Vas nazor na Hyundai Sonatu 2.0 16V

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

jeckyl
Příspěvky: 1
Registrován: 27 zář 2006, 20:51

Vas nazor na Hyundai Sonatu 2.0 16V

Příspěvek od jeckyl »

Ahoj kluci chtel bych znat Vas nazor na sonatu 2.0 16V r.v.1996.Mam moznost koupit za dobrou cenu ale cetl jsem rezence a jsou dost odlisne.Nekdo neda na ne dopustit a nekdo pise ze to je nejhorsi auto co meli.A hlavne jsou odlisne rezence na spotrebu,pisou od 7.5l do 13l ale zda se mi to prehnany.Mel jsem BMW 730i 6V a prumer jsem mel 9l na 100km.Ted mam passata 1.9 Tdi PD ale je to sracka tak chci skusit opet benzin ale ta spotreba je ted dost podstatna pri cenach PHM dekuju za kazdy Vas nazor.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tomino82
**
Příspěvky: 180
Registrován: 04 čer 2006, 22:08
Bydliště: Kladensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomino82 »

na cenu za kterou se prodava je to hodne luxusni auto, ale nejvetsi zapor je spotreba, ktera je fakt 10l/100km. Dražší náhradní díly atd. Ale je to velký auto, pohodlný a s velkým místem vzadu a v kufru, ja to mam navíc s klimoškou, tempomatem, okna v elektrice a hlavně, je to prostě nádherný auto
Hyundai Sonata 16V 2.0 rv97
Kladensko
Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

Zkušenosti s timto modelem přímo nemám a nevím, jestli není třeba i trochu jinačí konstrukce motoru. Po zkušenostech s mladším mam však na Sonatu ten názor, že 2 l motor je na tak velké a poměrně těžké auto docela slabý, je tak akorát na hranici, slabší, třeba 1.6 už by byl asi nepoužitelnej. Proto pokud člověk chce jet trochu svižně, musí tomu víc šlapat na krk, hlavně to víc vytáčet. Ve městě a v členitym terénu mi auto přijde trochu neohrabaný. Tomu pak odpovídá i spotřeba. Podle mého názoru je Sonata velmi pohodlné auto vhodné spíš na delší vzdálenosti, na pohodovou a klidnou jízdu, alespoň tedy s motorem 2,0. Pokud jedu v klidu, nespěchám, plynulé rozjezdy, po silnicích 90-100 km/h a po dálnici do 130 km/h, občas vyhodím kvalt, jsem schopen se dostat na kombinovanu spotřebu okolo 7l/100km. Klimu nemam puštěnou pořád, pač do kopců pak chybí výkon. Na nádrž 65 litrů ujedu něco přes 900 km. To myslím že je na tak velké auto slušný údaj, Znám lidi s Fabií 1,2 HTP co mají spotřebu stejnou ale rozdíl v pohodlí a užitných vlastnostech je nesrovnatelný. Ve městě je pak spotřeba poměrně vysoká, techničák říká 12l a docela bych tomu i věřil. Opět ale záleží samozřejmě na stylu jízdy. Pokud máš zkušenosti s BMW 730i V6 tak 2l Sonata bude s výkonem na tom hůře, záleží jaký styl jízdy preferuješ. Ja mam taky raději výkonnější auta, ale po usednutí do Sonaty nějak nemam potřebu závodit a někam pospíchat, jízda v ní na mě působí velmi uklidňujícím dojmem :-)
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
ploe
Příspěvky: 2
Registrován: 29 zář 2006, 15:25
Bydliště: Havířov

Hyundai Sonata 2.0 16V

Příspěvek od ploe »

Zdar lidi,
já mám Sonátu (r.v. 96; 2.0; 16V;) už čtvrtý rok a na počátku jsem na ni byl docela dost naštvaný.
Ze závad:
1)Prasklá pružina pérování a to tak, že se zabodla do pneumatiky a udělala po obvodě nádhernou :-) díru. Můj anděl strážný se asi dost zapotil, protože se to stalo zrovna když jsem vyjížděl z parkoviště.
2)Airbeg - hodinová pružina, po výměně (9000 Kč) už to nikdy nebylo dobré, vždycky za chvíli začne kontrolka znovu svítit)
3)dobíjení alternátoru
No, ale zase na druhou stranu mám najeto 199 960 km, mezi výměnami oleje nemusím dolívat, STK a emise prozatím vždy prošla bez potřeby to nějak řešit :-)) No, asi to není zas tak nejhorší.
Co se týče spotřeby, tak mám průměr 8,6l/100km. Jezdím skoro pořád město (Havířov) a okolí.
Náhradní díly - no docela mastný. Servis po 80 000 km - 15 litrů a nějaké drobné. Podotýkám, že nic nebylo pokaženýho (výměna řemenů, kladek, olejů, kapalin, svíček ad.)
Závěr : v zásadě spokojen
homeshare
*
Příspěvky: 12
Registrován: 02 říj 2006, 02:46

Příspěvek od homeshare »

Mám Sonátu 96 a najeto 240 000km. Olej bere minimálně, ale protože je to automat, 2,o l 16V tak se spotřebou pod 10,5 l nedostanu. Jinak ale velmi pohodlné auto. Teď až se začínají projevovat první mouchy. Poptám se na to ve fóru.
Uživatelský avatar
Alfonzo V6
*
Příspěvky: 37
Registrován: 22 říj 2006, 08:52
Bydliště: Mošnov
Kontaktovat uživatele:

názor na Hyundai Sonatu

Příspěvek od Alfonzo V6 »

dobré auto,vysoká výbava za dobrou cenu ,ja jsem měl spotřebu od 6,5 - 10 litrů, a to jsem ji nešetřil a nešel jsem přes 10.Ostatně se můžeš podívat na www.jmtun.estranky.cz
Uživatelský avatar
Lukino
Moderátor
Příspěvky: 457
Registrován: 30 bře 2006, 10:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: názor na Hyundai Sonatu

Příspěvek od Lukino »

mlcakj píše:dobré auto,vysoká výbava za dobrou cenu ,ja jsem měl spotřebu od 6,5 - 10 litrů, a to jsem ji nešetřil a nešel jsem přes 10.Ostatně se můžeš podívat na www.jmtun.estranky.cz
Teda já se snažím na domo robo tuning nereagovat, protože zrovna jeho zastáncem nejsem, ale to se fakt nedá. Ta úprava na přiložených stránkách,no já nevím nevím .... :cry: Jinak to auto po nehodě ... hustý ... ještě, že žiješ :oops:
Sonata 2.0 16V, 1993
Accent 1.3 12V, 1996
Maxx
Příspěvky: 3
Registrován: 24 říj 2006, 14:38
Bydliště: OL

Re: Vas nazor na Hyundai Sonatu 2.0 16V

Příspěvek od Maxx »

Ahojte Hyundajáci:o) Tak jsem zakoupil postarší Sonatu 2,0 16V z 93 roku. Tlumiče už tam skoro nejsou a ložisko v předním kole hučí tak že není slyšet vlastního slova :o)). Co mě ale velmi mile překvapilo je spotřeba.
Natankoval jsem zkušebních 11 litrů, už jsem najel skoro 170km a kontrolka ještě zjevně ani nepřemýšlí o tom že by chtěla svítit! Což už teď znamená spotřebu pod 7 litrů. Hmmmm jsem mile překvapen
Hyundai Sonata 2,0 16V ´93
Uživatelský avatar
Lukino
Moderátor
Příspěvky: 457
Registrován: 30 bře 2006, 10:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vas nazor na Hyundai Sonatu 2.0 16V

Příspěvek od Lukino »

Maxx píše:Ahojte Hyundajáci:o) Tak jsem zakoupil postarší Sonatu 2,0 16V z 93 roku. Tlumiče už tam skoro nejsou a ložisko v předním kole hučí tak že není slyšet vlastního slova :o)). Co mě ale velmi mile překvapilo je spotřeba.
Natankoval jsem zkušebních 11 litrů, už jsem najel skoro 170km a kontrolka ještě zjevně ani nepřemýšlí o tom že by chtěla svítit! Což už teď znamená spotřebu pod 7 litrů. Hmmmm jsem mile překvapen
A jaký máš model, I nebo II? Rok 93 byl zlomový. Jinak bacha na tu kontrolku. Ručička a hladové oko mají v nádrži oddělená čidla (plováky). Mě kupříkladu nefunguje hladové oko, ale ručka ano :lol: Závadu jsem ještě neodstranil, protože výměně plováku vadí zadní stabilizátor a nádrž kvůli tomu nebudu sundavat a cvičený hady taky doma nemám :lol: :lol:
Sonata 2.0 16V, 1993
Accent 1.3 12V, 1996
Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

Ta bouračka vypadá zajímavě. To vypadá jako by ti přes to přejel někdo Tatrou. Ale vzhledem k tomu že tu píšeš se zdá žes to přežil. Takže gratuluju a snad už tě nic takovýho nepotká.
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

96ka ma tusim 102kW, kdezto 97cka, kterou ma Tomino, ma bohuzel 92kW, pak je ten rozdil spotreby znat.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Maxx
Příspěvky: 3
Registrován: 24 říj 2006, 14:38
Bydliště: OL

Re: Vas nazor na Hyundai Sonatu 2.0 16V

Příspěvek od Maxx »

Mám model I (hranatou). Jinak ten problém s kontrolkou budu mít asi taky - včera jsem to zkoušel vyjet co nejvíc abych zjistil jestli kontrolka funguje. Ručička už leží skoro na dně a kontrolka pořád nic, takže už to nebudu riskovat a natankuju. Ale tu spotřebu jsem zjišťoval podle polohy ručičky takže by to mělo být OK. Pokud říkáš že je ta oprava takovej problém tak na to dlabu. Za takovouhle námahu to nestojí - to se radši smířím s tím že kontrolka nefunguje a hotovka. ale jinak na tak starý auto - funguje úplně všechno včetně šíbru i stahování všech oken (i zadních) elektrika v zrcátkách prostě úplně všechno. Troufnu si říct že při tomhle stáří akilometrech (215.000) by už na evropským autě leccos nefungovalo....
Maxx
Hyundai Sonata 2,0 16V ´93
Uživatelský avatar
Lukino
Moderátor
Příspěvky: 457
Registrován: 30 bře 2006, 10:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukino »

to Maxx: tak hurá konečně jsme v klubu dva s touto Sonatou. Jestli máš nějaká fota tak je sem dej nebo mi je pošli na mail. Můžem pak vyměnit pár zkušeností nebo dílů etc... Zdarec a ať to frčí
Sonata 2.0 16V, 1993
Accent 1.3 12V, 1996
Maxx
Příspěvky: 3
Registrován: 24 říj 2006, 14:38
Bydliště: OL

Příspěvek od Maxx »

To Lukino: zdar to jsme tady fakt jen dva? :) Fotky ti určitě pošlu až nějaké udělám ale ta moje sonatka už není žádnej krasavec. Dost poťukaná, dírka v prahu a zoxidovanej lak na vršcích dveří. Ložisko PP kola na výměnu a tlumiče jsou ve věčnej lovištích. Jinak ale co se motoru a funkčnosti týče tak je super ve všech ohledech jak už jsem psal v dřívějším příspěvku. Dneska jsem si u nás v Olomouci na tom náledí ráno otestoval i ABS a funguje taky :o))). Koupil jsem ji od kamaráda za 13t a jistě uznáš že za tuto cenu nemůžu být nespokojen :o)) Je to super kočárek, pohodlný, krásně topí, velkej kufr prostě paráda. Nikdy jsem těmhle značkám moc nevěřil ale řekl jsem si že za tu cenu nemám zas až tolik co ztratit ale teď jsem opravdu spokojen. Doufám že se nám podaří někdy někde potkat na pívo nebo kafe a pokecat live :lol:
Hyundai Sonata 2,0 16V ´93
Uživatelský avatar
Tommas33
**
Příspěvky: 475
Registrován: 03 pro 2006, 09:51
Bydliště: Křenovice u Slavkova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommas33 »

Dobry auto za super cenu.Duležitý je najít nejakýho dobrýho mechanika.A do značkového servisu jen vyjmečně.Mně třeba dělal rozvody kamoš,za6000kč nevím jak je to u96,ale já tam mám 2řemeny,3kladky.Nekterý díly jsou jen v originále většinou díly motoru.Neoriginály lze sehnat za ceny srovnatelný s jakoukoli jinou evropskou značkou.
Accent 1.3 12v 97:Láska se kterou jsem se těžce loučil.Sonata 2.0 16v už taky minulost...nyní Škoda felicia combi 1.9 d provoz na eko naftu 1.30kc km...Citroen xantia 2.0HDi
Odpovědět

Zpět na „SONATA“