Automatické naklápění světel

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Automatické naklápění světel

Příspěvek od karelmrak »

Nevíte někdo, kde je čidlo a jak vypadá? Teoreticky to vím, chci to prakticky, a nemáte někdo zapojení? Ten motorek v reflektoru totiž nenatáčí reflektor, ale jen tu clonku, která má různé výseky. Kdybych ho donutil otočit se více, cca o 90 stupňů, mám okamžitě bi-xenon
Reklama
 

karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: Automatické naklápění světel

Příspěvek od karelmrak »

Nikdo nechce odpovědět. Motorek má 5 vývodů: TP2, Hall_sensor, TP1, TP8, TP7 v tomto pořadí... Kolem motorku vysoká integrace a dvoustranný tišťák. Jde o to, jak simulovat v tom čidlu, aby to otočilo "za roh", tedy při dálkových světlech 90 stupňů, při klopených by funkce byla zachována.
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: Automatické naklápění světel

Příspěvek od karelmrak »

Nikdo neví, kde je snímač? A případně jak vypadá a jak pracuje?
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: Automatické naklápění světel

Příspěvek od karelmrak »

Tak to nivelační čidlo půjdu prověřit do servisu, počítám, že tam bude nějaká páčka s převodem a Hallová sonda bude počítat otáčky. Pokud by se to dalo oblbnout otočením "za roh", tak by byl problém vyřešen. Ani nevím, jestli je tam jedno nebo dvě čidlo, pro každý reflektor zvlášť. Neví to někdo???
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: Automatické naklápění světel

Příspěvek od karelmrak »

karelmrak píše:Nevíte někdo, kde je čidlo a jak vypadá? Teoreticky to vím, chci to prakticky, a nemáte někdo zapojení? Ten motorek v reflektoru totiž nenatáčí reflektor, ale jen tu clonku, která má různé výseky. Kdybych ho donutil otočit se více, cca o 90 stupňů, mám okamžitě bi-xenon
Dávám to sem ještě v naději, že se nakonec někdo ozve...
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: Automatické naklápění světel

Příspěvek od karelmrak »

Neozval se nikdo, ale já přestávám s plánem na tuto úpravu clonky. Mnohem jednodušší je totiž místo dálkové HIR2 vložit LEDku, třeba http://www.aliexpress.com/item/1-Set-20 ... 30518.html . Cena není tak závratná, možná by se dala sehnat i levněji, v každém případě je zde veliká sleva pro nákupní den 11.11.
Hlavně mi tu nikdo neříkejte něco o oslňování a homologaci. Dálkové světlo oslňuje vždy, proto je tam přece to tlumené. A reflektor má z továrny homologaci pro xenon, výsledné světlo tedy vypadá jako bixenon. Světelný tok LED je obdobný xenonu, barva se dá vybrat 3000K, 4300K, 6000K. Pokud vím, policie je háklivá na tlumená světla, ta mohou představovat nebezpečí při samo doma.
Odpovědět

Zpět na „i40“