Docasne zvednuti podvozku

Tlumiče, nápravý, brzdy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

abdulzabak
**
Příspěvky: 351
Registrován: 26 zář 2014, 16:52

Docasne zvednuti podvozku

Příspěvek od abdulzabak »

Jak jsem poprve s :hyu: jel na chalupu, tak jsem se malem pokakal strachy, ze urvu nejmin motor, nakonec si rodina musela vystoupit, jinak by to snad neslo...

Nema nekdo tipy pro i30 jak docasne zvednout pozdvozek (hlavne zadek)...

Nechci to natrvalo, ale jen vzdycky docasne.

Napadly me vlozky do pruzin, nema nekdo tipy na dalsi moznosti?

Diky za napady.
i30 GDI kombi Weekend 2014 Cashmere Brown
Reklama
 

Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8989
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Docasne zvednuti podvozku

Příspěvek od idam.i »

Úprimne neviem si predstaviť nejakú dočasnú úpravu. :shock:
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Docasne zvednuti podvozku

Příspěvek od soban »

A nebude levnější nabrat do kufru štěrk a díry zasypat?

Dočasně podle mě nic nejde, nacpáním něčeho do pružin docílíš pouze toho že se to nezhoupne na dorazy při díře, ale výšku nezvětšíš, jedině delší tlumiče a pružiny.
abdulzabak
**
Příspěvky: 351
Registrován: 26 zář 2014, 16:52

Re: Docasne zvednuti podvozku

Příspěvek od abdulzabak »

soban píše:A nebude levnější nabrat do kufru štěrk a díry zasypat?

Dočasně podle mě nic nejde, nacpáním něčeho do pružin docílíš pouze toho že se to nezhoupne na dorazy při díře, ale výšku nezvětšíš, jedině delší tlumiče a pružiny.
nebude, je to tak nejak trictvrte kilometru lesni cesty, ktera navic neni nase a je do kopce, s majitelem bych se dodhodl, ale odhad na material, stroje a praci mam kolem 150 tisic, coz mi tak nejak za to nestoji...

Ty podlozky by asi pomohly z toho pohledu, ze by si auto i kdyz je nalozene nesedlo a zustalo mu tech 140 mm svetle vysky co ma. Jezdil jsem svyho casu s dvojkovou oktavkou taky predokolkou a ta mela stejnou svetlou vysku ale zjevne trvrdsi pruziny a s tou se to projet dalo v pohode.

Mozna by pomohlo neco jako http://www.sportovniautodoplnky.cz/dora ... az-o-3-cm/ rozhodne nechci nijak trvale menit charakteristiky podvozku, dost mi vyhovuje ani jizdni vlastnosti, jen si neumim predstavit, jak bych vyvezl nejaky realny naklad a tohle by mozna slo.
Musim kouknout pod auto, jak by se to dalo nasadit a vyndat a jestli se to dela i pro i30...
i30 GDI kombi Weekend 2014 Cashmere Brown
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Docasne zvednuti podvozku

Příspěvek od soban »

No jo ale to by jsi musel auto zvednout zajistit/nacpat to do pružiny, spustit naložit a jet.......

A toto dělat někde před polňačkou - nedokáži si to představit.

A když to uděláš doma tak auto nebude pružit tak nemůžeš jet rychle a ucítíš každou díru v vozovce....

Prostě jsi vybral špatné auto do terénu měl jsi koupit nějaké SUV.

Todle je podle mě neřešitelný problém.

PS. Chápu tě taky už jsem zůstal viset motorem na terénu :-) řešil to nakonec traktor co mě opatrně táhnul (ještě staré auto s novým bych tak neriskoval).
Uživatelský avatar
Netron
*
Příspěvky: 95
Registrován: 15 říj 2014, 09:57

Re: Docasne zvednuti podvozku

Příspěvek od Netron »

Jedině vzduchovej podvozek, ale nevim nevim jak stou investicí. To vyjde podlě mně jako ta úprava cesty a zabiješ kufr nádoboua na stlačenej vzduch.

Kód: Vybrat vše

https://www.youtube.com/watch?v=5WvUthTktiI
i30 kombi MY2014, 1,6 CVVT 88kW, trikolor komfort v barvě... jak oni to nazývají? No prostě bílá.
Dodělaná parkovací kamera se zobrazením v zrcátku.
abdulzabak
**
Příspěvky: 351
Registrován: 26 zář 2014, 16:52

Re: Docasne zvednuti podvozku

Příspěvek od abdulzabak »

soban píše:No jo ale to by jsi musel auto zvednout zajistit/nacpat to do pružiny, spustit naložit a jet.......

A toto dělat někde před polňačkou - nedokáži si to představit.

A když to uděláš doma tak auto nebude pružit tak nemůžeš jet rychle a ucítíš každou díru v vozovce....

Prostě jsi vybral špatné auto do terénu měl jsi koupit nějaké SUV.

Todle je podle mě neřešitelný problém.

PS. Chápu tě taky už jsem zůstal viset motorem na terénu :-) řešil to nakonec traktor co mě opatrně táhnul (ještě staré auto s novým bych tak neriskoval).
SUV opravdu nesnasim, bral jsem to tak, ze stara oktavka mela stejnou svetlou vysku a slo to v pohode (samozrejme s velkou opatrnosti, ale v tom mam za ty roky cvik). Ze ma i30 o tolik mekci pruziny a sedne si vic me nenapadlo...
A kvuli 5-6ti cestam za rok to nema moc smysl, navic je to fakt o 2-3 centimetry ktery delaji ten rozdil...

Oktavka co jsem mel naposled byla 4x4 a navic zvyseny podvozek, s tou jsem tam jezdil skoro bez zpomaleni, ale znas to, nejvykonnejsi terenni auto na svete je sluzebni :-)

Asi zkusim koupit 2 kusy, jestli teda budou sedet na pruziny i30, abych videl jak to bude vypadat/bude se chovat a jak by se to nandavalo...
i30 GDI kombi Weekend 2014 Cashmere Brown
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8989
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Docasne zvednuti podvozku

Příspěvek od idam.i »

Nechcem byť zlý,ale nebolo by lacnejšie keby rodinka vystúpila a ten úsek sa prešla.Píšeš ,že je to nejakých 750metrov.Pokial zrovna neleje,tak by to šlo.A pokial leje aj tak by som na polnú cestu s týmto auto nešiel. :-k Tiež sme tak kedysi ,keď som bol dieťa,chodili na chatu. :P
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
abdulzabak
**
Příspěvky: 351
Registrován: 26 zář 2014, 16:52

Re: Docasne zvednuti podvozku

Příspěvek od abdulzabak »

idam.i píše:Nechcem byť zlý,ale nebolo by lacnejšie keby rodinka vystúpila a ten úsek sa prešla.Píšeš ,že je to nejakých 750metrov.Pokial zrovna neleje,tak by to šlo.A pokial leje aj tak by som na polnú cestu s týmto auto nešiel. :-k Tiež sme tak kedysi ,keď som bol dieťa,chodili na chatu. :P
to taky udelali, ale az povezu nejaky material, tak nevim jak ho k tomu premluvim :-) Chodici pytle cementu jsem zatim nepotkal a na heurece je neprodavaji.

Nakonec si nejak clovek vzdycky poradi, ale pokud je reseni, tak nevidim duvod na stary kolena vozit pytle cementu jako debil koleckem a nebo kvuli kazdy blbine platit dovoz (coz o vikendu je samo o sobe problem a nikdo nechce). Jako studenti jsme tam chodili pesky 8 km z nejblizsi vesnice s autobusem s batohem se 14ti dny jidla. Dneska jsem na tohle uz zlenivejel a pohodlnej. Proto resim jak to udelat, jsem na to proste uz linej, pokud me par podlozek zachrani, neky petikilo dve tri je za lenost rozumna cena.

Co se tyce deste tak to jsem poucen zkusenosti, s oktavkou predkolkou jsem tam v desti uvazl tak sikovne, ze jsem tam auto nechal a pak jsem ho po centimetrech vysvobozoval 2 hodiny :-) Ale mohla za to zena, kdyz mi s tim lehkym usklebkem rekla, ze tohle fakt nevyjedu a ja si zatrucoval... :-)
i30 GDI kombi Weekend 2014 Cashmere Brown
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8989
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Docasne zvednuti podvozku

Příspěvek od idam.i »

Jo jo,keď žena podpichuje ,tak jej treba ukázať. :oops: Aj tak to bola jej chyba. :twisted:
Skutočne som nechcel provokovať.Úprimne som zvedavý ako svoj problém vyriešiš.V každom prípade držím palce. :wink:
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
abdulzabak
**
Příspěvky: 351
Registrován: 26 zář 2014, 16:52

Re: Docasne zvednuti podvozku

Příspěvek od abdulzabak »

idam.i píše:Jo jo,keď žena podpichuje ,tak jej treba ukázať. :oops: Aj tak to bola jej chyba. :twisted:
Skutočne som nechcel provokovať.Úprimne som zvedavý ako svoj problém vyriešiš.V každom prípade držím palce. :wink:
to ja jsem taky zvedav... Ale znas to, lenost je hybnou silou pokroku a predstava ze tam taham na svych starych zadech tezky veci me bud motivost rekl bych dostatecne :-)
i30 GDI kombi Weekend 2014 Cashmere Brown
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Docasne zvednuti podvozku

Příspěvek od Skyline »

predpokladam, ze tam jsou vyjete koleje, nestacilo aby prijel barg a srovnal to? Sekrabnuti/srovnani lzici by nebylo zase tak drahe i na useku 750m. Bagr nebo bobek by to srovnal max do 5000,- spis min. pokud bude z bezprostreniho okoli. A bylo by to pak sjizdne pro vetsinu aut.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
abdulzabak
**
Příspěvky: 351
Registrován: 26 zář 2014, 16:52

Re: Docasne zvednuti podvozku

Příspěvek od abdulzabak »

Skyline píše:predpokladam, ze tam jsou vyjete koleje, nestacilo aby prijel barg a srovnal to? Sekrabnuti/srovnani lzici by nebylo zase tak drahe i na useku 750m. Bagr nebo bobek by to srovnal max do 5000,- spis min. pokud bude z bezprostreniho okoli. A bylo by to pak sjizdne pro vetsinu aut.
bohuzel prave ne, jsou tam kombinace vymletych koryt, skaly co vykukuje ven, tak nejak nepravidelne. Zkousel jsem mistni melouchare uz vickrat a bez uspechu. Chce to udelat spravne odtoky vody, srovnat useky, kde ruzne vylejza skala atd.
i30 GDI kombi Weekend 2014 Cashmere Brown
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: Docasne zvednuti podvozku

Příspěvek od copper5252 »

Mrkni se po netu daji se koupit takové gumy co se neatočí do pružin , cena +- 250 kč kus , tedka je mám v I30 na zadních pružinach a mněl jsme aji na rapid na zadku
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
abdulzabak
**
Příspěvky: 351
Registrován: 26 zář 2014, 16:52

Re: Docasne zvednuti podvozku

Příspěvek od abdulzabak »

copper5252 píše:Mrkni se po netu daji se koupit takové gumy co se neatočí do pružin , cena +- 250 kč kus , tedka je mám v I30 na zadních pružinach a mněl jsme aji na rapid na zadku
chtel jsem objednat, ale nemam auto po ruce, nevis jake jsi bral rozmery tech gum? Diky.
i30 GDI kombi Weekend 2014 Cashmere Brown
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Podvozek a řízení“