nefunkcni denni sviceni

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Odpovědět
vitazelenka
Příspěvky: 1
Registrován: 09 lis 2014, 09:04

nefunkcni denni sviceni

Příspěvek od vitazelenka »

nazdarek, chtel bych se pokusit pozadat o radu.....mam getze 1.4 03.je vybaven "dennim svicenim" ,pred casem mi prestaly svitit hlavni zarovky v prednich svetlometech (denni sviceni). S kratkou prodlevou (2-3sek) se rozsviti pouze parkovaci zarovicky... Po nekolika dnech to opet zacalo fungovat automaticky nyni opet ne.Přední,velká světla jdou zapnout pouze otočením leve páčky u volantu-klasika. Pokusil jsem se na problém přijít.Rozebral jsem plastový kryt pod volantem(dva samorezne sroubky+matku M6 pod krytem pojistek),zkontroloval jsem vsechny pojistky(vlevo pod volantem,tri v plastovych krytkach na volnych vodicich u tyce rizeni a i ty v motorovem prostoru.Tam jsem i vytahal vsechna relatka (ctyri mala,jedno vetsi a nejvetsi) ,ty jsem odzkousel venku.....vsechna spinaji a prevadeji.....Pod volantem jsem nasel casovy spinac,ktery zajistuje rozsviceni svetel s 2-3sek.zpozdenim..pracuje-sepne po zapnuti zapalovani s casovou prodlevou..... Mam pocit,ale,ze spolu s nim sepne i druhe rele nekde v prostoru za pristrojovou deskou....,ale to nemuzu nejit! ani za boha!Vzhledem k to mu ,ze jsem vystudovany slaboproudar,20let jsem se zivil silnoproudem a na vojne jsem byl dokonce autoelektromechanikem ČVO156(nepodstatnosti si pamatuju tojo) :lol: musel jsem toho nechat,abych neco nerozflakal :o :o
Netusi nekdo,kde je v tom aute rele,ktere spina hlavni svetlomety?Budu vdecny za jakoukoliv radu....diky


Ohlásit tento příspěvek
Reklama
 

Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkcni denni sviceni

Příspěvek od vipe »

Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: nefunkcni denni sviceni

Příspěvek od alarm »

Nie je jasné, či svetlá zapnú vždy, keď sa zapnú manualne.
Ak ano, potom svetlá, prepínač svetiel, káble sú v poriadku a treba ísť po tom bazmeku, čo zapína svetlá automaticky, aj keď neviem, čo to je, ako to vyhodnocuje a kde to spína...
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1700
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: nefunkcni denni sviceni

Příspěvek od XMira »

Já si tam nechával dodělat automatické rozsvěcení světel přímo u :hyu: Když se, vlevo pod volantem, otevře pojistková skříňka, tak po pravé straně, spíš už pod plastem, je malá černá krabička s přepínačem (páčkou). Ta páčka zapíná funkci automatu. Ten funguje tak, že po zapnutí zapalování se světla nerozsvítí a čekají na nastartování (tuším, že říkali, že měří napětí). Po nastartování se, cca. po vteřině, světla rozsvítí. Pokud je dost silná baterka, tak se po chvíli rozsvítí světla i bez nastartování, jen se zapnutým zapalováním. Jediný bug byl, že nešla pustit mlhovka, pokud se světla zapnula automaticky. Pro zapnutí zadní mlhovky se musely zapnout světla ručně, páčkou na volantu.
Nevím, jestli máš to samé, ale třeba Ti ten můj elaborát nějak pomůže.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Odpovědět

Zpět na „GETZ“