střešní box

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Uživatelský avatar
knorek
*
Příspěvky: 85
Registrován: 15 říj 2006, 16:38

střešní box

Příspěvek od knorek »

Zdravím, uvažuji o koupi střešního boxu a proto prosím, kdo ho máte, napiště jaký, jde mi zejména to to, jaká je ideální délka a taky kolik střecha Getze unese. Děkuji!
Reklama
 

Uživatelský avatar
Benedikt
*
Příspěvky: 72
Registrován: 04 říj 2005, 14:43
Kontaktovat uživatele:

NEUMANN Whale 150

Příspěvek od Benedikt »

Po zkoumání co existuje a jaké jsou možnosti jsem koupil NEUMANN Whale 150, který je sice kratší než většina boxů, ale na druhou stranu zase mnohem širší než většina boxů. Na Getzovi sedí rozměrově akorát, a pojme mraky věcí. Mám jej přidělaný na orig koupené nosiče pro Getz přímo na střechu taky Neumann (nemám hagusy).
Klasický dlouhý box sice pojme na rozdíl od stopadesátky krámy typu lyže, ale na takovémto malém autíku je s ním problém, protože buď trčí hrozně dopředu a podebírá ho vítr a hrozně blbě působí na aerodynamiku, nebo trčí dozadu a nejdou skoro vůbec otevřít páté dveře a to je na prd. Proto jsem zvolil tu variantu boxu typu bombon na vose, nebo naopak, prostě vyváženě akorát.

PS: Vyštrachal jsem i náhodnou fotku z dovolené i s boxem (nepříliš kvalitní, výřez z náhodného záběru i s autem)
Getz 1.3 - 09/05 - silver, vlastní přibastlení centrálu a komplet vytlumení mirelonem
Uživatelský avatar
knorek
*
Příspěvky: 85
Registrován: 15 říj 2006, 16:38

střešní box

Příspěvek od knorek »

děkuji za kvalitní odpověď. Box vypadá moc pěkně, také uvažuji spíše o menším a širším, jen ale potřebuju uvést snowboard takže by mi vyhovoval spíš o délce cca 170cm. Ale podle obrázku se mi zdá, že přece jenom ještě trochu rezervy tam máte, nepletu-li se....
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

Do moji galerie jsem pridal fotku auta s boxem (ani jsem si nemyslel, ze nejakou mam). Je to Neumann Whale. Nevim presne typ, ale bezky 205cm se tam vejdou s prehledem. Je to standartni typ (ne economy) s plynovejma vzperama. Nekde jsem cetl, ze ty ekonomicky verze maji tenci material a horsi ochranu proti UV. Taky jsem cetl, ze plynove vzpery jsou komfortnejsi, ale v mrazu muzou hur fungovat, coz jsem ovsem nezaznamenal. Jinak zadnej problem....
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
knorek
*
Příspěvky: 85
Registrován: 15 říj 2006, 16:38

Příspěvek od knorek »

Koukal jsem na tu fotku a vypadá to, že docela dost přečuhuje přes přední část střechy. Mělo nějaký negativní vliv na jízdu?
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Nemám sice Getze,ale mám box. :lol: Používám box future line 350litrů,od Hakr Brno a jsem s ním spokojen.Nechtěl jsem dlouhý,zimní box-vzhledem k malé střeše Coupe,nemůžu ani u tohoto boxu úplně otevřít kufr auta :oops:.Proto jsem chtěl box širší,ale ne ty nízké,kam se velká taška nevejde na výšku.Proto jsem volil tenhle Hakr. 8) Pokud srovnám spotřebu(stejná trasa na dovolenou bez a s boxem)-rozdíl jsem spočítal na 0,3 litru/100km.Což je zanedbatelné,vzhledem ještě k váze zavazadel v boxu a spokojenosti manželky :lol: .Na fotky můžeš mrknout-ze srazu na Moravě. :wink:
[/img]
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

knorek píše:Koukal jsem na tu fotku a vypadá to, že docela dost přečuhuje přes přední část střechy. Mělo nějaký negativní vliv na jízdu?
Vzadu uplne neotevres kufr, ale normalne se do nej da dostat. Vepredu vubec box nevidim, takze ani nebrani vyhledu treba na semafor.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Josef »

Borek píše:...vzhledem k váze zavazadel v boxu a spokojenosti manželky :lol:
Teď jsem konečně pochopil, proč se Ti toho do auta tolik vejde :shock: Manželku vozíš v boxu a navíc je spokojená :P :P :P
Uživatelský avatar
knorek
*
Příspěvky: 85
Registrován: 15 říj 2006, 16:38

střešní box

Příspěvek od knorek »

tak sem našel na netu tuto firmu a její boxy
http://www.taznezarizeni.cz/pages/boxy.php
líbí se mi ten PRE 430, nemáte někdo zkušenost s touto firmou a jejími boxy?
Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Josef »

Tak jsem zkusil nabastlit 180 box na Getze - třeba to někomu pomůže.
Nevím, o kolik jde hnout s držákama na boxu, ten přední mi připadá moc vpředu (Já mám příčníky originál /H/ a ten smí být max 25 cm před hranou dveří - ale na obrázku je zase 3 dv.)
Obrázek
Naposledy upravil(a) Josef dne 20 říj 2006, 13:29, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

na aute s nosnikama nehnes - je pevne oznaceno, kam maji na aute prijit. Ten muj Neumann ma takovy posuvny listy, kterejma se da soupat dopredu a dozadu o takovejch 15-20cm. Mel jsem docela strach, jak to bude vypadat, ale nakonec to vyzera docela normalne. Kazdej si musi rozkodnout, co v tom boxu bude vozit. Pokud ho chce fakt jenom na hadry na dovolenou, tak ten kratkej asi i snaz slozi doma do sklepa, ale pokud nekdo beha na bezkach, tak musi zvolit ten vetsi. Sjezdovy lyze zas takovej problem nejsou, protoze se dneska delaj dost kratky.....
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Josef »

XMira píše:na aute s nosnikama nehnes - je pevne oznaceno, kam maji na aute prijit. .....
Vím, :oops: ale asi jsem blbě napsal - opraveno - jde o možnost hýbat s úchyty na boxu
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

Nenapsal, me pak taky docvaklo, jak si to myslel, ale nechal jsem tu muj prispevek pro ostatni, aby to bylo uplne zrejmy..... :wink:
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
eli
Příspěvky: 9
Registrován: 20 bře 2006, 16:02

Příspěvek od eli »

Používám nejlevnější od Hakru dlouhý 2100 (Relax 330) a mimo to, že se sklo opře při otevření kufru o box, je vše v poho.
Uživatelský avatar
knorek
*
Příspěvky: 85
Registrován: 15 říj 2006, 16:38

střešní box

Příspěvek od knorek »

no tak jsem konečně pořídil, délka 180 cm a řekl bych že je úplně tak akorát :)
Obrázek
Hyundai i40 wagon 1.7 CRDi 2015
Peugeot 5008 STYLE 2.0 BlueHDI 2016
ex. Hyundai i30 kombi 1.6 Trikolor Weekend 2015
ex. Hyundai Getz 1.3 2003
Odpovědět

Zpět na „GETZ“