píská ventilátor

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
dáša
Příspěvky: 2
Registrován: 26 lis 2014, 13:01

píská ventilátor

Příspěvek od dáša »

ahoj. mám atos prime, kroutí 6. rok. je to můj miláček. ale začal mu pískat větrák v kabince. přítel říkal: vrže ti ložisko větráku, možná stačí promazat. jak se k němu dostat mi ale neporadí. neexistuje někde návod i s fotkama, kudy k tomu? jsem sice ženská, ale šroubovák a klíče do ruky vzít umím- to jen pro jistotu :-). díky za jakoukoli radu. dáša
Reklama
 

PROOF
*
Příspěvky: 29
Registrován: 17 srp 2011, 15:07

Re: píská ventilátor

Příspěvek od PROOF »

Tak návod jsem nikde nenašel ale jelikož jsem tuto opravu u svého Atíka dělal tak ti zkusím poradit. Větrák najdeš tak že se podíváš pod přístrojovou desku z místa řidiče za středovým panelem (jsou pod ním táhla ovládající topení). Větrák je do bloku za středovým panelem
uchycený pomocí tří křížových šroubů. Musíš z něj nejdříve odpojit konektor napájení a takovou plastovou trubičku která je na něj shora nasunuta.
Poté můžeš celou sestavu ventilátoru vytáhnout z bloku ven. Po vyjmutí nejprve povolíš středovou matici a tahem stáhneš větrák z elektromotorku. Tím se dostaneš k přednímu ložisku a můžeš ho namazat. Bohužel v mém případě pískalo zadní ložisko elektromotorku. I ten se ale dá rozdělat a ložisko namazat. Po stáhnutí větráku ti elektromotorek zůstal v takovém plastovém pouzdru. Na jeho konci povolíš dva malé křížové šroubky a motorek z pouzdra vytáhneš (jde to docela ztuha). Teď již stačí povolit dva takové dlouhé šrouby co celý elektromotorek drží pohromadě , vytáhnout rotor motorku ven a vazelínou namazat spodní ložisko. Počítej ale s tím že vracení rotoru zpět chce dost zručnosti se správným usazením uhlíků (to je asi největší vopruz). Vše si před tím než to rozebereš důkladně nafoť aby jsi věděla jak to zase složit. Jak vidíš tak to není úplně jednoduché a chce to dost zručnosti a obratnosti při demontáži. Zkusím ti sem do příloh hodit nějaké obrázky pro lepší představu. Jestli se do toho chceš i tak pustit držím palce.
Přílohy
$_57.JPG
$_57.JPG (123.27 KiB) Zobrazeno 2634 x
9797111.png
9797111.png (115.55 KiB) Zobrazeno 2634 x
dáša
Příspěvky: 2
Registrován: 26 lis 2014, 13:01

Re: píská ventilátor

Příspěvek od dáša »

proof, tak to jsi frajer. díky moc =D> už vím, co budu dělat o vánocích :-). to pískání fakt prudí, takže s tím něco spáchat musím. dám pak echo, zda se podařilo. každopádně jsem hledala a fakt jsem nikde nebyla schopná najít návod, kudy k tomu, takže jsi mi strašně pomohl. asi ti to nebudu moci oplatit, tak aspoň děkuji :D
PROOF
*
Příspěvky: 29
Registrován: 17 srp 2011, 15:07

Re: píská ventilátor

Příspěvek od PROOF »

No problemo , rád jsem poradil :wink:
Odpovědět

Zpět na „ATOS“