Problem pri rozbehu a pri vysokych otackach - spojka?

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

majkom
*
Příspěvky: 73
Registrován: 06 dub 2014, 20:31

Problem pri rozbehu a pri vysokych otackach - spojka?

Příspěvek od majkom »

Zdar, mam rocnu i30ku, par tyzdnov po prvej serviske, a zacala sa mi diat neprijemna věc. Při rozjazde auta, kde postupne pustam spojku ale stále je esta zatlacena a pridam plyn, zacne jako keby přesmykovat psojka (netusim, technike nerozumiem), proste auto nepravidelne pridava a trasie nim (podobne, jako keby vam presmykovali kola na hodne deravom povrchu).. Povodne som to pripisoval známému tématu poklesu vykonu motoru při studenom starte, ale včera na dialnici som chcel pridat na 6ke cez 140 a zrazu mi vyplo tempomat, motor letel do otacok ale nepridaval.. a to sami potom stalo aj při inych rychlostach kde som silnejsie pridal plyn, tak sa to zachovalo jako keby som stlacil spojku.. tusi niekto cim by to mohlo byt? (dnes som to skusal zopakovat ale po ceste do práce sa mi to nepodarilo, len mierne trhanie při rozjazde zase...)
i30 kombi:MY 2014:1.6 MPI CVVT:Paket Parking:ALU 16:Aqua Blue

Skoda Octavia I:1.9 TDI:Tour - prodano
Skoda Octavia I:1.4 MPI 16V:Ambiente- prodano
Skoda Felicia:1.3i - prodano
Reklama
 

Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem pri rozbehu a pri vysokych otackach - spojka?

Příspěvek od t0x!n »

Sam jsi si to dle meho rekl, prokluzujici spojka - vadna, tudiz servis, vymena...
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
only_one
**
Příspěvky: 465
Registrován: 19 úno 2014, 10:57

Re: Problem pri rozbehu a pri vysokych otackach - spojka?

Příspěvek od only_one »

to by mohlo být vadné vypínací ložisko a nebo na lamele se mohla uvolnit nějaká pružinka. Jednoznačně reklamace a nebo počkat až se to bude projevovat častěji a více.
Uživatelský avatar
robil
**
Příspěvky: 449
Registrován: 14 zář 2013, 10:59

Re: Problem pri rozbehu a pri vysokych otackach - spojka?

Příspěvek od robil »

Ke konci to jde hodně rychle.Během pár kilometru spojka úplně shoří.Hodně dýmu a hodně smradu.
25.7.2013Hyundai i30 combi.1.6GDi 99KW,Trikolor Parking světle modrá metalíza 155000km.6,59 l/100km
2.7.2003-13.7.2013 Š.fabia combi 2002 1.4 74KW,Comfort-modrá selhání rozvodového řemene.173000km.
4.1983-6.2003.Š120LS červená.Prasklou poloosu.340000km,
majkom
*
Příspěvky: 73
Registrován: 06 dub 2014, 20:31

Re: Problem pri rozbehu a pri vysokych otackach - spojka?

Příspěvek od majkom »

Zdar, tak info aj pre ostatných, dnes som bol v servise, v Hyundai prej vedi o tom, ze nejaka seria i30 ma vadnu spojku (resp nejaka část spojky, nerozumim tomu) v dosledku coho vyteka olej a riesia to vymenou celej spojky - keby niekto mal obdobny problém - rovno do servisu, caka na vas nova spojka... potvrdim ked mi vratia auto, ci to skutocne bol aj moj pripad.
i30 kombi:MY 2014:1.6 MPI CVVT:Paket Parking:ALU 16:Aqua Blue

Skoda Octavia I:1.9 TDI:Tour - prodano
Skoda Octavia I:1.4 MPI 16V:Ambiente- prodano
Skoda Felicia:1.3i - prodano
jaroslav5
**
Příspěvky: 345
Registrován: 09 led 2011, 15:33
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Problem pri rozbehu a pri vysokych otackach - spojka?

Příspěvek od jaroslav5 »

V servise vedia o tej chybe spojky,že pre tu chybu vyteka olej. Takže spojka/lamela/ bude mastná od oleja v dôsledku toho prešmykuje alebo šmýka uplne. A oni to riešia výmenou spojky. Olej sa tam môže dostávat bud z motora cez poškodené gufero na klukovej hriadeli alebo z opačnej strany od prevodovky cez gufero na predlohovej hriadeli.Ak ten olej presakuje na tu spojku,tak jej výmena je len dočastná záležitost kým ju znova nezamastí.
Hyundai Accent LC 1,3í 12V 63kw r. v. 2005
suzuki sx4 1,6 GS 4x4 SE-SNOW Outdoor Line r.v.2011
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Problem pri rozbehu a pri vysokych otackach - spojka?

Příspěvek od mikodim »

pri vymene spojky sa rieši aj netesnost ,odkiaľ sa dostaval olej na lamelu takze po vymene spojky bude vsetko OK.
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
only_one
**
Příspěvky: 465
Registrován: 19 úno 2014, 10:57

Re: Problem pri rozbehu a pri vysokych otackach - spojka?

Příspěvek od only_one »

hm máme asi obdobný problém, na dálnici nám při sešlápnutí plynu vylítly otáčky ale rychlost beze změny...
v pondělí to bude řešit servis.
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Problem pri rozbehu a pri vysokych otackach - spojka?

Příspěvek od idam.i »

Manželke to robila spojka na Kia Ceed.Tiež pretekal olej.Výmena v rámci záruky.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Bermark
*
Příspěvky: 18
Registrován: 22 zář 2014, 22:52

Re: Problem pri rozbehu a pri vysokych otackach - spojka?

Příspěvek od Bermark »

Ajaaaj je to horsie ako si myslis. Ja som si uz tymto prešiel. Problem je v úniku oleja s prevodovky a to zle opracovaným hriadeľom ktorý následne poškodí gufero a odtiaľ začne unikat olej. Tym sa znečistí lamela a po čase aj je badat horsie radenie kedže olej sa postupne stráca. Najhoršie na tom je to ze aby sa vymenil ten hriadel tak sa musí demontovať prevodovka a uplne cela rozobrat kedže hriadeľ a gufero sa menia prakticky ako posledné diely. Uz som to tu spomínal aj som založil tému len som bol samozrejme vysmiaty a paranoidný. :hyu: o tom probléme vie uz 3-4 mesiace a tých aút je hodne. Vymenia ti to vramci záruky a samozrejme aj spojku. Len ten pocit ze mas nové auto na ktorom bola komplet rozobratá prevodovka je :shock: ](*,) naštastie ja som po oprave najazdil uz viac ako 10000km a vsetko je v 100% poriadku ale ten pocit... Ja som si ten únik oleja všimol ked auto malo 3tyzdne a okolo 2500km.
r0b3rt
*
Příspěvky: 75
Registrován: 27 črc 2014, 17:43
Bydliště: Praha

Re: Problem pri rozbehu a pri vysokych otackach - spojka?

Příspěvek od r0b3rt »

chalani neviete tak odhadom ktorej vyrobnej serie sa to tyka? Mam 2013/02 a celkom ste ma vystrastili...

viete poradit, ako zistim ze sa mi to deje tiez este predtym, ako to bude mat katastroficky scenar a pojdem na dialnici po dansku s presmykujucou spojkou?
_____________________________________

Hyundai i30 1.4i CVVT - hatchback 2013
_____________________________________
Uživatelský avatar
ob3l1x
***
Příspěvky: 663
Registrován: 16 črc 2014, 19:29

Re: Problem pri rozbehu a pri vysokych otackach - spojka?

Příspěvek od ob3l1x »

Tu mas temu kde sa to zacalo
https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=152&t=29594

treba sa pozriet na auto zospodu ci tam kde sa spaja prevodovna a motor neunika olej.
Ak parkujes v garazi tak sledovat ci pod autom nemas olej.
Hyundai Tucson 2016 - 1,6 GDI 97kW 130k - Moon rock STYLE
mijat
*
Příspěvky: 16
Registrován: 23 říj 2013, 14:27

Re: Problem pri rozbehu a pri vysokych otackach - spojka?

Příspěvek od mijat »

tak pani, pripajam sa do klubu. Pred 3 tyzdnami som bol na prvej garancke (najazd 24000km) a spomenul som im ze v poslednej dobe mam problem so zaradenim do 1ky, pozreli sa na to a zistili ze unika olej niekde medzi motorom a prevodovkou, buduci tyzden som objednany na opravu vraj musia demontovat celu prevodovku a mam pocitat s tym ze auto tam necham tak na tyzden. :?
Vcera na dialnici sa mi stalo presne to iste co popisal majkom, chcel som pridat na 6ke cez 140 a zrazu mi vyplo tempomat, motor letel do otacok ale nepridaval. Dufam ze po vymene bude vsetko v poriadku, kedze zatial s autom maximalna spokojnost a okrem tohto a odstavajucich stresnych list ziaden problem. tuk-tuk
Hyundai i30 kombi Phantom Black 1.6 GDI + Nav
r0b3rt
*
Příspěvky: 75
Registrován: 27 črc 2014, 17:43
Bydliště: Praha

Re: Problem pri rozbehu a pri vysokych otackach - spojka?

Příspěvek od r0b3rt »

mijat píše:tak pani, pripajam sa do klubu. Pred 3 tyzdnami som bol na prvej garancke (najazd 24000km) a spomenul som im ze v poslednej dobe mam problem so zaradenim do 1ky, pozreli sa na to a zistili ze unika olej niekde medzi motorom a prevodovkou, buduci tyzden som objednany na opravu vraj musia demontovat celu prevodovku a mam pocitat s tym ze auto tam necham tak na tyzden. :?
Vcera na dialnici sa mi stalo presne to iste co popisal majkom, chcel som pridat na 6ke cez 140 a zrazu mi vyplo tempomat, motor letel do otacok ale nepridaval. Dufam ze po vymene bude vsetko v poriadku, kedze zatial s autom maximalna spokojnost a okrem tohto a odstavajucich stresnych list ziaden problem. tuk-tuk
mozes sa prosim podelit o mesiac a rok vyroby tvojho auta? dakujem a drzim palce nech sa oprava podari.
_____________________________________

Hyundai i30 1.4i CVVT - hatchback 2013
_____________________________________
mijat
*
Příspěvky: 16
Registrován: 23 říj 2013, 14:27

Re: Problem pri rozbehu a pri vysokych otackach - spojka?

Příspěvek od mijat »

rok vyroby je 2014/01, clovek by cakal ze vsetky tieto muchy uz budu vychytane :(
Hyundai i30 kombi Phantom Black 1.6 GDI + Nav
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Motor a převodovka“