i30 motor v tahu - jemné cvrlikání

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
bobek123
Příspěvky: 3
Registrován: 10 srp 2015, 16:04

i30 motor v tahu - jemné cvrlikání

Příspěvek od bobek123 »

Vážení hyundaisté,
rád bych se Vás zeptal, zdja máte stejnou zkušenost jako já. Mám Hyundai i30 kombi 1.6 crdi, r.v. 2014.
Mám najeto cca 15000 km a dá seříci, že od počátku, když je motor ve větším zátahu, ozívá se jako cvrlikání připomínající klapání ventilů. Ventily to asi nebudou, ale jen hodně podoný a jemný zvuk. V servisu Hyundai mi řekli, že je to normální a vše se spraví po výměně oleje. Po roce mi vyměnili olej a cvrlikání nepřestalo. Nechci se smířit s tím, že je to běžné, vozidlo je v záruce, tak co s tím. Zpočátku to nedělalo - motor velmi tichý, ale tyto pazvuky mě trochu znervozňují. Nevím co tam dávají za olej, myslím Helix, tak jestli to není tímto olejem - kvalitou. Já jsem do všech aut, co jsem měl, používal Valvoline a byl jsem nad míru spokojen. Tak prosím písněte a poraďte.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: i30 motor v tahu - jemné cvrlikání

Příspěvek od Hardcam »

Helixem to urcite neni - resp. ne jeho lripadnou nekvalitou, pouzival jsem Helix v i30, pouzivam ho v Coltu a nove i v GDIcku, ale specifikaci A5. Zkus nejaka renomovana aditiva do paliva a do oleje, zda se to nezlepsi.

Jen se zeptam - co te vedlo k nakupu nafty na najezd sotva 15tkm rocne? Ja si to nedovedu predstavit ani u trojnasobku, kde se ta uspora a vubec nejaka vyhoda da najit, natoz u jezdeni do Kauflandu a zpatky.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
bobek123
Příspěvky: 3
Registrován: 10 srp 2015, 16:04

Re: i30 motor v tahu - jemné cvrlikání

Příspěvek od bobek123 »

Díky za odpověď, zkusím podle tvé rady, zda se mi to rozumný. A ta nafta? Mám to auto pro autoškolu, tak pro to. :D
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: i30 motor v tahu - jemné cvrlikání

Příspěvek od Hardcam »

Ta by se mela vyucovat v S120, ne v modernich samorozjizdecich dieselech s automatickym holderem v kopcich. Pak to na silnicich vypada jak vypada :D ale OK :mrgreen:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
bobek123
Příspěvky: 3
Registrován: 10 srp 2015, 16:04

Re: i30 motor v tahu - jemné cvrlikání

Příspěvek od bobek123 »

naprosto souhlasím, jako já Š 120, ale nejhorší je, že zrušili i zk z techniky, tak se nemůžeme divit, že hledají motor v zavazadlovým prostoru. :D
ulthar
**
Příspěvky: 393
Registrován: 02 čer 2015, 15:15
Bydliště: Novy Jicin

Re: i30 motor v tahu - jemné cvrlikání

Příspěvek od ulthar »

Hardcam píše:Ta by se mela vyucovat v S120, ne v modernich samorozjizdecich dieselech s automatickym holderem v kopcich. Pak to na silnicich vypada jak vypada :D ale OK :mrgreen:
Jo presne s tim mi tedka prisla moja, ktera zacala delat autoskolu, ze ji ucili (zatim jenom teoreicky nastesti) rozjizdet se v !1.2 benzinu! bez plynu. Tak jsem ji to nazorne ukazal v nasi i30 1.6 GDI. Rozjet se to rozjelo, ale na spojku jsem musel byt dost citlivy. Pak jsem ji ukazal jak se to rozjede kdyz da clovek 1500 - 2000 ot. Okamzite nasledovala otazka "co je to ten ucitel za vola, ze nas to uci bez plynu? Se nedivim, ze nadava na studenty, ze jsou se spojkou necitlivi." :-)
i30 WG 1.6 GDI, New weekend, Cool red, MY 2015
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: i30 motor v tahu - jemné cvrlikání

Příspěvek od Hardcam »

Rozjet se bez plynu by se IMHO ucit melo, uz napr. kvuli kolonam (pripadne snehu atp.), my jsme s instruktorem hodne hrali hru "tuhle ulici projed za nejdelsi mozny cas", a to jako fakt, musel jsem se rozjet bez plynu a vlastne jet jen na silu rychlosti. Vyhoda v my autoskole byla, ze jsem stridal cca 5 aut, Fabie HTp, SDi, silnej 16V, Superba a Felicii, se kterou jsem mel nezavinenou nehodu, takze jsem byl posledni, kdo ji ridil.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: i30 motor v tahu - jemné cvrlikání

Příspěvek od Borek »

Hardcam píše:......my jsme s instruktorem hodne hrali hru "tuhle ulici projed za nejdelsi mozny cas", a to jako fakt, musel jsem se rozjet bez plynu a vlastne jet jen na silu rychlosti. ........ s Felicii, se kterou jsem mel nezavinenou nehodu, takze jsem byl posledni, kdo ji ridil.
Takže jsi vlastně jeho nejlepším studentem a s Feldou jsi tu ulici projížděl opravdu nejdéle :D .
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: i30 motor v tahu - jemné cvrlikání

Příspěvek od Hardcam »

Nn, to bylo uprostred Kladna, kdy jsem na prechodu poustel hokejisty, vlitl do me offroad s navijake, takze Felda nakasi :D
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Jirka123
*
Příspěvky: 27
Registrován: 23 úno 2011, 16:59

Re: i30 motor v tahu - jemné cvrlikání

Příspěvek od Jirka123 »

Dělal jsem autoškolu ve Favoritovi, ale pak zpátky do reality, do Škoda110. To byly rozdíly v brždění, zrychlení atd. aaaaaAle největší škola byla Praga V3S.
Ivangin
*
Příspěvky: 51
Registrován: 31 kvě 2010, 09:20
Bydliště: Nitra

Re: i30 motor v tahu - jemné cvrlikání

Příspěvek od Ivangin »

bobek123 píše:Vážení hyundaisté,
rád bych se Vás zeptal, zdja máte stejnou zkušenost jako já. Mám Hyundai i30 kombi 1.6 crdi, r.v. 2014.
Mám najeto cca 15000 km a dá seříci, že od počátku, když je motor ve větším zátahu, ozívá se jako cvrlikání připomínající klapání ventilů. Ventily to asi nebudou, ale jen hodně podoný a jemný zvuk. V servisu Hyundai mi řekli, že je to normální a vše se spraví po výměně oleje. Po roce mi vyměnili olej a cvrlikání nepřestalo. Nechci se smířit s tím, že je to běžné, vozidlo je v záruce, tak co s tím. Zpočátku to nedělalo - motor velmi tichý, ale tyto pazvuky mě trochu znervozňují. Nevím co tam dávají za olej, myslím Helix, tak jestli to není tímto olejem - kvalitou. Já jsem do všech aut, co jsem měl, používal Valvoline a byl jsem nad míru spokojen. Tak prosím písněte a poraďte.

Mal som podobný problém v r. 2011 (auto malo rok od kúpy). Z motoru sa ozývalo cvrlikanie, riešil som to so servisom v rámci záruky. Auto mali 3 dni a rozoberali ho kus po kuse, nakoľko sami nevedeli čo to môže byť.
Nakoniec to bolo nejaké tesnenie (nepamätám si už kde, musel by som kuknúť papiere) - vymenili a bolo ticho.
Hyundai i30cw, 1,5 DPi - MY22
Blazej
Příspěvky: 3
Registrován: 05 pro 2016, 19:00

Re: i30 motor v tahu - jemné cvrlikání

Příspěvek od Blazej »

Ivangin píše: Mal som podobný problém v r. 2011 (auto malo rok od kúpy). Z motoru sa ozývalo cvrlikanie, riešil som to so servisom v rámci záruky. Auto mali 3 dni a rozoberali ho kus po kuse, nakoľko sami nevedeli čo to môže byť.
Nakoniec to bolo nejaké tesnenie (nepamätám si už kde, musel by som kuknúť papiere) - vymenili a bolo ticho.
Zdravim, mohol by si prosim ta pozriet papiere co to bolo? Myslim ze mam podobny problem, aj ked neviem ten zvuk poriadne opisat, je to nieco ako ked sa o seba tru dva kusy polystyrenu?
Mam i30 85kW 2009, kupil som ju asi 2 tyzdne dozadu, tento zvuk zacal pred 2 dnami, nepocut to vzdy, hlavne ked je auto v otackach a pohybe. Za stoja vo volnobehu to pocut tiez ale len velmi slabo.

Dik za odpoved
__________________
i30cw CRDi, 85kW, 2009
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“