Změny v podmínkách provozu od r. 2015 v Rakousku pro dodávky

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Změny v podmínkách provozu od r. 2015 v Rakousku pro dodávky

Příspěvek od Espero »

Dneska se ke mně dostala další informace o změnách v Rakousku, pro vozy kategorie N, a tedy i pro část dodávkových vozů, (mne se to týká taky, mám N1), je v Dolním Rakousku, ve Vídni a snad i ve Štýrsku zavedena povinnost vylepení emisních plaket pro normy Euro 1 až 4 s tím, že vozy bez normy tam nesmí vůbec vjíždět (platí prý od značky OBEC), od r. 2016 pak bude ve Vídni nejnižší normou pro povolený vjezd Euro 2. Kontroloval jsem si techničáky a u krabice H1 mám normu Euro 3, u Dacie (ale té se to netýká, není kategorie N1) mám Euro 4. V Německu to také v některých městech platí, ale pro všechny vozy do vyznačených zón a ne do celých měst.
U nás se dají na dopravních úřadech nebo STK DEKRA koupit tyto nálepky za 80 Kč (cca 3 EUR), ale v Rakousku za 30 EUR. To je sakra rozdíl. Česmad Bohemia aktivně a za poplatek 5 EUR, resp. za 35 EUR celkové ceny nákup rakouské plakety zajistí. Dobráček jeden vydřidušský.
Já ale myslím, že pro daný účel musí i pro cizinu platit (minimálně v EU) i česká plaketa za 3 EUR v přepočtu, neb je to úplně stejná věc a vydává se to na základě předložení techničáku a je tam vyznačena SPZ, takže je to nepřenosné. Otázka je jestli to tak bude brát rakouské bengo.
Já do Vídně rád a tak průměrně 2x ročně tam zajedu, takže mám zase o problém víc.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Reklama
 

Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Změny v podmínkách provozu od r. 2015 v Rakousku pro dod

Příspěvek od Borek »

Už mě ten eurobordel začíná štvát :? .
Udělal bych jedno jednoduché pravidlo-výmysly typu povinný hasičák(Polsko),počet výstražných vest uvnitř auta,jako je cestujících..(Rakousko),emisní zóny..(Německo,Rakousko..),různé nálepky o zaplacení "výpalného"....ať platí pro domácí řidiče :!: Těch pár cizinců a z nich zase jen hrstička,co mají stará auta bez katu,toho ve Vídni asi moc nezakouří,ale fízlové se na cizince budou zaměřovat,protože spousta lidí i když mají auta s EURO 99999999 :D a filtrují vzduch,nebude mít nálepku prokazující EURO a dostanou pokutu za nevylepení :roll: .
Až se otočí vítr a foukne do Vídně vzduch z Bratislavy :-& :-& :-& :mrgreen: ,tak jim budou nálepky prd platné :D .
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Změny v podmínkách provozu od r. 2015 v Rakousku pro dod

Příspěvek od Espero »

No jo, ale tobychom museli opět, a tentokrát celounijně vzít věci do svých rukou a tu pakáž, která to působí vyhnat. Samozřejmě, že nejde o čistý vzduch, ale o další , tzv. "salámovou" daň.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Odpovědět

Zpět na „H1 Van / Bus / Truck“