Teraz Ela, do 110.000 v pohode, mekka sice ako sracka, volant ako v autobuse,odozva z neho desna, trochu lupe vo volante pri otacani, ale za tu cenu....
No a zase 130-140.000 a zase naskakuju iritacne srackove poruchy, hoci ma auto pravidelny servis.

Zacinam si mysliet, ze Huyndai zacal vyrabat kvalitne auta az prichodom i-ckovy modelov / foter ma i-30/ a kratko predtym snad Sonata / jasne kym sa nezadrel na nej benzinovy agregat/.

Dovtedy skratka kvalita podradena cene.
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Vibracie motora, spojky a podlahy

Příspěvek od 69pavel »

jeste kdyz budou delat kontrolu motoru tak at zkusi jestli jsou vstriky v poradku,byl pripad ze diky nekvalitnimu benzinu se poskodily 2 vstriky, motor na volnobeh sel mormalne ale pri zvysovani otacek skubal a mel nepravidelny chod, chce to vsechno projit na diagnostice porovnat vsechny hodnoty atd.,vubec chlapcum nezavidim,je to hledani jehly v kupce sena
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Vibracie motora, spojky a podlahy

Příspěvek od Richard555 »

já bych se mrknul na klouby poloos...... když je to v tahu, vrní to, tahá a klepe za volant, když bez zátěže nic...... dle mě opotřebované klouby u kol to bývá nejčastěji no a když máš 140000km tak se můžeš i mrknout na přední ložiska kol
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Vibracie motora, spojky a podlahy

Příspěvek od ivan »

Z toho co jsem pochopil motor asi běži normalně jak ma ,za jizdy okolo 2000 ot. se to rozvibruje se zarazenym stupněm :!: Po te se to vytrati ??Na ,neutral :!: podvozek mužem vyloučit bych videl problem spojka a převodovka,jde o to jestli to nema dvojhmotu nebo se něco utrhlo :!: Muj usudek je,že se tam jedna o nevyvaženost :!: ,ale na dalku usuzovat to taky nelze [-X :cry:
Ps A co servis jake jsou informace?? Pokud je to ještě aktualni :) Mě to zajima kuju :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Vibracie motora, spojky a podlahy

Příspěvek od Richard555 »

v benzínový 1,6 není žádná dvojhmota, jestli to v tahu cuká s volantem vibruje a po ubrání plynu a v plynulé jízdě se to zklidní, je to vnější kloub poloosy.... tak na 90% zažil jsem to na feldě, nedřív mi prdla manžeta, samo jsem si toho hned nevšiml, a bylo hotovo :wink:
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
robio
*
Příspěvky: 30
Registrován: 30 led 2006, 23:18
Bydliště: Prešov, Slovensko

Re: Vibracie motora, spojky a podlahy

Příspěvek od robio »

Auto je od piatku v servise,cize cakam.Nemyslim si ze je to poloos,pretoze to vibruje,brni a chveje aj pri cuvani,rozjazde,aj ked auto stoji.Akurat za jazdy so zvysujucimi sa otackami brni viac a viac, najme spojka,podlaha a neskor aj volant.Proste na celu karoseriu.
robio
*
Příspěvky: 30
Registrován: 30 led 2006, 23:18
Bydliště: Prešov, Slovensko

Re: Vibracie motora, spojky a podlahy

Příspěvek od robio »

No presne ako som myslel.

Autoservis to vzdal. Nevedia pricinu vibracii a brnenia motora a podlahy.
Ano citia vibracie a brnenie v podlahe, pedaloch, aute, pocut aj klepot v agregate ale dovod nik nevie.
Rozoberat na blind nikto neide.

Rok 2014, ideme kurva osidlovat Mars, ale opravit Hyundai Elantra je nadludsky vykon.
3 servis, tretikrat nula, vraj jazdit a cakat kym sa nieco vacsie pojebe...

Kazdy tu na vychode opravuje len das auta a ich klony.
Parodia je, ked mate peniaze aj cas na opravu a v servisoch nemaju poniatia priciny poruchy.

Koniec.Proste Hyundai uz asi nie, stacilo...
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Vibracie motora, spojky a podlahy

Příspěvek od mikodim »

vymenit lamelu tanier a hlavne zotrvacnik ... :D/
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
robio
*
Příspěvky: 30
Registrován: 30 led 2006, 23:18
Bydliště: Prešov, Slovensko

Re: Vibracie motora, spojky a podlahy

Příspěvek od robio »

Diky za tip.

Este jedna malickost.
Ked na neutrale stlacim spojku a pridam plyn, citit dost znacne kopance a chvenie v spojkovom pedali. Hlavne tie kopance su zaujimave.
To je asi predlzenie toho zdroja vibracii.

Neviem ci to niekto nemal tiez take kopance v spojke, ale trochu mi vadi to, ze som spojkovu sadu menil uz ked to brnelo slabsie a nepomohlo to.
Je pravda ze som pri vymene nestal, ci sa vymenilo vsetko.

A zotrvacnik?
Prosim nech my napise aspon jeden majitel benzinoveho motoru Elantri, ktoremu odisiel zotrvacnik a musel ho menit, pripadne ak hej, ako sa to prejavovalo.
U diesla nepoviem, ale benzin?

Dakujem.
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Vibracie motora, spojky a podlahy

Příspěvek od mikodim »

Ked to bude rozobrate zmeraj zotrvacnik alebo aj pritlacný tanier - bude mozno aj 2 min rozdiel (plocha v kontakte s lamelou) Salajúce teplo zo spojkovej lamely prehrieva rozne komponenty co ovplyvňuje životnosť.. Tá "deformacia" spôsobuje to chvenie v spojkovom pedali.. alebo aj chybna motaz pri vymene - kedy hriadel motora narazila na jazycky tanierovej pruziny /pri rozobrati su poznat znaky po narazoch/ co tiez sposobuje vybracie na zaciatku zaberu spojky..
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
onimko
*
Příspěvky: 31
Registrován: 12 lis 2012, 15:06

Re: Vibracie motora, spojky a podlahy

Příspěvek od onimko »

mikodim píše:Ked to bude rozobrate zmeraj zotrvacnik alebo aj pritlacný tanier - bude mozno aj 2 min rozdiel (plocha v kontakte s lamelou) Salajúce teplo zo spojkovej lamely prehrieva rozne komponenty co ovplyvňuje životnosť.. Tá "deformacia" spôsobuje to chvenie v spojkovom pedali.. alebo aj chybna motaz pri vymene - kedy hriadel motora narazila na jazycky tanierovej pruziny /pri rozobrati su poznat znaky po narazoch/ co tiez sposobuje vybracie na zaciatku zaberu spojky..

Podaril osa problem vyriesit? Ja na svojej i30 pocitujem to iste. Bola mi vymenena cela spojkova sada (lozisko, tanier, lamela), zotrvacnik zevraj vyzera ok. Vibracie pocitujem volant, podlaha, spojkovy a trochu plynovy pedal. Do volantu najma pri 80km/h a cca 130km/h. Po vyradeni na neutral zmiznu. Please help.
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Vibracie motora, spojky a podlahy

Příspěvek od Richard555 »

no pokud to vibruje i když stojíš nebo pomalu jedeš a má motor cca 2000 ot. tak to poloosa nebude..... bude to ta spojka , pokud to kope do pedálu asi i vystavovací ložisko, prostě dej celou sadu novou a kup nějakou normální (LUK, Valeo), hlavně ne od číňanů ! Kamarád to dělal jednomu šetřílkovi co si přines nějakou čínskou sračku a spojka vydržela asi 2000km a zdeformoval se přítlačák ! Reklamace samo nemožná, tak si koupil ještě jednu normální a už v pohodě jezdí..... akorát moc neušetřil ......

Ještě mi napadlo, nemá motor nějaký vyvažovací hřídel ????? i to je možnost hnusnejch vibrací pokud je blbě nastavenej třeba Mistsubishi vyvažovací hřídel má a některý motory jsou s mitsubishi stejný ale jestli ELa fakt nevím
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“