Hyundai Coupé Tuscani

Tato sekce je určena těm, kteří zvažují koupi vozu Hyundai (ne Hyunday).

Moderátoři: Farrael, Lantra Luke, Moderátoři

kanya
*
Příspěvky: 10
Registrován: 09 led 2015, 11:24

Hyundai Coupé Tuscani

Příspěvek od kanya »

Ahojteeeee :) Som tu nová, dúfam, že ma pekne privítate.
Mám záujem o kúpu Hyundai Tuscani 2.0; 101-103 kW LPG r.v 01-03. Úplne ma to auto očarilo.
Vedeli by ste mi poradiť kde najlepšie kupovať auto? Ako ste si všimli, som zo SR takže prepis auta sú zbytočné výdavky, skôr by som chcela na SR zakúpiť.
Za všetky vyjadrenia ďakujem :)
Přílohy
fg.jpg
fg.jpg (56.76 KiB) Zobrazeno 5715 x
Reklama
 

Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Hyundai Coupé Tuscani

Příspěvek od idam.i »

Určite by som nekupoval "šporťák" na LPG. [-X
http://www.autobazar.eu/sk/results.php? ... lada%C5%A5
Naposledy upravil(a) idam.i dne 09 led 2015, 18:46, celkem upraveno 2 x.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
kanya
*
Příspěvky: 10
Registrován: 09 led 2015, 11:24

Re: Hyundai Coupé Tuscani

Příspěvek od kanya »

Nechcem ten hyundai s tými divnými svetlami. Chcem tuscani :)
A tie parametre čo som napísala vyššie :) To nie je šporťák, skôr také...lepšie coupé alebo ako by som to mala napísať :)
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Hyundai Coupé Tuscani

Příspěvek od idam.i »

Určite si sa dobre pozrela ? :-k
Len to LPG si musíš nechať dorobiť. #-o
Dokonca tento ho aj ma ! :shock:
http://hyundai-coupe.autobazar.eu/20-cv ... 48977.html

https://www.google.sk/images?hl=sk&q=hy ... d=0CBMQsAQ
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
kanya
*
Příspěvky: 10
Registrován: 09 led 2015, 11:24

Re: Hyundai Coupé Tuscani

Příspěvek od kanya »

Ano, ten hyundai som pozerala velmi velakrat. Avsak....nie je to Tuscani :/
ale parametre jak šité pre mňa.
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Hyundai Coupé Tuscani

Příspěvek od idam.i »

Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
hlobilp
****
Příspěvky: 1057
Registrován: 08 čer 2006, 17:17
Bydliště: Rychnov n. Kn.
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai Coupé Tuscani

Příspěvek od hlobilp »

Ahoj kanya,
neni zadny problem z Hyundai Coupe udelat Tuscani, staci vymenit loga a je to :-)
H Tucson 1,6 T-GDI Go! od 10.5.2018
S Octavia combi SLX 2,0 od 3.5.2017 - 10.5.2018
H Genesis coupe 3,8 od 29.5.2014 - 22.3.2017
K Magentis 2,7 V6 EX+ od 8.5.2014 - 23.3.2016
H i30 1,4 Comfort+ESP od 25.8.2010 - 8.5.2014
H Sonata 2,5 V6 LPG - do 21.7.2010
kanya
*
Příspěvky: 10
Registrován: 09 led 2015, 11:24

Re: Hyundai Coupé Tuscani

Příspěvek od kanya »

Viem že Hyundai Coupe, Tuscani a Tiburon je jedno a to isté. Coupe je uropsky názov, Tuscani korejský a Tiburon Spanjelsky. Znamená žralok :D
Takže....vy si myslíte že je možné proste vymeniť len ,,značku" a bude to v pohode? Nie je to nejak v papieroch alebo tak?
Pretože to LPG-čko čo dal uživateľ vyššie tak je Coupe a velmi nad ním premýšlam. Len je to europsky hyundai
kanya
*
Příspěvky: 10
Registrován: 09 led 2015, 11:24

Re: Hyundai Coupé Tuscani

Příspěvek od kanya »

čo poviete na toto? Nie je slabé?
http://auto.bazos.sk/inzerat/45053217/H ... uscani.php
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Hyundai Coupé Tuscani

Příspěvek od idam.i »

kanya píše:Viem že Hyundai Coupe, Tuscani a Tiburon je jedno a to isté. Coupe je uropsky názov, Tuscani korejský a Tiburon Spanjelsky. Znamená žralok :D
Takže....vy si myslíte že je možné proste vymeniť len ,,značku" a bude to v pohode? Nie je to nejak v papieroch alebo tak?
Pretože to LPG-čko čo dal uživateľ vyššie tak je Coupe a velmi nad ním premýšlam. Len je to europsky hyundai
BINGO,tak už máš v tom jasno =D> Kolko najazdíš ročne kilometrov ? Pri dnešnej cene benzínu je celkom otázna návratnosť.Navyše prevádzka LPG je náročnejšia na servis.Nič v zlom,ale pripadáš mi ten typ,čo sadne otočí klúčikom a chce jazdiť.Nie stále niečo riešiť. :-k
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
kanya
*
Příspěvky: 10
Registrován: 09 led 2015, 11:24

Re: Hyundai Coupé Tuscani

Příspěvek od kanya »

A ty by si chcel stále riešiť nejaké poruchy? :D to asi nikto, alebo som zle pochopila tvoju ,,kritiku".
Môžeme vynechať, prosím, moje nároky a skôr mi poradiť a nie vyvracať moje rozhodnutie?
Áno, rozmýšlala som aj nad benziňákom, no fakt sa bojím že hrozne veľa preveziem. Šoférujem často a veľa, hlavne cez leto. Preto som sa rozhodla pre LPG. Mesačne spravím cca 1500 km. To záleží od veľa faktorov samozrejme- práca, voľný čas aj ročné obdobie atď.
kanya
*
Příspěvky: 10
Registrován: 09 led 2015, 11:24

Re: Hyundai Coupé Tuscani

Příspěvek od kanya »

A čo sa týka problematiky ,,európska, korejska a španjelska výroba" tak to som vedela už dávno :)
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Hyundai Coupé Tuscani

Příspěvek od idam.i »

kanya píše:A ty by si chcel stále riešiť nejaké poruchy? :D to asi nikto, alebo som zle pochopila tvoju ,,kritiku".
Môžeme vynechať, prosím, moje nároky a skôr mi poradiť a nie vyvracať moje rozhodnutie?
Áno, rozmýšlala som aj nad benziňákom, no fakt sa bojím že hrozne veľa preveziem. Šoférujem často a veľa, hlavne cez leto. Preto som sa rozhodla pre LPG. Mesačne spravím cca 1500 km. To záleží od veľa faktorov samozrejme- práca, voľný čas aj ročné obdobie atď.
V podstate som sa snažil ti poradiť celú dobu. :-k Nájdi si tému LPG a zistíš,že prevádzkovať takto upravené auto nie je úplne jednoduché.Plus k tomu staršie auto môže byť celkom "vražedná kombinácia".Pokial máš niekoho kto má skúsenosti s LPG,tak v poho,ale pokial nie,tak to môže byť dosť náročné.S pozdravom.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai Coupé Tuscani

Příspěvek od Borek »

:hyu: :tus: je totálně :!: spolehlivé auto.Takže pokud nekoupíš nějaký slepený vrak po havárce nebo po zásahu tunera amatéra,servis vůbec řešit nemusíš. :tus: jsem kupoval jako nové auto-dnes,po 12 letech provozu a 110000km,je stále v TOP stavu.Vše funguje na 100%,nic nevrže,nikde ani náznak koroze.....a za celé ty roky nepotřeboval servis ani jednou :!: :!: :!:Kdo tohle může z majitelů aut po roce 2008 napsat? :roll: Když mám jít do absolutních detailů-i všechny žárovky svítí a jsou původní,kromě tlumených světel-ty jsem měnil jednou +- kolem 60000km :D(nemám denní svícení,takže všechny žárovky uvnitř i venku,jsou zapnutá stále a všechny,včetně těch v měřácích,klimě,tlačítkách,dveřích.....jsou původní a svítící) . Taková byla kvalita :hyu: tenkrát-dnes se stačí podívat do rubrik "nových" :hyu: a člověk nestačí žasnout nad desítkami stránek závad všech modelových řad [-o< ](*,).
2,0l motor je držák bez výr.chyb a materiálově ještě neošizený,prověřený léty(300000km bez jediného problému není vyjímkou i tady na klubu).Nemusíš řešit olej-předepsané min.třídy SG,dosahuje i ten nejlevnější olej,co na pumpě najdeš :D .Kvalitu benzínu také řešit nemusíš-vzhledem k tomu,že se :tus: vyvážel do celého světa,hlavně do USA,kde je kvalita benzínu mizerná(okt.číslo i 88)-jezdí :tus: bez problémů na všechno co teče :D .I v servisní knížce,návodu,TP....je uvedeno jako palivo BA oktanové číslo 91(běžný natural má 95 okt.).Udávaný výkon je také s benzínem BA91.Vzhledem k širokorozsahové řídící jednotce,je možné jezdit i na E85(ethanol)-jezdím na E85 bez nejmenšího problému,už od roku 2010.Není to kvůli úspoře-na 100km uspořím +-50Kč,ale při použití E85 má :tus: obrovský :!: nárust výkonu.U druhého auta Kia,s 1,6CVVT motorem(už potřebuje přestavbovou sadu,protože říd.jednotky aut,vyrobených jen pro Evropu,nemají takový rozsah a nejsou schopné dát dostatečně bohatou směs-E85 na sebe váže kyslík) je také citelný nárust výkonu,ale u :tus: to je daleko markantnější.
Spotřeba-předpisovou jízdou,bez spoření,vyhazování rychlosti a pod.blbostí,mám spotřebu kolem 7,5l/100km.Nejsem ale člověk,co řeší spotřebu a proto velice často využívám možností :tus: a potěšení se denně"povozit"-pohybuje se moje dlouhodobá spotřeba kolem 8,0l/100km.I při jízdách daleko za předepsanými rychl.limity,častém využívání výkonu motoru.....je spotř.max. do 9l/100km.I při naloženém autě,je spotřeba +- v popsaném rozmezí-příklad:loňská dovolená v Itálii(3000km)-Rakousko většinou dálnice(150km/h),Itálie neustálé popojíždění v kolonách,přes ucpaná města,část dálnice a většinou nad rychl.limitem,bez jediného km EKO jízdy :D ....4 lidi,plně naložený :tus: + box na střeše==spotřeba po dotankování do plné při dojezdu domů==8,2l/100km.To jde,ne? 8-[
Rozdíl mezi motory 1,6l a 2,0l.Výkonově je hodně znatelný,ale spotřeba je stejná.Takže můžu-li poradit-ber 2,0l.Naopak 2,7V6 je nenažranec 8-[ .Použití LPG záleží na tobě-kolik km ročně najedeš,návratnost...V :tus: LPG nemám(stále mám pocit,že to tomuhle autu nemůžu udělat),ale 30 roků auta na LPG mám(i nyní).I na klubu je několik aut s 2,0l na LPG a nemají žádné problémy.Takže se toho neboj. :wink:
Hyundai Tiburon/Coupe,se vyráběl výhradně jen v jedné továrně v Korei.Jestli je označení Tiburon nebo Coupe je jedno.Jsou to do šroubečku stejná auta :!: Jestli se vyráběla pro Ameriku,Austrálii nebo Evropu,bylo jedno.Všechna auta byla stejná.Rozdíl byl jen ve výbavě-třeba v ČR se prodávala jen auta s nejlepší výbavou(aut.klima s čidlem čistoty vzduchu,s asistenční elektronikou,17" kola...),ale už třeba v Německu,Itálii...se prodávaly i očesané verze(s man.klimou,na menších 16" kolech...a i s 1,6l motorem,který se v ČR vůbec neprodával).U nás(i na SK) se tohle auto prodávalo s označením Coupe,ale třeba hned v Rakousku se jmenovalo Tiburon :D .
Tiburon=žralok=proto,že ten vzhled auta byl navrhován podle vzhledu žraloka,nasávání vzduchu,boční výdechy vzduchu,světla-u předfaceliftové verze bylo sklo na předních světlech vypouklé před každou čočkou,jako oči žraloka(po faceliftu už jen rovné sklo,bez "žáber"..)...
Doufám,že jsem ti při výběru trochu pomohl :wink: .I po těch letech se těším na každou jízdu s :tus: a i auto je stále středem pozornosti všude,kde ho zaparkuji. :wink:
Za mě patří :hyu: obrovská :!: poklona,že dovedli tak pěkné,kvalitní,spolehlivé,vybavené....auto vyrábět =D> .Dnes dělají přiblblé reklamy o "kvalitních"nadautech a mají plné servisy oprav a stížností,jako ostatní výrobci. #-o
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
kanya
*
Příspěvky: 10
Registrován: 09 led 2015, 11:24

Re: Hyundai Coupé Tuscani

Příspěvek od kanya »

ĎAKUJEM veľmi pekne za kvalitnú radu, odpoveď a opis.
Teraz som si mojim miláčikom ešte viac istá, nakolko som sa do coupéčka zamilovala na prvý pohlad :)
Ešte musím veľmi porozmýšlať nad tým LPG.
Objem som vedela že radšej predsa len ten 2.0.
Počkám si na nejakú fajn ponuku, snáď teraz po zime nájdem svojho žraloka, držte palce, určite sem potom dám fotku a info :)
Odpovědět

Zpět na „Koupě ojetého nebo nového vozu Hyundai“