Problémy po nastartování - prosím o pomoc

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Odpovědět
wwjdlee
Příspěvky: 2
Registrován: 04 úno 2015, 16:19

Problémy po nastartování - prosím o pomoc

Příspěvek od wwjdlee »

Zdravím, již 3 měsíce řeším zásadní problém po nastartování vozu (Getz 1.3), kdy sice nastartuji, ale asi po 2 vteřinách má motor viditelnou tendenci chcípnout. Když se chci rozjet, tak musím dát plyn až na podlahu a auto se pomalinku rozjíždí a po 10 vteřinách se teprve chytne a dostane se do otáček a je možno přeřadit. Obvykle nastartuji a pokud se rozjedu okamžitě po nastartování, když má motor ještě otáčky (v těch prvních vteřinách), tak se dostanu na 2jku i 3jku, ale pak zase začne chcípat i když je plyn na podlaze). Děje se to jen se studeným motorem, jakmile se motor zahřeje tak problém není žádný.

Můj mechanik již neví co by udělal. Vše vyčistil, vyměnil vstřikování a čidlo sání, ale nepomohlo to vůbec. Stále to na diagnostice ukazuje problém u 2 válců, ale opravdu nevíme čím to je. Pro info tam mám LPG asi rok a ten po naskočení LPG jede ok. Ten problém se děje na benzínu, když je auto studené (přesto nějakou skrytou souvislost s LPG nevylučuji úplně).

Díky za vaši pomoc a nápady
Reklama
 

Uživatelský avatar
condor
*
Příspěvky: 79
Registrován: 27 led 2014, 20:09

Re: Problémy po nastartování - prosím o pomoc

Příspěvek od condor »

Asi hloupej dotaz, ale proc s tim nejdes do HYU servisu? Neverim, ze by dokazali vratit auto s tím, ze nevedi co s tim.
Santa Fe, 4x4, Nafta, r.v.2013
wwjdlee
Příspěvky: 2
Registrován: 04 úno 2015, 16:19

Re: Problémy po nastartování - prosím o pomoc

Příspěvek od wwjdlee »

Protože mám obavu, že vymění půl motoru a mě to bude stát desítky tisíc. :(
Odpovědět

Zpět na „GETZ“