spotreba 1.4 MPI

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

r0b3rt
*
Příspěvky: 75
Registrován: 27 črc 2014, 17:43
Bydliště: Praha

spotreba 1.4 MPI

Příspěvek od r0b3rt »

Chcem sa poradit ohladom spotreby na 1.4 MPI 74kw. Pride mi, ze nie je velmi normalna. Jazdim aj jazdil som s viacerymi autami na ktorych mam normalnu spotrebu, ked na to slapnem, tak prirodzene zvysenu, ked uberiem prirodzene znnizenu, prevazne z kopca.. to len na ujasnenie aby nebolo ze mam nejaku turbo nekvalitnu techniku jazdy a tak

moj problem je ze na mojej i30 mam pravidelnu spottrebu po meste 9 az 10 litrov, mimo mesta 8 litrov.. pride mi to nenormalne aj na benzin a sialene vysoke, z dlhodobeho hladiska, nato ze to je male auto do mesta...

pre priklad ked natankujem na kopci a zresetujem spotrebu, tak idem domov tak cca 10 minut, prevazne dole prudkym kopcom so zaradenou rychlostou, semtam s plynom po rovinke, dostanem sa na 7.6 podla palubneho pocitaca..

program do ktoreho si zadavam tankovania podla blockov a KM mi ukazuje spotrebu este vyssiu ako palubak...

inak po 2. garancke pred troma mesiacmi mi po vymene oleja a filtru kratkodobo klesla spotreba na 7 litrov v meste, a potom asi po troch tyzdnoch prudko stupla na hodnoty ktore som opisoval vyssie..

tak len tak sa informujem, ci takuto spotrebu maju aj ini majitelia 1.4ky v novej i30..
_____________________________________

Hyundai i30 1.4i CVVT - hatchback 2013
_____________________________________
Reklama
 

aldai30
**
Příspěvky: 161
Registrován: 15 čer 2013, 20:21

Re: spotreba 1.4 MPI

Příspěvek od aldai30 »

Tak to je někde chyba. Já jezdím teď v průměru s 1,4 73kW CVVT (MPI) za 5,9-6,0l. Pokud to opravdu není ani PP, jeď na servis a v rámci záruky chtěj nápravu. Musíš doložit doklady o tankování a evidenci. Co akcelerace, není cítit zabržděné kolo?
i30 trikolor 1.4 CVVT | rv. 2013
r0b3rt
*
Příspěvky: 75
Registrován: 27 črc 2014, 17:43
Bydliště: Praha

Re: spotreba 1.4 MPI

Příspěvek od r0b3rt »

aldai30 píše:Tak to je někde chyba. Já jezdím teď v průměru s 1,4 73kW CVVT (MPI) za 5,9-6,0l. Pokud to opravdu není ani PP, jeď na servis a v rámci záruky chtěj nápravu. Musíš doložit doklady o tankování a evidenci. Co akcelerace, není cítit zabržděné kolo?
akcelerace v pohode a na zabrzdene kolo to taky nevidim, asi zajdem do toho servisu, s blockami problem nemam , mam vsetky.. diki za odpoved
_____________________________________

Hyundai i30 1.4i CVVT - hatchback 2013
_____________________________________
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: spotreba 1.4 MPI

Příspěvek od t0x!n »

Ze by motor KO jako ja? :D Nejede na 3 valce? Nech si zmerit tlaky na valcich... Zralo mi to taky dost a jeste jsem se v konstantni rychlosti jakoby pohupoval.
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Uživatelský avatar
jk001
*
Příspěvky: 19
Registrován: 12 bře 2015, 14:59
Bydliště: Slovensko

Re: spotreba 1.4 MPI

Příspěvek od jk001 »

na firemnom peugeote 307 1,4 benzín tiež prudko stúpla spotreba z cca 6 na 8-9 litrov a občas bolo cítiť zápach benzínu v servise tiež dlho špekulovali diagnostika nič neukázala až na koniec že skúsia vymeniť lambda sondu a bolo to ono spotreba išla hneď do normálu mechanik sa čudoval že obvykle pri poruche lambda sondy diagnostika ukáže chybové hlásenia v riadiacej jednotke kolega mal zase na benzínovom fiate niečo z riadením bohatosti zmesi po naštartovaní je zmes bohatšia a po zohriatí motora ma sa má upravovať stále mu to blblo a na voľnobehu mal vysoké otáčky aj pri zohriatom motore tak mu na skúšku resetli RJ prehrali softvér RJ a zrazu bolo všetko ok nejaká chyba v elektronike veľmi sa tomu nerozumel tak mi hovoril takto.
Hyundai I30 1,6 MPI COOL RED /06-2014
EnergyStar
*
Příspěvky: 34
Registrován: 22 bře 2014, 20:21

Re: spotreba 1.4 MPI

Příspěvek od EnergyStar »

Reál spotřeba u mé 1.4 kombi když je na letních pneu (na zimních cca +0,3), najeto cca 20.000 km:
okresky 5,7-6,0
kombi 6,3-6,6
dálnice 6,6-6,8
praha kolem 7,0.

Jezdím spíš na pohodu než na zážitek, tj. stylem 50-90-115/120, přeřazuju kolem 2500 ot., tankuju jakýkoliv N95.
Hyundai i30 kombi, 1.4MPI 73kW, Hazel Brown
Uživatelský avatar
ob3l1x
***
Příspěvky: 663
Registrován: 16 črc 2014, 19:29

Re: spotreba 1.4 MPI

Příspěvek od ob3l1x »

Ked jazdis mesto tak je to podla mna uplne normalna spotreba ...

Spotreba 5-6 na benzine v meste je nerealna ... mozno tak ze ide clovek stale z kopca.

Ja mam sice 1,6 ale jazdim vacsinou mesto (cca 90%) a spotrebu mam okolo 9l/100km podla pp.
Ale jazdim aj sviznejsie ...

Predtym som mal golfa 1,4 55kw a po meste som mal podobnu spotrebu ak nie este vyssiu (okolo 9 - 10l/100m)
Hyundai Tucson 2016 - 1,6 GDI 97kW 130k - Moon rock STYLE
chomaa
Příspěvky: 6
Registrován: 28 kvě 2010, 18:04

Re: spotreba 1.4 MPI

Příspěvek od chomaa »

Tiež som mal pocit že spotreba na 1,4 73kw je večia ako udavaju. Zima mesto 7,4. Leto mesto 6,5 mimo mesta 6,1. Po najazdení 10000 km čiže asi tak po zábehu je teraz spotreba po pridávanie prísady Super benzín aditív v meste 6,2 a vonku naposledy trasa večšia čast dialnicou priemerne 120 km rychlostou BA- BB- PP- PO- SK a spet 5,7 čo nie je vôbec zle.
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: spotreba 1.4 MPI

Příspěvek od t0x!n »

ale to jezdis z kopce a zpatky se nechavas "vytahovat" na vleku ne? :D realne dle tankovani nemas sanci jezdit po meste za 6,2l to nedas ani s 1.6kou natoz s 1.4 kterou musis vice tocit a jelikoz mam co docineni s obema motory vim o cem mluvim, tyhle pohadky o spotrebe 5,7l na dalnici dobrej vtip :D ano ukazuje ti 5,7l leda PP, ktery ti jeste tak podkecava o 0,8l, takze tak realnych 6,5l/100 a to jeste jedes usek dalnice po rovince s tou 1.4 tak v rychlosti 90 max 100km/h...
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

tak jak pise t0x!n: Kdyz jezdim jen mesto tak PP ukazuje 8l/100 real je 9l/100...

Odeslano z Androidu.
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: spotreba 1.4 MPI

Příspěvek od copper5252 »

ja to začínam pomalu vidět že soudruzi z :hyu: mnění soft řj "tedy mapy" motoru :) při garanční prohlídce ! a duvod muže být jediný emise ! co si budeme povídat je zcela jasné že všichni výrobci tahaly emise papírově dolu :) a tadky když se po tom jde , se snažít napravovat v realu !

Jako zakazník jsem si koupil auto z najkýmy parametry a jizdnímy vlastnostmi ! takže mně nemusí zajímat problemy které má vyrobce !

chystám ověřit jaké mapy mám ja v řj a jaké jsou řj auta které nebylo v tomto roce na garanční prohlídce a v servisu :) asi se budu divit že budu mít pravdu že mnení v řj mapy kvuli emisím !

dodal bych že to podezření neni jen diky zmněněným vlastnostem mojeho auta , ale i jedna vrana co má co do čínění z :hyu: povidala něco o tomhle

viz prvni příspěvek , skus jezdit z autem po mněstě přesně 62 na tachometru na 5ty nebo 4ty (zaleží jestli máš 6kvlat nebo 5kvlat ) stupen (myslím po rovince a neakcelerovat na 5tku ) , a uvidiš jaká bude spotřeba , pokud spotřeba pujde dolu ,jen to potvrzuje že něco dělaly z řj motoru

ale mužu se mýlit bude problém v něčem jiném :)
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Uživatelský avatar
kecka
*
Příspěvky: 96
Registrován: 21 led 2016, 19:46
Bydliště: Kousek od OV
Kontaktovat uživatele:

Re: spotreba 1.4 MPI

Příspěvek od kecka »

Kde budeš stahovat ty mapy ?
Chtěl jsem si taky stáhnout, ale podle infa co jsem získal tak u GDI je jednotka MED 17.9.8 a ta nejde přes kabel musí se rozebrat... Myslím kabelem co používají chipaři.... Hyunde servis bude mít asi svůj kabel na flešování .....
Fabia TSi
old I30 1,6 GDI
old Roomster 1.9TDi 184ps :-)
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: spotreba 1.4 MPI

Příspěvek od copper5252 »

musiš najít někho kdo má I30 co nebyla na garančce a ani v servisu :) a pak taky někoho ko umí tohle udělat

mám takový dojem že MED 17.9.8 jde flešnout ale není to jednoduché a navíc zasach je poznat , ale klidně mužu ověřit , pokud na to nezapomenu

original diagnostika :hyu: co maji v autorizácích to umí udělat ,žadný extra kabel není třeba

jo nevíš jaky přesný typ řj mám 1.6 MPi ? je tam strašně debilně vidět , navíc je typ řj přelepený čárovým kodem :hyu:

ještě bych chtěl dodat byl na garančce před cca 3 mněsíci !!! a spotřeba tak nestoupla hned ale až po najké době !
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Uživatelský avatar
kecka
*
Příspěvky: 96
Registrován: 21 led 2016, 19:46
Bydliště: Kousek od OV
Kontaktovat uživatele:

Re: spotreba 1.4 MPI

Příspěvek od kecka »

Mam takový jdou s tím dělat dva průměry... Bohužel :hyu: už má motorkový malý závit....

Obrázek
Fabia TSi
old I30 1,6 GDI
old Roomster 1.9TDi 184ps :-)
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: spotreba 1.4 MPI

Příspěvek od copper5252 »

ok děkuji za foto ...

Jen dodát mapy se nemněni pře zasufku co je v kabině vlevo pod volantem :) ale přez zasuvku co je motorovém prostoru :) je starší verze OBD tam je přimo vyvedená linky na fleš map nebo tedy přimý přistup do řj aspon u mně
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Motor a převodovka“