cukání 1,6 MPI 88kw - při puštění plynu

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Johny-D
*
Příspěvky: 67
Registrován: 27 kvě 2015, 11:41

cukání 1,6 MPI 88kw - při puštění plynu

Příspěvek od Johny-D »

Ahoj, mám takový problém, který mě docela štve, proto bych se chtěl informovat jestli je to chování auta normální.

Když jedu a potřebuji trošku zpomalit, dám nohu z plynového pedálu pryč, auto začne zpomalovat a po cca 2s dvakrát za sebou cukne a to vždy. Když jsem to tetoval, zjistil jsem, že při zařazeném pátém stupni a otáčkám pod 2 000 to dělá asi nejvíc, nebo když jedu na 5stupeň 50 km/hod. Dělá to i při zahřátém motoru. Dělá vám to také?

Najeto 2500 km.

O cukání za studena ani nemluvím, snažím si zvyknout, ale toto mi docela vadí, je to jako by člověk neuměl jezdit. Myslím jsem si měl nechat staré ojeté auto ;-) to takové problémy nedělalo. Moc mě to mrzí, protože jinak jsem s autem spokojený.
Hyundai i30 kombi model 2015, 1,6 MPI, 88kw, trikolor komfort, s přisvětlováním do zatáček ;-)
Reklama
 

copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: cukání 1,6 MPI 88kw - při puštění plynu

Příspěvek od copper5252 »

na tvojem místě bych tomu dal ještě čas/kilometry :D ale pokud chceš mít jistotu že je všecko ok , tak do servisu na diagnostiku , i když diagnostika neřekne všecno :mrgreen:

ja osobně jsme si ničeho takového u sebe nevšimnul , ale zitra skusím 5tku a 50kmh dám vědět
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Johny-D
*
Příspěvky: 67
Registrován: 27 kvě 2015, 11:41

Re: cukání 1,6 MPI 88kw - při puštění plynu

Příspěvek od Johny-D »

Moc děkuji ;-) To víš nové auto tak si všeho všímám. Mě přijde, že jak pustím plyn tak to trošku zpomaluje, pak jak kdyby se vyplo vstřikování a v tom to cuká. Je to cítit při každém každém stupni, ale při té 5tce na 50 nejvíc. Vyšlápnu plyn, chvilku to zpomalje 1-2s (normálně) potom to dvakrát po sobě trošku cukne, je to podobné jako by se najelo na nějakou nerovnost. Potom se mi to občas stává, když chci zase přidat, zmáčknu plyn, cukne a pak jede. Tak nevím, ale to se projevuje sporadicky.
Hyundai i30 kombi model 2015, 1,6 MPI, 88kw, trikolor komfort, s přisvětlováním do zatáček ;-)
Johny-D
*
Příspěvky: 67
Registrován: 27 kvě 2015, 11:41

Re: cukání 1,6 MPI 88kw - při puštění plynu

Příspěvek od Johny-D »

copper5252 : jen tak mimo téma, máš v podpisu, že Rapid k.o. a Fabie taky k.o. Co se stalo? Odešel motor? ;-)
Hyundai i30 kombi model 2015, 1,6 MPI, 88kw, trikolor komfort, s přisvětlováním do zatáček ;-)
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: cukání 1,6 MPI 88kw - při puštění plynu

Příspěvek od copper5252 »

Tak jsem to skoušel , ale nic divného jsem nepozoroval , tedy max to že auto má dvouhmotový setrvák a odpruženou spojku , dělá to nepatrné škubnutíčko

Zaleží jak moc to u tebe dělá to škubnutí ,, nelze na dalku posoudit , ale mužou to být svičky , nebo klapa , ale máš moc malo najeto , takže težko říci

Podle toho jak to popisuješ tak jsem to pochopil ,že když pustíš plyn tak ještě jako by chvíly plyn "držel" ? ano ?

Hm u rapid mi nedal jeden čerstvý řidíčak přednost totálka :( , a u fabie RS to nedala převodovka a jak se rozletěla tak se hlavní osa rajbla a vzala sebou i motor :( holt převodovka na fabii je stavěna na maximální krouták 250Nm více ne :mrgreen:
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Johny-D
*
Příspěvky: 67
Registrován: 27 kvě 2015, 11:41

Re: cukání 1,6 MPI 88kw - při puštění plynu

Příspěvek od Johny-D »

S tím plynem je to trošku jinak, pustím plyn a auto začne trochu zpomalovat (asi tak jako má), ale po chvilce aniž bych šlápl na plyn tak dvakrát pocukne a pak je na PP vidět, že už nedává benzín, přijde mi jako by to dělalo, když přestane vstřikovat palivo, ale je to jen subjektivní názor, ten PP má taky trošku zpoždění.

Ohledně aut, hlavně že vše dobře dopadlo. Člověk může být opatrný jak chce, když někdo jiný jede jak....

Přijde Ti i30 lepší než rapid? Musel být přechod z toho turba na atmosféru docela velký rozdíl. Ale já bych TSi nechtěl, mechanici říkají, že strašně brzo odchází motor.
Hyundai i30 kombi model 2015, 1,6 MPI, 88kw, trikolor komfort, s přisvětlováním do zatáček ;-)
Johny-D
*
Příspěvky: 67
Registrován: 27 kvě 2015, 11:41

Re: cukání 1,6 MPI 88kw - při puštění plynu

Příspěvek od Johny-D »

tak oi dekší trase 400 km, musím říct, že škubání je jak kdy, například, jel jsem za kamiónem, ten zpomalil, na cca 40 km, já také na 3rychlostní stupeň, - pustil jsem jen plyn, zase dvakrát, ale opravdu hodně zaškubalo, přidal jsem zase plyn a zase zaškubalo. Je to nějaké divné, když plyn zešlápnu na plno tak to necuká, když chci jako by udržovat rychlost nebo trošku přidat auto citelně škubá. Na 4 to udělá vyjímečně a na 5 a 6 se mi to ještě v podstatě nestalo.

Další věc, po ránu jsem potřeboval jet do kopce, docela velkého, auto zahřáté - 3 čárky, na dvojku jsem přidal a to cukalo jako blázen, přidalo, naráz nic - škubnutí - přidalo, zase škubnutí a pak už zo jelo. Toto mě na autě velmi mrzí. protože jinak je svezení bezvadné, jen nebrzdit motorem a nesnažit se pak udržet tu rychlost a nejezdit ze studeným autem ;-)

Nikdo nemá podobné problémy? Toto přece musí jít opravit. Najeto 4 000 km. Hlavně ten problém s bržděním motorem a následném přidání mi vadí. Jsem hodně zvyklý když vidím, že auto přede mnou zpomaluje, brzdit motorem.
Hyundai i30 kombi model 2015, 1,6 MPI, 88kw, trikolor komfort, s přisvětlováním do zatáček ;-)
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: cukání 1,6 MPI 88kw - při puštění plynu

Příspěvek od t0x!n »

Co konečně navštívit servis a říct jim to, zkušebně projet jinej předváděcí kus? Může být klidně špatnej motor (nižší tlaky na válcích), klidně bych řekl vadný palivový čerpadlo, blbý svíčky atd.

Divím se, že pokud je to takhle razantní, že si ještě pořád nebyl v servisu a nehučel na ně aby s tím něco provedli a radši se pořád morduješ a stěžuješ si.

PS. taky jsem měl škubání, houpání auta, začlo asi 14 dnů po koupi, přes rok jsem x krát hučel do 2 různých servisů (min. 5 reklamací), postupně se to víc zhoršovalo, až to bylo takový, že jsem se nasral jel do 3. servisu kde jsem dosud nebyl a byl připravenej, že pokud by mě poslali někam jít nechat udělat znaleckej posudek, no nevysrali se na to, přišli na to, že je motor KO (jede na 3 válce), proto ve finále i poslední 2 měsíce byla už i vyšší spotřeba a vyměnil se motor na záruku, od té doby je pokoj
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Johny-D
*
Příspěvky: 67
Registrován: 27 kvě 2015, 11:41

Re: cukání 1,6 MPI 88kw - při puštění plynu

Příspěvek od Johny-D »

Byl jsem už i v servisu, ale bylo mi řečeno, že je to normální kvůli emisím, tak zjišťuji, jestli někdo měl podobný problém, abych mohl lépe argumentovat. Jel jsem se zkušební 1,4 MPI a ta to nedělala. Právě jsem tam byl již, ale 3x kvůli tomu, ale nikdy ani zápis, mám čekat, že si to sedne a jinak je to normální, ale nové auto to přece dělat nemůže. Servisák si to byl se mnou i projet, dle mého mu to cuklo, ale dělal, že nic. Nemám rád sporadické chyby to se pak blbě dokazuje, kdyby to chcíplo celé bylo by to nejlepší. Taky na 88kw mi přijde, že musím do každého většího kopce podřazovat, ale měl jsem vždy turbo dieslové motory tak to nemůžu posoudit.

Jinak dle servisu mám čekat na nový software do auta, prý to u starších modelů vyřešil.
Hyundai i30 kombi model 2015, 1,6 MPI, 88kw, trikolor komfort, s přisvětlováním do zatáček ;-)
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: cukání 1,6 MPI 88kw - při puštění plynu

Příspěvek od copper5252 »

hm super zase soft :( neumí nic udělat na poprvé pořádně :lol:

od kud seš ? ja jsem ostrava

už mi to taky začalo škubat :( přesně jak popisiješ , ale dělá to jen při určitem počasí vlchko a teplo pak to začně škubat :(

takže typuji na svičky nebo soft/mapy řj
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: cukání 1,6 MPI 88kw - při puštění plynu

Příspěvek od t0x!n »

Řeknu ti to takhle: zákonná povinnost je přijmout "zboží" do reklamace v každém případě kdykoli ji uplatňuješ (to že ti ji následně můžou zamítnout je věc druhá, potom se můžeš bránit jinak...), jelikož prodejcem potažmo celým importem jsou nejen "prodejní" místa daného kusu vozu ale i síť autorizovaných servisů určeny k příjmu a uplatnění reklamace, tak ti nemůže odmítnout žádný autorizovaný servis Hyundai převzít auto do reklamace. Takže naklusej do servisu, asi jiného jak si už byl (bude to stejná banda ignorantů jak tady v Brně v jednom "nejmenovaném" servisu) a zasedni na reklamace / servis, nadiktuj popis závady a řekni, že trváš na odstranění, nech si udělat zápis co řeklamuješ a "vyjet si" papír o reklamaci. Tohle ti nikdo nemůže odmítnout udělat (před návštěvou servisu si najdi číslo na ČOI a ulož do telefonu) pokud jo, oznam jim, že voláš na ČOI pro porušení zákonných povinností při uplatnění reklamace (oni ti reklamaci musí přijmout a to jakoukoli) - tohle si nikdo z autorizovanýho servisu nevezme na triko. Pokud ti následně dají vyjádření, že autu nic není máš několik možností:

1. Vezmeš papír s vyjádřením, nascanuješ a pošleš na import s tím, že máš vadu a servis ti tvrdí, že je vše OK a co dál?
2. Vezmeš papír, najdeš soudního znalce necháš udělat znaleckej posudek (něco málo to stát bude, ale v té dané chvílí tě to nezruinuje), ten pokud bude v tvůj prospěch, tak ho vezměš a zajedeš do stejného servisu, předložíš jim ho a budeš trvat na odstranění závady a proplacení nákladu spojených na znalecký posudek (zákoná povinnost) - pokud odmítnou - email na import s tím jak tě odmítají a co bude následovat dále?
3. Pokud by ani to vše dosud "neprošlo", tak TV Hovna, Prima atd., občansko právní žaloba atd., sem to ale určitě nedojde, to import zatrhne...

PS. pokud by jsi auto kupoval na "firmu" jsi v řiťce, jsou tam jiný práva, každopádně právo na reklamaci platí pořád (musí ti reklamaci přijmout) bohužel u IČA je doba reklamace "na domluvě" mezi oběma stranama...
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Johny-D
*
Příspěvky: 67
Registrován: 27 kvě 2015, 11:41

Re: cukání 1,6 MPI 88kw - při puštění plynu

Příspěvek od Johny-D »

Ahojte, auto mám na firmu, ale myslím si, že by v tom neměl být problém, uvidíme. Zatím jsem v podstatě na ničem netrval, je to moje první nové auto a nezájížděl jsem žádné jiné, takže nevím co se může změnit, po zajetí.

Jsem z Břeclavi, takže když to nepůjde dobře tak zkusím toho Balvína jak psal Toxin.

copper5252 je možné že si toho cukání teď začneš všímat pořád když jsem tě upozornil. Mě to dělá asi skoro vždy, dnes to vyzkouším, dám vědět. Ten 3tí stupeň kolem 40-50 km vyšlápnout plyn (brzdit chvilku motorem), při té rychlosti jakou potřebuji, podle auta přede mnou chtít udržet rychlost a z začátku začne škubat. Je to jako bychom neuměli jezdit ;-) přidáš trochu plynu a auto škubne. Možná by to mohla dělat spojka nebo převodovka. Když to budeš řešit dej vědět..

Momentálně jsem na dovolené, příští týden to budu řešit.
Hyundai i30 kombi model 2015, 1,6 MPI, 88kw, trikolor komfort, s přisvětlováním do zatáček ;-)
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: cukání 1,6 MPI 88kw - při puštění plynu

Příspěvek od t0x!n »

Balvín v Brně je v pohodě v rámci možností, akorát dopředu zavolej a domluv si termín půjčení náhradního auto a přistavení svého. Nikdo ti nedá náhradní auto tak, že dojedeš a necháš jim tam auto se závadou...
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Johny-D
*
Příspěvky: 67
Registrován: 27 kvě 2015, 11:41

Re: cukání 1,6 MPI 88kw - při puštění plynu

Příspěvek od Johny-D »

Děkuji za radu, zkusím se domluvit.

Chtěl bych upravit své tvrzení, že to dělá pořád, včera jsem jel 20 km, je pravda, že nebylo kde to až tak zkoušet, ale zdálo se to v pořádku.

Za to dnes 130 km, škubalo to hodně, dokonce jsem zjistil že když to udělám v kopci, pustím na 3s plyn a zase chci přidat tak to pořádně škube. Dokonce když jsem potřeboval více zrychlit na dvojku tak jsem přidal a hodně to vynechalo, jako by se to dusilo a pak to zase jelo, motor byl plně zahřátý. Do kopce je to hodně velký problém, tam to bylo znát citelně, chtěl jsem přidat a ono nic, pdřadil jsem o dva stupně, auto se začalo dusit (cca 3200 otáček) a až po chvilce chytlo dech a jelo, tak nevím co to je....
Hyundai i30 kombi model 2015, 1,6 MPI, 88kw, trikolor komfort, s přisvětlováním do zatáček ;-)
Uživatelský avatar
zdeminem
**
Příspěvky: 123
Registrován: 17 čer 2015, 12:59

Re: cukání 1,6 MPI 88kw - při puštění plynu

Příspěvek od zdeminem »

t0x!n píše:Řeknu ti to takhle: ....(před návštěvou servisu si najdi číslo na ČOI a ulož do telefonu) pokud jo, oznam jim, že voláš na ČOI pro porušení zákonných povinností při uplatnění reklamace (oni ti reklamaci musí přijmout a to jakoukoli) - tohle si nikdo z autorizovanýho servisu nevezme na triko. Pokud ti následně dají vyjádření, že autu nic není máš několik možností:

1. Vezmeš papír s vyjádřením, nascanuješ a pošleš na import s tím, že máš vadu a servis ti tvrdí, že je vše OK a co dál?
2. Vezmeš papír, najdeš soudního znalce necháš udělat znaleckej posudek (něco málo to stát bude, ale v té dané chvílí tě to nezruinuje), ten pokud bude v tvůj prospěch, tak ho vezměš a zajedeš do stejného servisu, předložíš jim ho a budeš trvat na odstranění závady a proplacení nákladu spojených na znalecký posudek (zákoná povinnost) - pokud odmítnou - email na import s tím jak tě odmítají a co bude následovat dále?
3. Pokud by ani to vše dosud "neprošlo", tak TV Hovna, Prima atd., občansko právní žaloba atd., sem to ale určitě nedojde, to import zatrhne...

PS. pokud by jsi auto kupoval na "firmu" jsi v řiťce, jsou tam jiný práva, každopádně právo na reklamaci platí pořád (musí ti reklamaci přijmout) bohužel u IČA je doba reklamace "na domluvě" mezi oběma stranama...
AD nikdo nevezme na triko: ha ha ha, budou tě mít u prdele, prostě benzíňáky cukaly, cukaj, cukat budou - nastuduj trochu fyziky a pak se vrať k tématu - ale je to normální.

AD 1: nevím, kolik známých máš ve vedení "importu", ale pokud nikoho, vytřou si s tím prdel - jebou je X dní v roce a tohle s nima nehne
AD 2: a co když v jeho prospěch nebude? Vyplázne 6 - cca 30. tyček (jo, živím se něčím podobným, ale v letectví) nakonec to bude na něm (a i kdyby měl 100000000x pravdu tak to tak může dopadnout, jsi v česku!!!!)
AD 3: do televize leze jen kokot nebo rodina reportérů - osobní zkušenost - jdeš si "vyplakat očička" a nakonec před národem vypadáš jako ocas....

PS: to že po něm štěkáš na začátku tvého příspěvku že se nemá nechat a tisíc dalších rad - sorry, ale ty ses s tím jebal jak dlouho? Půl roku? S motorem v hajzlu jsi jezdil půl roku? A po tom, co ti vyměnili motor myslíš, že můžeš radit ostatním? Doteď jsem tě četl rád a svým způsobem mi tě bylo líto, ale sračkama o tom "jak máš mávat telefonem s číslem ČOI" mě odradily. Sorry, ale jsi prostě mimoň.


A zakladateli vlákna bych poradil jediné - zkus se projet stejnou motorizací po stejné trase, pak uvidíš.

Hasta banána...
i30 CW Cool red 1,6 CRDi 100kW Premium AT 17.1.2019 total crashed (né mojí vinou)
i30 fastback Polar White 1,4 T-GDI DCT Style
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Motor a převodovka“