Hucanie pri rychlosti 100+ po viac ako 15km.

Tlumiče, odpružení, brzdy, ložiska...

Moderátoři: Martun, Moderátoři

lukasp
*
Příspěvky: 58
Registrován: 10 srp 2010, 10:59

Hucanie pri rychlosti 100+ po viac ako 15km.

Příspěvek od lukasp »

Ahojte,

Uz asi 3x sa mi na dialnici za posledny tyzden stalo ze mi auto zacalo hucat pri rychlosti 100+ po viac ako 15km na dialnici. Nasledne som spomalil na 60/70km za hodinu a pockal aspon 1min kym sa auto ukludnilo a mohol som pridat a pokracovat v jazden 100+.

Dnes som skocil k dvom rozdielnym technikom a obydvaja sa zhodli ze to bude klb ktory je nafoteny na obrazku.

1) Viete mi poradit kde by bolo najlepsie ho zohnat?
2) Co mam vlastne hladat na nete, ako sa to vola? Mozno nejake cislo nahradneho dielu alebo tak.
3) Da sa take nieco kupit od niekoho kto rozpredava svoj accent na nahradne dieli?
4) Alebo skusit REPAS? Robi to vobec niekto?

Obrazok:
Obrázek


Obrazok FULL

Kód: Vybrat vše

https://dl.dropboxusercontent.com/u/9380199/Auto%20-%20chyba/IMG_20141030_122140.jpg

Obrazok blizsie:

Kód: Vybrat vše

https://dl.dropboxusercontent.com/u/9380199/Auto%20-%20chyba/IMG_20141030_122120.jpg
Hyudai Accent 1.5CRDi 81KW 2007
Reklama
 

Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Hucanie pri rychlosti 100+ po viac ako 15km.

Příspěvek od 69pavel »

kolik mas najete? pokud kolem 70.000 km a vice tak tu bych spis tipoval lozisko v tehlici na prave strane odchazi jako prvni,vule se hleda spatne,zvlast pokud je mala ale to staci aby to hucelo.
kdyz jsi to konzultoval s dvema ruznymi techniky meli jste to pokazde na zvedaku a tocili kolem a zjistovali na kole vuli at uz radialni ci axialni? nebo to jen odstrelili od boku po svezeni a poslechu ze to nekde pod plechy v zaberu huci.

taky by nebylo od veci pri jednom hned zkontrolovat spodni svisly cep,lozisko horniho ulozeni,tycku stabilizatoru a oba silentbloky ramene,to jsou veci ktere odchazi a meni se docela brzo na Accentach,pokud je nekde vule muze se to prenaset a pak to dela neplechu.
na kloubu pokud neco odchazi tak to byva krajni kloub u tehlice

a jeste kdyz jsi to zkousel,zkusil jsi taky zda to huci pri mensich rychlosti i v zatackach(jak vlevo tak v pravo)muze se projevovat jen jednostranne jak pod zaberem tak i pri zarazenem rychlo.stupni bez plynu v setrvacnosti a jeste v kombinaci s jemne seslapnutym brzd.pedalem jak pod plynem tak bez plynu,treba to dukladne vyzkouset.at nevymenis poloosu a pak to bude delat to same.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
lukasp
*
Příspěvky: 58
Registrován: 10 srp 2010, 10:59

Re: Hucanie pri rychlosti 100+ po viac ako 15km.

Příspěvek od lukasp »

69pavel píše:kolik mas najete?
200 000Km
kdyz jsi to konzultoval s dvema ruznymi techniky meli jste to pokazde na zvedaku a tocili kolem a zjistovali na kole vuli at uz radialni ci axialni? nebo to jen odstrelili od boku po svezeni a poslechu ze to nekde pod plechy v zaberu huci.
... mali to na zdvihaku, tocili kolesami ale tam bolo vsetko OK, ked pohybali tym klbom co som daval na obrazok tak sa to normalne kyvalo, jeden sa vyjadril ze este tak vybyty nigdy nevidel a mal niekolko rocnu prax ;)
taky by nebylo od veci pri jednom hned zkontrolovat spodni svisly cep,lozisko horniho ulozeni,tycku stabilizatoru a oba silentbloky ramene,to jsou veci ktere odchazi a meni se docela brzo na Accentach,pokud je nekde vule muze se to prenaset a pak to dela neplechu.
na kloubu pokud neco odchazi tak to byva krajni kloub u tehlice
... toto neviem ci pozerali. Mozem ich este poprosit...
Ono ked obydvaja skusili to lozisko co je na obrazku znazornene hned povedali ze je to toto lebo je tam velmi vela VOLA...
a jeste kdyz jsi to zkousel,zkusil jsi taky zda to huci pri mensich rychlosti i v zatackach(jak vlevo tak v pravo)muze se projevovat jen jednostranne jak pod zaberem tak i pri zarazenem rychlo.stupni bez plynu v setrvacnosti a jeste v kombinaci s jemne seslapnutym brzd.pedalem jak pod plynem tak bez plynu,treba to dukladne vyzkouset.at nevymenis poloosu a pak to bude delat to same.
... nehuci pri boceni v lavo ani v praco,
... vobec nehuci do rychlosti 80km
... huci len pri vacsej rychlosti ako 80km a plinulej takej rychlosti po viac ako 15km jazdy (teda zatial mi hucalo len na dialnici)
... rychlostny stupen neroby ziadnu zmenu a je teda jedno, ked zacne hucat tak huci aj pri zaradenom aj na volnobeh
... plyn nema ziaden vpliv
... brzda nema vpliv

VDAKA za ochotu poradit velmi si toho cenim.
Ako to podla teba vychadza teraz po mojich odpovediach?
Hyudai Accent 1.5CRDi 81KW 2007
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Hucanie pri rychlosti 100+ po viac ako 15km.

Příspěvek od 69pavel »

pokud to je skutecne poloosa tak zkus sehnat nekde na vrakaci,par jich je na hyundaje,ale cenu budou mit nastavenou skoro jako bys platil novou,to pote spis zkus sehnat novou,stava se totiz ze koupis z vrakace a netrva dlouho a odejde znova,nikdo nevi koilk to ma nalitane, i kdyz zalezi kolik bude stat nova,je to dilema,mozna se zkusit poptat u sousedu v polsku,tam jezdi vice accentu a jdou sehnat veci ze zanovnich bouranych acciku za solidni penize, polaci to vozili ve velkem z nemec a skladali,takze jedine se poptat. nebo potom jeste nekteri kluci tady objednavali z koree ,mozna by vysla cenove dobre i s clem,vtomto ale nemam zkusenosti,snad se nekdo vyjadri
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Hucanie pri rychlosti 100+ po viac ako 15km.

Příspěvek od ivan »

Blbost huči ložisko v tehlici :!: :!: Praskla klec v ložisku.protoze to huči jen při určite rychlosti vozu :!: a samotnem zatiženi vozu :!: Poloosa nikdy nehuči :!: :!: :!: :!: Bud cvaka nebo haže :!: :!: Neni tzv. vystředena :!: :!: Dalši pokus pokus :mrgreen: :mrgreen: Huči možna diferak :!: K.o ložisko nebo ložiska na vedeni souměrnosti diferaku :!: Sežen jinou převodovku,pokud totak je :!: :!:
Ps Jo abych nezapoměl :D Poloosa při zvednutem stavu je tzv.nezatižena :lol: :lol: :lol: Taky haže :mrgreen: :mrgreen: [-o< Kam jsi to zajel ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Hucanie pri rychlosti 100+ po viac ako 15km.

Příspěvek od ivan »

lukasp píše:Ahojte,

Uz asi 3x sa mi na dialnici za posledny tyzden stalo ze mi auto zacalo hucat pri rychlosti 100+ po viac ako 15km na dialnici. Nasledne som spomalil na 60/70km za hodinu a pockal aspon 1min kym sa auto ukludnilo a mohol som pridat a pokracovat v jazden 100+.

Dnes som skocil k dvom rozdielnym technikom a obydvaja sa zhodli ze to bude klb ktory je nafoteny na obrazku.

1) Viete mi poradit kde by bolo najlepsie ho zohnat?
2) Co mam vlastne hladat na nete, ako sa to vola? Mozno nejake cislo nahradneho dielu alebo tak.
3) Da sa take nieco kupit od niekoho kto rozpredava svoj accent na nahradne dieli?
4) Alebo skusit REPAS? Robi to vobec niekto?

Obrazok:
Obrázek


Obrazok FULL

Kód: Vybrat vše

https://dl.dropboxusercontent.com/u/9380199/Auto%20-%20chyba/IMG_20141030_122140.jpg

Obrazok blizsie:

Kód: Vybrat vše

https://dl.dropboxusercontent.com/u/9380199/Auto%20-%20chyba/IMG_20141030_122120.jpg
[-X [-X To to se měni jen když citiš vibrace a to ještě za určitych podminek,jsem již psal :mrgreen: :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Hucanie pri rychlosti 100+ po viac ako 15km.

Příspěvek od mikodim »

Každa poloos má vôlu ak ju tahas vodorovne.. Ak hore dole tak musi byt pevná. Ak je chybná tak nehučí nejakým jedným tónom ako napr. ložisko alebo zimne pneu, ale rezonuje, vybruje.. neviem ako to presne napísať ten zvuk .. Mechanik by to mal vediet posudiť. Asi skus iný servis nech sa na to ešte pozrú , aby si nemenil čo netreba.
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
lukasp
*
Příspěvky: 58
Registrován: 10 srp 2010, 10:59

Re: Hucanie pri rychlosti 100+ po viac ako 15km.

Příspěvek od lukasp »

mikodim píše:Každa poloos má vôlu ak ju tahas vodorovne.. Ak hore dole tak musi byt pevná. Ak je chybná tak nehučí nejakým jedným tónom ako napr. ložisko alebo zimne pneu, ale rezonuje, vybruje.. neviem ako to presne napísať ten zvuk .. Mechanik by to mal vediet posudiť. Asi skus iný servis nech sa na to ešte pozrú , aby si nemenil čo netreba.
Ahoj vodorvne sme to ani neskusali, ono to ma velku volu ked s nou hybem hore dole. Fakt je tam posun aj o 2cm hore/dole.

Sranda este je ze to nieje pri jednej rychlosti ale proste hocikedy nad 100km ak idem trosku dlhsiu trasu. Ked chodim po meste tak vobec. A ten zvuk nieje akoze nieco o nieco šuchá ale akoby sa rozvybrovao auto.

Skusil som 2 rozne servisi a v oboch ukazali na toto. Tak teraz fakt neviem. Nechcem menit nieco za 300eur a potom zistit ze to nepomohlo :(

Nepoznate niekoho sikovneho v Presove alebo Kosiciach?
Hyudai Accent 1.5CRDi 81KW 2007
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Hucanie pri rychlosti 100+ po viac ako 15km.

Příspěvek od mikodim »

Ak ma volu hore dole 2cm tak chyba je tam. Najrozumnejsie bude asi vybrat klb , poloos a skontrolovat. A az potom kupit nové.. ale 300e to nebude. Samotný klb cca 30 až 50e +- .
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
lukasp
*
Příspěvky: 58
Registrován: 10 srp 2010, 10:59

Re: Hucanie pri rychlosti 100+ po viac ako 15km.

Příspěvek od lukasp »

mikodim píše:Ak ma volu hore dole 2cm tak chyba je tam. Najrozumnejsie bude asi vybrat klb , poloos a skontrolovat. A az potom kupit nové.. ale 300e to nebude. Samotný klb cca 30 až 50e +- .

Ani nevies ako si ma potesil. Kde mam zohnat samotny klb? Vies mi dat nejake info alebo link, DAKUJEM
Hyudai Accent 1.5CRDi 81KW 2007
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Hucanie pri rychlosti 100+ po viac ako 15km.

Příspěvek od mikodim »

V predajni ND by mali vediet objednat, alebo priamo v :hyu: v KE - tam staci zavolat a povedia cenu a aj objednaju. No najskor to treba rozobrat a skontrolovat polos , homokinet. klb.. a az tak objednat..

http://www.e-cat.sk/catalog/articles/fl ... /brand/373
http://www.e-cat.sk/catalog/articles/fl ... /brand/197
http://www.e-cat.sk/catalog/articles/fl ... brand/4520
tu som napr nasiel klb, ale nemaju na sklade..
alebo
http://poloosi.sk/cs/index.php?controll ... it_search=
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Hucanie pri rychlosti 100+ po viac ako 15km.

Příspěvek od MICHAL77 »

No je to sice pěkné najít kupy odkazú na venkovní kloub, ale ona potřebuje to uložení na pravou poloosu :).
.........
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Hucanie pri rychlosti 100+ po viac ako 15km.

Příspěvek od mikodim »

na tých strankach sú uvedene aj kontakty a ked tam zavola alebo do :hyu: v KE tak objednaju co potrebuje, ale ako som pisal treba to najskor rozobrat a az potom sa bude vediet v com je presne problem a potom objednat potrebný diel.
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
lukasp
*
Příspěvky: 58
Registrován: 10 srp 2010, 10:59

Re: Hucanie pri rychlosti 100+ po viac ako 15km.

Příspěvek od lukasp »

Takze chapem to dobre ze su to nahradne loziska na pravu poloos , teda presne tie ktore mi treba?
Btw nevieme o nikom v Presove alebo Kosiciach kto to vie urobit a ma lepsie ceny ako original hyundai ktory zato chce vela penazi?

Vdaka za TIP
Hyudai Accent 1.5CRDi 81KW 2007
lukasp
*
Příspěvky: 58
Registrován: 10 srp 2010, 10:59

Re: Hucanie pri rychlosti 100+ po viac ako 15km.

Příspěvek od lukasp »

Dnes mi technik rozobral cely diel, skontroloval a zalozil ze tam chyba nebude ze je ten diel cely v poriadku. Sakra som na tom istom a zas neviem co to moze byt :(

PORAZI MA!
Hyudai Accent 1.5CRDi 81KW 2007
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Podvozek a řízení“