Oprava laku

Lak, koroze, výměna dílů karoserie.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
havranisko
Příspěvky: 3
Registrován: 01 říj 2014, 19:23

Oprava laku

Příspěvek od havranisko »

Zdravím,

nechal jsem v autorizovaném servisu opravit drobný ťukanec na zadek - výměna zadního nárazníku za nový a lakování spodního plastu 5tých dveří. Přiložené foto výsledek na přímém slunci. Chtěl bych Vás požádat o radu, co to s tím proboha udělali? Prý je to rozstřik a jenom se musí rozleštit. Ale v první řadě z jakého důvodu tam měli co rozstříkávat?

Moc děkuji za reakce
Přílohy
po.jpg
po.jpg (246.83 KiB) Zobrazeno 4712 x
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mirus30
*****
Příspěvky: 1801
Registrován: 04 úno 2013, 19:53
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava laku

Příspěvek od Mirus30 »

Urcite nechat predelat, at je to co chce, takhle to vypadat nema, jeste bych vlez pod auto jestli je to opravdu novy naraznik, ale reklamuj to!
i30N Performance Sport, DCT 2023
Kia Proceed GT 2021
Škoda Scala MC 1.5TSI 2020
Kia Proceed GT 2019
i40 kombi 2,0GDI 2018
i30 kombi FL 2017
i30 kombi FL 2015
i30 1,6GDI 2012
Accent 1,3 2006
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Oprava laku

Příspěvek od idam.i »

Určite súhlasím s MIRUSom30 .Katastrofa ! ](*,)
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Oprava laku

Příspěvek od 69pavel »

pokud bylo nutne lakovat cast narazniku ci jinou cast a nemohl se prelakovat cely dil, dela se to do rozstriku,to jest ze se nepouziva kryci paska nebot pri pouziti pasky se vytvori hrany ktere jsou pak videt a zadne rozlesteni nepomuze,rozlesteni nejde udelat hned po nastriku,musi se to nechat chvili vyzrat a pote teprve rozlestit,pokud nevis jak tak rozlesteni nechej udelat tam kde ti opravovali

pises zadni naraznik za novy,mas na fakture skutecne zauctovan novy dil?.dle fota to vypada ze ten spodni plast asi opravili a prestrikali, vetsinou se novy dil strika cely a to co tam je spis vypada na opravu stareho anebo ten co to strikal byl zrovna po flamu
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
havranisko
Příspěvky: 3
Registrován: 01 říj 2014, 19:23

Re: Oprava laku

Příspěvek od havranisko »

Díky moc za reakce. Nevím proč by bylo nutné lakovat část nárazníku. Nárazník měl být vyměněn za nový + lakování tý spodní části kufru. Na faktuře je 4,2ČJ lakýrnické práce, 1ks lakovací materiál a 1ks nárazník. Celková cena byla mimochodem 23594 vč DPH. Nevím, jestli z Hyundai přišel nárazník v barvě nebo ho lakovali. Každopádně jsem ale nabyl dojmu, že mi nafakturovali co nafakturovali, původní nárazník opravili a ke všemu ho místo toho aby stříkli celý vzali jenom levou půlku a teď se vymlouvají na náhlou změnu teplot.

Ale nechci nikoho zbytečně obviňovat... ale prostě nechápu co myslejí tím "je to rozstřik, musí se to rozleštit" - to mi řekli, když jsem to reklamoval.
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Oprava laku

Příspěvek od mikodim »

Ako pisal Pavel,po nejakom case ho treba prelestit.. ale podla mna je len opravený a nie nový! Nove diely sa striekaju komplet cele a za tú cenu to malo byt ako nové!! Takto ako to mas teraz,by ti to opravil hocijaký šikovný "domaci majster" a za pár korún ](*,)
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Oprava laku

Příspěvek od bony »

Na 100% reklamovat. Po výměně bych trval na ukázání starého nárazníku...
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Oprava laku

Příspěvek od 69pavel »

pochybuji ze by narazniky chodily v barve,muze se stat ale na tom tvem narazniku je videt ze to zrejme strikali a nejak to lakyrnikovi ujelo,
pokud mas na fakture novy dil+ lakovani tak ten naraznik reklamuj a na zadne stiny slunce ci jine picoviny nedej,,rekni dotycnemu at si to veme domu do obyvaku a tobe da kvalitu kterou sis tvrde zaplatil


jinak se zeptam,tys to nechaval spravit na pojistku ci proste jsi tuknul zadek a nechal sis to cele opravit na sve naklady,(tech 23.594 jsi platil ze sveho-pokud byto bylo na pojistku dil ti muzou jen ukazat)
pokud jsi to platil tak pozaduj stary dil narazniku kdyz ti nauctovali novy, nove narazniky v barve chodi malokdy- vetsinou se to strika do barvy auta,pate dvere jestli byly skrable tak ty strikali do rozstriku,uz jsem psal v minuem prispevku co znamena roztstrik,takze toto je zrejme mysleno ten jejich roztrik,pokud ale maji na mysli rozstrik ten naraznik tak tu bych to tipoval ze zaden novej tam neni a ten stary proste vykitovali a slendriansky prestrikali,pokud to tak udelali tak jsou to hovada kdyz si zato nacajlovali 23klacku,pokud je presto novy tak ten co strikal zrejme celou noc flamoval a oci mel zalepene mortyriem
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
ajrton
**
Příspěvky: 354
Registrován: 24 črc 2011, 16:10

Re: Oprava laku

Příspěvek od ajrton »

akykolvek vymeneny diel by mal byt byt po oprave odovzdany majitelovi ...
ja som v kufry po oprave nasiel stare brzdove kotuce a dosticky, tlmice, skorodovany vyfuk, atd ...
Hyundai i30cw classic, 1,4 CVVT, 80kW, 4/2011
havranisko
Příspěvky: 3
Registrován: 01 říj 2014, 19:23

Re: Oprava laku

Příspěvek od havranisko »

Ok, díky moc za tipy. Zeptám se, jestli byl nárazník lakovaný nebo přišel v barvě, požádám o vysvětlení co s tím dělali a vyžádám si ukázat starý díl (asi řeknou že UŽ ho vyhodili, ale uvidíme). Pak celou záležitost asi předám na Hyundai, možná i na pojišťovnu. Jednalo se o autorizovaný servis, kde jsem auto kupoval. Už mě tam neuvidí, na garančce, ani nikdy jindy.

Oprava byla přes pojišťovnu, jinak bych do toho za tu cenu asi nešel. Ten kufr se měl stříkat dle dohody také celý díl, žádný rozstřik. Chtěl jsem po nich ještě opravit drobný škrábanec na dveřích. To říkali jedině celé dveře jinak to bude vidět. Cena 20+ Tak to jsem odmítl. A na nárazníku vyrobí toto... Jsou to šarlatáni
Miska
Příspěvky: 3
Registrován: 02 říj 2014, 11:02

Re: Oprava laku

Příspěvek od Miska »

Ak chcete pridajte sa aj na FB https://www.facebook.com/groups/315056795340076/ :arrow:
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Oprava laku

Příspěvek od 69pavel »

jestli to bylo pres pojistovnu tak oni ti dil nemusi ukazat-je to mezi pojistovnou a servisem,mozna by ses mel spojit s likvidatorem aby ti ukazal fotodokumentaci zda naraznik byl skutecne menen kdyz ho nauctovali(i kdyz ten muze byt jedna ruka se servisem a neuspejes-bude mlit to co servis), dle foto to vypada ze to jen vykitovali a to kitovani proste vylezlo - je videt pod barvou

tady ti nezbyde nic jineho nez trvat na odstraneni map v laku a reklamovat nastrik narazniku,tebe nezajima ze strikali jen pulku,proste chtej aby to bylo v puvodnim stavu-tam zadne mapy ci jine odstiny nebyly,vic se snima nebav at se nezamotas, pokud budou mlit porad o tom rozstriku tak at ti to vylesti,pote uvidis zda mapy zmiznou nebo ne,jestli ne tak at to resi v ramci zaruky na opravu(pozor ta je zkracena nez byva obvykle-podminky servisu)
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
bady_cz
*
Příspěvky: 33
Registrován: 09 kvě 2014, 20:50

Re: Oprava laku

Příspěvek od bady_cz »

mohl bys napsat, o ktery servis jde?
i30 kombi PDE, style premium, 1.6 CRDI, 2020
i30 kombi GD, style premium, 1.6 CRDI, FL, 2015 - out
i30 kombi GD, parking paket, 1.6 MPI, 2014 - out
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Oprava laku

Příspěvek od 69pavel »

bady_cz píše:mohl bys napsat, o ktery servis jde?

mas uplne jedno ktery servis to je,takhle postupuje 99% autorizovanych servisu a dokonce i ty servisy ktere maji pojistovny nasmlouvane k opravam pojistnych plneni
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
JoRy
**
Příspěvky: 217
Registrován: 09 kvě 2013, 19:04
Bydliště: Praha

Re: Oprava laku

Příspěvek od JoRy »

69pavel píše:
bady_cz píše:mohl bys napsat, o ktery servis jde?

mas uplne jedno ktery servis to je,takhle postupuje 99% autorizovanych servisu a dokonce i ty servisy ktere maji pojistovny nasmlouvane k opravam pojistnych plneni
Není pravda. 99% sis vycucal z prstu. Já jsem se svým servisem naprosto spokojený a že jsem se na ně obrátil už i s nestandardníma věcma.
Hyundai i30 combi (07/2013), 1.6 GDI + další příslušenství
(Koupeno a servisováno v Hyundai Centrum Praha - Dolní Počernice)
Spritmonitor: http://goo.gl/Jkij5e
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Karosérie“