Tak jsem dojezdil

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Cloudyman
*
Příspěvky: 31
Registrován: 12 čer 2014, 22:56
Bydliště: střední Čechy

Tak jsem dojezdil

Příspěvek od Cloudyman »

Ve středu 22.10. jsem odvážel vnoučata s dcerou a v Kralupech mi jeden mladík s dodávkou Fiat nedal přednost. Mám rozbitý předek, 3 airbagy vylítly, ale naštěstí se nám nic nestalo. Teď čekám jak to posoudí pojišťovna, ale co jsem se zatím bavil se servisem a i s likvidátorem, tak mám pocit, že se mě každý snaží odrbat. Jsem z toho dost špatnej, auto jsem koupil v červnu 2014 a mám najeto jen 5 tisíc.
Teď mám náhradní Octávii III a mohu posuzovat s i40. Jestli budu mít ještě v budoucnu náladu, tak napíšu jak to s autem dopadlo.
Naposledy upravil(a) Cloudyman dne 26 říj 2014, 08:55, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i40 kombi 1,7 CRDi Experience Style, panther black
Reklama
 

Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Tak to je dost smutne :-( Hlavne ze se nestalo nic posadce!!! Pojisteno to auto je? Doufam ze jsi si to nafotil?

Odesláno z telefonu.
Uživatelský avatar
skuči
**
Příspěvky: 244
Registrován: 22 říj 2014, 19:58
Bydliště: Kolín

Re: Tak jsem dojezdil

Příspěvek od skuči »

tak když mu nedal přednost tak je jedno jakou on má pojistku... každopádně tady spíš nase*e to, že je to tak nový auto a už takový osud ](*,)
Obrázek Spotřeba HYUNDAI i40 1,7 CRDi 100 kW / 136 HP
Premium White Crystal - manuál, černá kůže
Cloudyman
*
Příspěvky: 31
Registrován: 12 čer 2014, 22:56
Bydliště: střední Čechy

Re: Tak jsem dojezdil

Příspěvek od Cloudyman »

Teď, když emoce trochu opadly, tak přemýšlím o tom, jak bychom dopadli, kdyby jsme jeli corsou manželky, jak jsme původně chtěli. Možná že nás naše i40 ochránila před nějakým vážným zraněním. Ale musím říct, že kolenní airbag mě pěkně majznul přes holeně, teď je mám celý fialový a dva dny jsem jen stěží chodil.
Naposledy upravil(a) Cloudyman dne 27 říj 2014, 08:35, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i40 kombi 1,7 CRDi Experience Style, panther black
ajrton
**
Příspěvky: 354
Registrován: 24 črc 2011, 16:10

Re: Tak jsem dojezdil

Příspěvek od ajrton »

skuči píše:tak když mu nedal přednost tak je jedno jakou on má pojistku... každopádně tady spíš nase*e to, že je to tak nový auto a už takový osud ](*,)
nie je to jedno, samozrejme ze najlepsie je nechat si skodu preplatit z havarijnej poistky ...
je to rychlejsie, nemusi platit opravu z vlastneho vrecka (zaplati len spoluucast), s poistovnou vinnika sa vysporiada jeho poistovna
preplatenie z HP nebude mat ziaden vplyv na jeho bonusy za bezskodovy priebeh, nakolko pojde o nezavinenu nehodu a poistovna dostane preplatene plnenie z od poistovne vinnika z jeho PZP

ked si to necha preplatit z PZP vinnika, bude dlho cakat na peniaze a auto musi najskor opravit za vlastne ...
Hyundai i30cw classic, 1,4 CVVT, 80kW, 4/2011
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Presne tak jak puse ajrton... Ale ja myslel hlavne zda byl pojisteny ten Fiat. Cim dal vic jezdi aut bez pijisteni. To by potom byl problem s placenim z pov. ruc toho Fiatu

Odesláno z telefonu.
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re:

Příspěvek od black_sheep »

bony píše:Presne tak jak puse ajrton... Ale ja myslel hlavne zda byl pojisteny ten Fiat. Cim dal vic jezdi aut bez pijisteni. To by potom byl problem s placenim z pov. ruc toho Fiatu

Odesláno z telefonu.
Když tě trefí někdo bez pojistění, tak to za něj zatáhne kancelář pojistitelů, a pak si to vysoudí z viníka.
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Tak to jo.

Odesláno z telefonu.
Uživatelský avatar
skuči
**
Příspěvky: 244
Registrován: 22 říj 2014, 19:58
Bydliště: Kolín

Re: Tak jsem dojezdil

Příspěvek od skuči »

u novýho auto to většinou jede do autorizovanýho servisu a ty mají smlouvy s většinou pojišťoven a to už si vyřeší oni...

když by čekal dlouho na auto než to proplatí? proč... vždyť má nárok na náhradní vozidlo, a náklady na půjčovné půjdou na pojišťovnu viníka jako další újma

ČKP má garanční fond právě pro ty lidi co nejsou pojištěný
Obrázek Spotřeba HYUNDAI i40 1,7 CRDi 100 kW / 136 HP
Premium White Crystal - manuál, černá kůže
rcc
**
Příspěvky: 144
Registrován: 13 úno 2012, 12:34

Re: Tak jsem dojezdil

Příspěvek od rcc »

Jen pro upřesnění, ČKP přímo škodu nehradí. Pověří některou z pojišťoven likvidací pojistné události. Problém je, že se to táhne, v mém případě půl roku. Zbořil mne ožralý mladík odcizeným autem. Odcizené auto = nepojištěné auto, i když má sjednáno povinné ručení.
Škoda Fabia 1.0 Junior
Hyundai i20 1,2i/57kw Inclusive Plus New 10/2011 sold 12/2013
Uživatelský avatar
condor
*
Příspěvky: 79
Registrován: 27 led 2014, 20:09

Re: Tak jsem dojezdil

Příspěvek od condor »

Pokud se bavime o zapujceni nahradniho vozidla, tak to HYU poskytuje zdarma jenom v pripade nepojizdnosti vozidla z duvodu poruchy a ne z duvodu havarie.
Spise pojišťovny nekdy poskytuji proplaceni nahradniho vozidla, ale na omezenou dobu. U me napriklad na 5 dnu, coz je stejne malo.

Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk 2
Santa Fe, 4x4, Nafta, r.v.2013
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7929
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak jsem dojezdil

Příspěvek od Mexican »

osobne by som sa na to vsetko vykaslal a riesil to cez GAP. To si u i40 zrejme mal. tz dostanes vsetky peniaze, ktore si zaplatil pri kupe auta. So zmrdom co sposobil nehodu sa treba sudit o bolestne v ramci obciansko-pravneho sporu
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
skuči
**
Příspěvky: 244
Registrován: 22 říj 2014, 19:58
Bydliště: Kolín

Re: Tak jsem dojezdil

Příspěvek od skuči »

condor: trošku tě opravím... něco jiného je náhradní vozidlo z asistence, či připojištění a něco jiného z POV viníka...

nabourala mě paní na bok, jela z vedlejší... auto pojízdný bylo, tak jsem ho odvezl do servisu, půjčili mi stejný, oprava trvala skoro 14 dní, přijel jsem, vrátil vozidlo, podepsal jim papír, že bylo půjčeno celou dobu x jejich denní sazbu a to poslali na pojišťovnu viníka jako další náklad jeho škody...

+ máš nárok na znehodnocení vozidla následkem nehody, kord když je nový, já jsem dostal ještě peníze navíc za to, že vyměňovali zadní levý dveře a zadní levý blatník, ale musíš se ozvat, oni samy o sobě se neozvou...
Obrázek Spotřeba HYUNDAI i40 1,7 CRDi 100 kW / 136 HP
Premium White Crystal - manuál, černá kůže
Uživatelský avatar
tommas
*
Příspěvky: 56
Registrován: 18 říj 2014, 22:31

Re: Tak jsem dojezdil

Příspěvek od tommas »

Cloudyman: Pravděpodobně máš minimálně na první rok pojištění havarijní pojištění GAP, kdy dostaneš plnou cenu bez ohledu na najeté kilometry. Aspoň já to tak měl ve všech nabídkách financování které jsem před koupí dostal. A proto je lepší zaplatit spoluúčast a nechat si to vyřešit vlastní cestou :-(

Mexican: bylo by dobré se uklidnit a uvědomit si, že ne každý kdo způsobí nehodu je zmrd, může se to stát komukoliv z nás. Nejčastěji největší zmrdectví projeví pojišťovna. Už vůbec nechápu reakce řidičů kteří do sebe šťouchnou a pak na sebe řvou jak kdyby se stalo kdovíco.

Nehody k ježdění patří, stejně tak jako třeba zranění ke sportu.
i40 kombi, 1,7 CRDi 100 kW, Succes, creamy white.
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7929
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak jsem dojezdil

Příspěvek od Mexican »

ak niekomu nedam prednost v jazde a on to do do mna naperie pretoze som ho ohrozil do takej miery ze nemal inu moznost sa tomu vyhnut , tak ja som zmrd. To nema nic spolocne s tym ci je niekto pokojny alebo nie. Treba chapat fakt a nasrobovat si do hlavy to ze ja ako vodic NESMIEM urobit nieco, co by mohlo viest k nehode. Pretoze nabuduce to nemusi byt cloudyman v i40 ale motorkar, cyklista, zencka s kocikom. A ti vsetci mozu umriet. Len preto ze si niekto mysli, ze nehody sa stavaju a nie je to nic nezvycajne. To je v zasade chybne uvazovanie a to stoji mnozstvo zraneni a mrtvych ludi na nasich cestach
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Odpovědět

Zpět na „i40“