Zlyhanie posilnovaca riadenia v losom teste

Tlumiče, nápravý, brzdy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
dm29
*
Příspěvky: 90
Registrován: 04 pro 2011, 10:45

Zlyhanie posilnovaca riadenia v losom teste

Příspěvek od dm29 »

Narazil som na tento clanok
http://www.autoweb.cz/hyundai-i30-selze ... ci-rizeni/
a som znepokojeny spravou resp vyjadrenim :hyu: ze zlyhanie posilnovaca riadenia sa tyka len aut predavanych vo Svedsku.
Je to mozne ze by sa v Nosoviciach vyrabali auta specialne pre Svedsko :?: :?:
Alebo si z nas :hyu: robi dobry den pretoze sa mu nechce robit zvolavaciu akciu pre celu EU :-k
Hyundai i30 comfort 1.6 Mpi 2012
Reklama
 

Uživatelský avatar
milan74kb
**
Příspěvky: 387
Registrován: 03 bře 2010, 16:06

Re: Zlyhanie posilnovaca riadenia v losom teste

Příspěvek od milan74kb »

[offtopic]
Na to si zvyknes, to je dalsia :hyu: vlastnost, to nie je chyba :mrgreen:
[/offtopic]
2013 Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Premium Navi (6MT)
(paket design + paket pre zle cesty + sun / winter packet + safety packet)
spotreba - dlhodoby priemer 7.2 L / 100 km (3/3 RT na tempomate)
najazdene - 55.000 km
vena222
**
Příspěvky: 310
Registrován: 23 čer 2010, 18:54

Re: Zlyhanie posilnovaca riadenia v losom teste

Příspěvek od vena222 »

Jo,svolávačky to je pro :hyu: problém.Svého času u 1.generace nějaký špatný drát způsoboval vybíjení baterie při zamknutém autě.Já byl na garančce,nic mně neřekli ani ho nevyměnili.14 dnů nato jsem zůstal s nepojízdným autem na Slovensku.V servisu/tom samém/ mně vyměnili ten drát/cca 20 min/a do servisní knížky zapsali pod nějakým číslem svolávací akci.Bez jakékoliv omluvy,či vysvětlení.Až po mém dosti ostrém vystoupení s vedoucím,mi jako omluvu dali další garančku zdarma/práci/ ](*,)
Hyundai i30U clasic 1,4i 80 kw,06 2010 blue vivid
Nissan sunny 1,6 r.v.1992
thornych
**
Příspěvky: 184
Registrován: 15 čer 2014, 07:23

Re: Zlyhanie posilnovaca riadenia v losom teste

Příspěvek od thornych »

Poslal jsem dotaz na :hyu: tak jsem zvědavý, co odpovědí. To, že by měly vozy pro švédský trh jiný posilovač (SW / HW) se mi zdá krajně nepravděpodobné ...
Kia xCeed 1.4 T-GDi "75"
Octavia III FL 1.5 TSi Elegance (služ.)
ex.: Opel Astra G 1.6 16V, Ford Focus 1.8 TDCi, Fiat Punto II 1.2, Škoda Octavia II 1.9 TDi 4x4, Škoda Octavia II 1.9 TDi, Octavia III 1.6 TDi 4x4, i30 kombi - 1.6 GDi
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlyhanie posilnovaca riadenia v losom teste

Příspěvek od t0x!n »

no chci videt jaky novy SW tak nahraji, treba u me 1.4 mi rekli v servise, ze davali primo na moje VIN dotaz zda-li je novejsi SW a je pouze porad ten prvni, ktere je jiz od doby co se zacla vyrabet "novejsi" i30 v. 2 od 2012, resil jsem to v souvislosti s cukanim auta v urcitych otackach...
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
johny_r
**
Příspěvky: 162
Registrován: 29 lis 2013, 11:50

Re: Zlyhanie posilnovaca riadenia v losom teste

Příspěvek od johny_r »

Dnes jsem byl v servisu a automaticky mi kromě výměny oloupaného volantu (mimochodem jako záruční oprava naprosto bez problémů a bez diskusí) přehráli software EPS ECU = řídící jednotka posilovače. Původně mi servisák tvrdil, že budou upgradovat software řídící jednotky motoru, a na můj dotaz ohledně posilovače říkal, že o ničem neví. Pak ale zjistil, že je to tohle. Prý to bylo teprve druhé auto, u kterého to dělají, takže je to zřejmě novinka, se kterou začali dnes. O svolávačce nic neví, ale vypadá to, že kdo dorazí do servisu, dostane jako bonus opravený software posilovače. Tak jen pro info.
i30 kombi MY2014, 1.6 GDI, Fleet, Aqua Blue
thornych
**
Příspěvky: 184
Registrován: 15 čer 2014, 07:23

Re: Zlyhanie posilnovaca riadenia v losom teste

Příspěvek od thornych »

Poslal jsem dotaz na svého prodejce aut, na Hyundai Nošoviče a info-email Hyundai s následujícími odpověďmi (ve zkratce):

Prodejce: žádná svolávací akce aktuálně neprobíhá. Pokud by byla, budeme Vás ihned informovat

Hyundai Nošovice: o problému při losím testu víme a analyzujeme ho

Info-linka: problém se týká určitého počtu vozů, pro bližší informace o konkrétním voze je nutné znát VIN (ten jsem zaslal a nyní čekám na odpověď)

…a teď si vyberte…
Kia xCeed 1.4 T-GDi "75"
Octavia III FL 1.5 TSi Elegance (služ.)
ex.: Opel Astra G 1.6 16V, Ford Focus 1.8 TDCi, Fiat Punto II 1.2, Škoda Octavia II 1.9 TDi 4x4, Škoda Octavia II 1.9 TDi, Octavia III 1.6 TDi 4x4, i30 kombi - 1.6 GDi
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlyhanie posilnovaca riadenia v losom teste

Příspěvek od JoKo »

len upozornim, ze je rozdiel medzi zvolavacia akcia a servisna akcia.

zvolavacia akcia - majitelia vozidiel su zavolani do servisu na opravu vaznej poruchy {vacsinou listom}

servisna akcia - pri navsteve servisu {vacsinou pravidelna servisna prehliadka} je odstranena menej zavazna porucha. majitel o tom nie je ani poriadne informovany.

ako sa rozhodne riesit hyundai problem s posilnovacom, ci to bude servisna, alebo zvolavacia akcia je na nom. preto by som sa skor pytal, ze ako vyriesili problem, resp. ci je pre vozidlo nova verzia sw pre posilnovac riadenia {eps ecu}...
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
johny_r
**
Příspěvky: 162
Registrován: 29 lis 2013, 11:50

Re: Zlyhanie posilnovaca riadenia v losom teste

Příspěvek od johny_r »

Tak tohle vypadá na servisní akci. :)
i30 kombi MY2014, 1.6 GDI, Fleet, Aqua Blue
thornych
**
Příspěvky: 184
Registrován: 15 čer 2014, 07:23

Re: Zlyhanie posilnovaca riadenia v losom teste

Příspěvek od thornych »

A už je to tady :-)

" ...Postižené jsou vozy i30 vyrobené v určitém časovém období, pro nás nepříjemné je že i Vaše vozidlo bude vyžadovat servisní zásah.
Informaci a data k aktualizaci budeme mít k dispozici již od příštího týdne v servisní síti Hyundai... "
Kia xCeed 1.4 T-GDi "75"
Octavia III FL 1.5 TSi Elegance (služ.)
ex.: Opel Astra G 1.6 16V, Ford Focus 1.8 TDCi, Fiat Punto II 1.2, Škoda Octavia II 1.9 TDi 4x4, Škoda Octavia II 1.9 TDi, Octavia III 1.6 TDi 4x4, i30 kombi - 1.6 GDi
kongresman
**
Příspěvky: 261
Registrován: 08 dub 2014, 17:33

Re: Zlyhanie posilnovaca riadenia v losom teste

Příspěvek od kongresman »

Takže hypoteticky se svou :hyu: i30 1.6 kombíkem, vyrobeným v lednu 2014 mohu očekávat, že si mě pozvou na servis ? Mám vyčkávat, nebo se už raději upomínat a ""otravovat"" ?
Hyundai Tucson 1,6 GDI, Fiery Red, edice Best of Czech (v provozu od 28.11. 2017)
johny_r
**
Příspěvky: 162
Registrován: 29 lis 2013, 11:50

Re: Zlyhanie posilnovaca riadenia v losom teste

Příspěvek od johny_r »

Myslím, že si tě nepozvou, ale při nejbližší návštěvě servisu ti tam ten update nahrají.
i30 kombi MY2014, 1.6 GDI, Fleet, Aqua Blue
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Podvozek a řízení“