G4KC -nouzovy režim

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
roxy845
*
Příspěvky: 32
Registrován: 16 pro 2014, 13:47

G4KC -nouzovy režim

Příspěvek od roxy845 »

tak pánové ,už došlo aj na mňa. :evil: Sonata 2,4 automat benzín+LPG r.v.2005, 240000 km. Pri predbiehanína dialnici / 3200 ot./sa mi v motore ozval taký zvuk ako keby som hodil štrk na plech. Otáčky spadli na 2500 a hneď som vedel, že som v ... Na prvej odbočke som opustil dialnicu na parkovisko odkiaľ by ma mohli odtiahnuť. Motor bol stále v chode okamžite som skontroloval olej . Bolo ho tesne pod ryskou minima. Teplota stále v pohode. Dolial som asi 3 dl a pomaly som sa dopravil domov. Na druhý deň mi auto chytilo na prvý krát. Lenže otáčky už nešli nad 1500. Na volnobeh ide normálne. Prevodovka radí tiež. Vedľa sused robí motorára podľa ucha zhodnotil , že sa pravdepodobne jedná o rozhasené časovanie ventilov. Zatím dobrý.. Ale keď som rozhodil motor zistil som, že všetko je na svojom mieste, reťaz sa mi ale zdala volnejšia ako by mala byť. Všetko ostatné sa zdá byť v poriadku. Po zhodení olejovej vane som zistil, že v nej síce nie su žiadne úlomky, ale je nielen hrdzavá ale aj deravá .Vravím si, že zohnať ju nebude problém. Videl som ich 7 a každá je prehrdzavená v tom istom mieste - zadná strana v tretine výšky- Tak som objednal rozvody,vaňu a senzor vačky. Chcem sa do toho pustit cez víkend. Ak sa to už nekomu stalo príjmem dobrú radu.. :-k
Reklama
 

Uživatelský avatar
Otakar84
**
Příspěvky: 371
Registrován: 14 zář 2013, 17:05
Bydliště: Praha 9 Černý Most

Re: G4KC -nouzovy režim

Příspěvek od Otakar84 »

Ahoj, já Ti moc neporadím, mám najeto teprve nějakých 80tkm, takže mě to asi teprve čeká :-k :roll: (ale pevně doufám, že ne :? )
Zajímalo by mě kolik stojí ty komponenty, které jsi objednával. A vůbec jak to celé dopadne a co byla příčina. Doufám, že vyřešení téhle lapálie nebude nijak dramaticky drahé a že se Ti to podaří vyřešit k Tvé plné spokojenosti :wink:
SONATA NF 2.4 Dynamic, prestige dark red, r. v. 2007 v provozu od r. 2009, u mě od r.2013
NEW ACCENT 1.4 Elegance, leaf green, r. v. 2006 - prodáno r.2013 - nezapomenu! (hold, první vlastní je první vlastní)
roxy845
*
Příspěvky: 32
Registrován: 16 pro 2014, 13:47

Re: G4KC -nouzovy režim

Příspěvek od roxy845 »

Keď prídeme na to čo to je, určite sem príčinu hodím. No zatiaľ ako tak počítam: olejová vaňa - okolo 80€, komplet sada tesnení na motor - 60€, čidlo kľuky- 20€ , reťaz, napínak a vodiace plastové kladky - 130€ . A stále neviem čo tomu je. Ináč všetky diely sú originál hyundai , ale objednávané cez zahraničné stránky. Držím palce nech ťa to obíde a motor vydrží ;)
JAil
Příspěvky: 7
Registrován: 07 led 2015, 17:57
Kontaktovat uživatele:

Re: G4KC -nouzovy režim

Příspěvek od JAil »

prosím ťa, roxy845, mohol by si napísať ktoré to boli zahraničné stránky odkial si objednával ND?
ďakujem :)
2002 Hyundai Sonata GLS, 2.0L, 96kW, Benzín
roxy845
*
Příspěvky: 32
Registrován: 16 pro 2014, 13:47

Re: G4KC -nouzovy režim

Příspěvek od roxy845 »

samozrejme, ebay.com , aliexpress.com a a dobrý je tiež koraps.com. Veci mi prišli od objednania do dvoch týždňov takže treba počítať s rezervou :)
Uživatelský avatar
Otakar84
**
Příspěvky: 371
Registrován: 14 zář 2013, 17:05
Bydliště: Praha 9 Černý Most

Re: G4KC -nouzovy režim

Příspěvek od Otakar84 »

Roxy845, tak jak to vypadá s motorem, už je vše O.K.?
SONATA NF 2.4 Dynamic, prestige dark red, r. v. 2007 v provozu od r. 2009, u mě od r.2013
NEW ACCENT 1.4 Elegance, leaf green, r. v. 2006 - prodáno r.2013 - nezapomenu! (hold, první vlastní je první vlastní)
roxy845
*
Příspěvky: 32
Registrován: 16 pro 2014, 13:47

Re: G4KC -nouzovy režim

Příspěvek od roxy845 »

takže, motor je poskladaný. Naskočil na prvý raz. Otáčky v pohode do 3000 a potom ho začne dusiť. Postupne sa to zhoršuje ale ide bez problémov do 2500. Takže som tam kde som bol... ](*,) Zo zúfalstva som odpojil váhu vzduchu. Motor natočilo aj bez nej ,rozsvietila sa kontrolka TCS-ESP /WTF :oops: / po znovuzapojení kontrolka zhasne. Mladá si to nahrala na mobil tak to sem hodí . už fakt neviem váha,klapka,plynový pedál alrbo výfukové potrubie ?
roxy845
*
Příspěvky: 32
Registrován: 16 pro 2014, 13:47

Re: G4KC -nouzovy režim

Příspěvek od roxy845 »

Tak, pripájam to video síce nieje moc kvalitné ,ale točené je to večer. https://www.youtube.com/watch?v=fSBsgsJ ... e=youtu.be , https://www.youtube.com/watch?v=ZoqBrWs ... e=youtu.be , Hlava je v poriadku , ventile sú v pohode nanovo zalapované. Valce a blok sú tiež ok. :evil: :evil: čo ma síce teší , ale neviem čo tomu je.
Uživatelský avatar
Otakar84
**
Příspěvky: 371
Registrován: 14 zář 2013, 17:05
Bydliště: Praha 9 Černý Most

Re: G4KC -nouzovy režim

Příspěvek od Otakar84 »

Hmm, je to divný... Když jsem znovu pročítal ten moment, kdy se Ti to stalo, tak jsem se zamýšlel nad tím zvukem - štěrk na plech - co ho mohlo způsobit?... No každopádně, když máš vršek ready, tak by stálo asi za to, podívat se pořádně na spodek. Vím, že jsi psal, že v olejové vaně žádné úlomky nebyly, ale co když máš přidřeno? Možná připojit na diagnostiku a smazat chyby by taky nebylo marný.... Ale je to názor laika....
SONATA NF 2.4 Dynamic, prestige dark red, r. v. 2007 v provozu od r. 2009, u mě od r.2013
NEW ACCENT 1.4 Elegance, leaf green, r. v. 2006 - prodáno r.2013 - nezapomenu! (hold, první vlastní je první vlastní)
roxy845
*
Příspěvky: 32
Registrován: 16 pro 2014, 13:47

Re: G4KC -nouzovy režim

Příspěvek od roxy845 »

:D/
vysypaný prvý katalyzátor od zvodov po vlnovec. Celé vnútro sa rozlámalo ostalo vysieť na sieťke a vytvorilo klapku cez ktorú sa výfukove plyny nemajú šancu dostať. Vracajú sa nazad a motor dusia. Zatiaľ ho dám vykuchať. Ak niekomu prekáža v garáži môže sa ozvať .. opat@atlas.cz

....šterk na plech... soudruzi ...šterk na plech :twisted:
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: G4KC -nouzovy režim

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Napadlo mě ledacos, ale tohle ani náhodou :oops: . A přitom je to podle toho zvuku naprosto logické :wink: .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Otakar84
**
Příspěvky: 371
Registrován: 14 zář 2013, 17:05
Bydliště: Praha 9 Černý Most

Re: G4KC -nouzovy režim

Příspěvek od Otakar84 »

No tak hurá! Aspoň víme :wink:
SONATA NF 2.4 Dynamic, prestige dark red, r. v. 2007 v provozu od r. 2009, u mě od r.2013
NEW ACCENT 1.4 Elegance, leaf green, r. v. 2006 - prodáno r.2013 - nezapomenu! (hold, první vlastní je první vlastní)
Odpovědět

Zpět na „SONATA“