Parkovací kamera - spustitelná i pomocí tlačítka?

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
Simon_Sez
*
Příspěvky: 14
Registrován: 08 led 2014, 13:23

Parkovací kamera - spustitelná i pomocí tlačítka?

Příspěvek od Simon_Sez »

ahoj,
netušíte náhodou někdo, zda je možné, zda nějaký borec umí naprogramovat spuštění parkovacá kamery i na zmáčknutí nějakého tlačítka , například kolečka pravého?
Je mi o to, že bych rád spustil i kameru za jízdy pomocí tlačítka a né jen při zařazení zpátečky.

díky všem
i30 combi 1,6 GDI 99 kW, Trikolor, paket premium, lntegrovaná navigace včetně bluetooth handsfree, Panoramatické střešní okno ice blue 2013
Reklama
 

Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Parkovací kamera - spustitelná i pomocí tlačítka?

Příspěvek od bony »

Simon_Sez píše:ahoj,
netušíte náhodou někdo, zda je možné, zda nějaký borec umí naprogramovat spuštění parkovacá kamery i na zmáčknutí nějakého tlačítka , například kolečka pravého?
Je mi o to, že bych rád spustil i kameru za jízdy pomocí tlačítka a né jen při zařazení zpátečky.

díky všem
Proč budeš spouštět kameru za jízdy? Nevidím důvod proč by to nemělo jít, kamera se spouští když dostane impuls od zpátečkových světel. Nevidím problém v tom si to dát na tlačítko... ale nechápu úmysl...
Uživatelský avatar
Simon_Sez
*
Příspěvky: 14
Registrován: 08 led 2014, 13:23

Re: Parkovací kamera - spustitelná i pomocí tlačítka?

Příspěvek od Simon_Sez »

třeba v koloně mě někdy zajímá jak blízko ten zamnou opravdu je, je to kravina, ale někdy se může hodit, v koloně zmáčkneš a vidíš aniž bys vystrašil toho zasebou couvacíma světlama ;)
i30 combi 1,6 GDI 99 kW, Trikolor, paket premium, lntegrovaná navigace včetně bluetooth handsfree, Panoramatické střešní okno ice blue 2013
r0b3rt
*
Příspěvky: 75
Registrován: 27 črc 2014, 17:43
Bydliště: Praha

Re: Parkovací kamera - spustitelná i pomocí tlačítka?

Příspěvek od r0b3rt »

Simon_Sez píše:třeba v koloně mě někdy zajímá jak blízko ten zamnou opravdu je, je to kravina, ale někdy se může hodit, v koloně zmáčkneš a vidíš aniž bys vystrašil toho zasebou couvacíma světlama ;)
no ja to robim tiez, ze ked za mnou nejaky kreten na krizovatke velmi blizko, tak si meriam cez senzory ako je daleko :D ... myslim ze sa vzdy zlaknu, ale ich problem ked stoja ako magor
_____________________________________

Hyundai i30 1.4i CVVT - hatchback 2013
_____________________________________
Uživatelský avatar
Simon_Sez
*
Příspěvky: 14
Registrován: 08 led 2014, 13:23

Re: Parkovací kamera - spustitelná i pomocí tlačítka?

Příspěvek od Simon_Sez »

r0b3rt píše:
Simon_Sez píše:třeba v koloně mě někdy zajímá jak blízko ten zamnou opravdu je, je to kravina, ale někdy se může hodit, v koloně zmáčkneš a vidíš aniž bys vystrašil toho zasebou couvacíma světlama ;)
no ja to robim tiez, ze ked za mnou nejaky kreten na krizovatke velmi blizko, tak si meriam cez senzory ako je daleko :D ... myslim ze sa vzdy zlaknu, ale ich problem ked stoja ako magor

moje řeč, chci to přesně kvůli takovej kokotum co se lepí :)
i30 combi 1,6 GDI 99 kW, Trikolor, paket premium, lntegrovaná navigace včetně bluetooth handsfree, Panoramatické střešní okno ice blue 2013
jenik.ko
*
Příspěvky: 28
Registrován: 20 zář 2014, 10:54

Re: Parkovací kamera - spustitelná i pomocí tlačítka?

Příspěvek od jenik.ko »

Teda nechápu smysl,to snad vidíš a odhadneš v zrcátku,ne?Větší hovadinu sem už teda dlouho neslyšel :roll:
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Re: Parkovací kamera - spustitelná i pomocí tlačítka?

Příspěvek od bony »

r0b3rt píše:
Simon_Sez píše:třeba v koloně mě někdy zajímá jak blízko ten zamnou opravdu je, je to kravina, ale někdy se může hodit, v koloně zmáčkneš a vidíš aniž bys vystrašil toho zasebou couvacíma světlama ;)
no ja to robim tiez, ze ked za mnou nejaky kreten na krizovatke velmi blizko, tak si meriam cez senzory ako je daleko :D ... myslim ze sa vzdy zlaknu, ale ich problem ked stoja ako magor
Taky jsem videl jednoho co si kontroloval vzdalenost couvackama a pani co byla za jeho autem se lekla hodila zpatecku a nabourala auto za sebou... ;-)
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Re: Parkovací kamera - spustitelná i pomocí tlačítka?

Příspěvek od bony »

jenik.ko píše:Teda nechápu smysl,to snad vidíš a odhadneš v zrcátku,ne?Větší hovadinu sem už teda dlouho neslyšel :roll:
Moje slova vidis to snad v zrcatku. Jak jsem psal o te pani tak mi ji bylo lito skrz magora co ji vydesil a to stala dostatecne daleko, jen se lekla ze do ni chce nacouvat a udelala to co udelala...
zajic
**
Příspěvky: 178
Registrován: 31 říj 2014, 08:09

Re: Parkovací kamera - spustitelná i pomocí tlačítka?

Příspěvek od zajic »

No, já bych tuhle funkci zase docela uvítal, ale z jiného důvodu. Mám garáž, do které je docela komplikovaný vjezd – je úzká a musí se do ní pouze couvat. Garáž navíc není zcela pravidelná – tj. není to typický obdélník, ale z jedné strany do ní zasahuje takový zděný sokl (čili auto v ní stojí mírně šikmo, neboť soklu je třeba se při couvání vyhnout a to o cca max. 15cm) a ještě ke všemu se k ní couvá z kopce. Takže bych docela uvítal, kdybych si mohl kamerku na nějaký čas zapnout bez ohledu na to, zda je zpátečka zařazená či nikoliv. Funkce by klidně mohla být omezena nějakou max. rychlostí (třeba 10km/h), aby se nějaký trouba ve 130 na dálnici nekochal pohledem do kamery... :D
I30 combi, 1,4Tgdi,
r0b3rt
*
Příspěvky: 75
Registrován: 27 črc 2014, 17:43
Bydliště: Praha

Re: Parkovací kamera - spustitelná i pomocí tlačítka?

Příspěvek od r0b3rt »

nastastie to nemusite chapat, staci ked kolegovi poradite s naprogramovanim kamery ;-) a ked to neviete, nemusite kritizovat jeho rozhodnutia

urcite je to napad dobry, presne napriklad z tohodu cuvania na kopci, nemusis zatazovat spojku
_____________________________________

Hyundai i30 1.4i CVVT - hatchback 2013
_____________________________________
r0b3rt
*
Příspěvky: 75
Registrován: 27 črc 2014, 17:43
Bydliště: Praha

Re: Re: Parkovací kamera - spustitelná i pomocí tlačítka?

Příspěvek od r0b3rt »

bony píše:
r0b3rt píše:
Simon_Sez píše:třeba v koloně mě někdy zajímá jak blízko ten zamnou opravdu je, je to kravina, ale někdy se může hodit, v koloně zmáčkneš a vidíš aniž bys vystrašil toho zasebou couvacíma světlama ;)
no ja to robim tiez, ze ked za mnou nejaky kreten na krizovatke velmi blizko, tak si meriam cez senzory ako je daleko :D ... myslim ze sa vzdy zlaknu, ale ich problem ked stoja ako magor
Taky jsem videl jednoho co si kontroloval vzdalenost couvackama a pani co byla za jeho autem se lekla hodila zpatecku a nabourala auto za sebou... ;-)
myslim ze ludia s takymito reakciami nepatria na cestu a vina je jej... je to normalne zbadat cuvacie svietla a rozmlatit auta??? urcite nie.. skratova hysterka...

urcite to cloveka vyplasi, moze sa pripravit na to co bude, zbystriet, ale uvidiet svetla a nacuvat do aut? neopravneny vodicak ... preto sa po novom robia psychotesty, aj ked vsetci vieme ze velmi ucinne nie su, ale je to preto, ze psychicka stranka je tiez velmi dolezita pri riadeni vozidla... a sorry ale... :D neviem sa z toho zobudit, zbadat svetla a rozmlatit auta za sebou?
_____________________________________

Hyundai i30 1.4i CVVT - hatchback 2013
_____________________________________
r0b3rt
*
Příspěvky: 75
Registrován: 27 črc 2014, 17:43
Bydliště: Praha

Re: Parkovací kamera - spustitelná i pomocí tlačítka?

Příspěvek od r0b3rt »

Simon_Sez píše:ahoj,
netušíte náhodou někdo, zda je možné, zda nějaký borec umí naprogramovat spuštění parkovacá kamery i na zmáčknutí nějakého tlačítka , například kolečka pravého?
Je mi o to, že bych rád spustil i kameru za jízdy pomocí tlačítka a né jen při zařazení zpátečky.

díky všem

na margo tvojej otazky, napada mi jedine, odpojit zdroj (napajanie) parkovacej kamery z miesta kde je zapojena (na spatecku, alebo svetla), zakupit si gombik na prazdne miesta ( ak tam mas prazdne miesta ) v lavej casti palubovky, pod vypinacom stretavackych a parkovacich svetiel... a napojit to na ten vypinac... ten vypinac zasa napojit nejak do poistkovej skrinky...

problem je, ze netusim ako sa napaja nieco do poistkovej skrinky... ja som si uz tiez takymto sposom chcel namontovat ine elektricke zariadenia... ( z poistkovej skrinky a volne poistkovej pozicie k vypinacu a odtamadial k zdroju )... ale netusim ako na to...

ale myslim ze ked zozenies vypinac z hyundaiu, tak ti to spravi nejaky priemerny elektrikar v beznom neautorizovanom service... resp v autorizovanom asi tiez len za aku cenu
_____________________________________

Hyundai i30 1.4i CVVT - hatchback 2013
_____________________________________
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Tak potom at si vytahne kabel z kamery a da si to pres vypinac. Kabel vede na zpateckove svetlo.
serak
**
Příspěvky: 123
Registrován: 17 říj 2014, 13:26

Re: Parkovací kamera - spustitelná i pomocí tlačítka?

Příspěvek od serak »

Parkovací kamera funguje tak, že její napájení je připojené k "napájení" zpátečkových světel.
V případě že se zařadí zpátečka, začne se napájet i kamera. Display ve zpětném zrcátku má kontrolu vstupního signálu. Jakmile mu začne kamera posílat obraz, display se aktivuje a zobrazí obraz.
V případě, že chceš aktivovat kameru ručně, musíš ji napájet ručně. Tzn. odpojit napájení kamery od zpátečkových světel a přes tlačítko ji připojit nejlíp na nějaký kablík napájení z pojistkové skříňky. Dají se koupit konektory, které nacvakneš na zaizolovaný kabel aniž by jsi ho musel složitě napojovat.
Nedá se to udělat paralelně s původním řešením, protože jakmile by jsi zmáčknul tlačítko, tak by se ti sice aktivovala kamera ale taky rozsvítila brzdová světla. Samozřejmě i to se dá vyřešit, ale už by to bylo kapku složitější. Osobně si myslím, že při každém couvání zapínat kameru ručně člověka poměrně rychle omrzí.
_________________
Tucson 1.6 T-GDI 4x4 Icebreaker 5/2020 -
i30 1.6 GDI kombi Weekend 10/2014 - 05/2020 prodáno
Renault megane I break 2006 - 2015 prodáno
Renault R19 II 1999 - 2006 prodáno
Dacia 1300 1995 -sešrotováno
Uživatelský avatar
robil
**
Příspěvky: 449
Registrován: 14 zář 2013, 10:59

Re: Parkovací kamera - spustitelná i pomocí tlačítka?

Příspěvek od robil »

To je pravda ale já mám výjezd z garáže z mírného kopečka.Nemusím řadit zpátečku ale ta kamera by se hodila.
25.7.2013Hyundai i30 combi.1.6GDi 99KW,Trikolor Parking světle modrá metalíza 155000km.6,59 l/100km
2.7.2003-13.7.2013 Š.fabia combi 2002 1.4 74KW,Comfort-modrá selhání rozvodového řemene.173000km.
4.1983-6.2003.Š120LS červená.Prasklou poloosu.340000km,
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Elektronika“