Elektromagnetický parkovací senzor

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Elektromagnetický parkovací senzor

Příspěvek od robertbulko »

Včera som objednal na Aliexpresse elektromagnetický parkovací senzor. Jasné, mám vzadu kameru a teda niekto by mohol povedať, že je to zbytočné, ALE žena za volantom je kúzelník, špinavá kamera pri nepriaznivom počasí tiež moc nepomôže, no a majster tesár sa tiež niekedy utne, tak prečo nie? :P

http://www.aliexpress.com/item/Easy-Ins ... 52320.html

Som veľmi zvedavý ako to bude fungovať. Je mi jasné, že pri tomto systéme nebudem vedieť z ktorej strany presne prichádza nebezpečenstvo, pretože snímací pás je nalepený na nárazník v jedenom kuse zo strany na stranu, ale problém v tom nevidím. Toto riešenie sa mi veľmi páči. Hlavne to, že netreba vŕtať diery do nárazníka.

Už mi len zostáva niekde naštudovať ako sa demontuje zadný nárazník. :wink:
Naposledy upravil(a) robertbulko dne 02 říj 2015, 00:17, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Reklama
 

Uživatelský avatar
skuči
**
Příspěvky: 244
Registrován: 22 říj 2014, 19:58
Bydliště: Kolín

Re: Elektromagnetický parkovací senzor

Příspěvek od skuči »

ty máš kameru a nemáš parkovací senzory? to soudruzi v Koreji udělají takovou variantu? :shock:

no tebe by do tý Koreji měli poslat by si jim tam ukázal jak se to dělá správně :D ty seš hroznej experimentátor s tím autem =D> :D
Obrázek Spotřeba HYUNDAI i40 1,7 CRDi 100 kW / 136 HP
Premium White Crystal - manuál, černá kůže
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Elektromagnetický parkovací senzor

Příspěvek od robertbulko »

skuči píše:ty máš kameru a nemáš parkovací senzory? to soudruzi v Koreji udělají takovou variantu? :shock:

no tebe by do tý Koreji měli poslat by si jim tam ukázal jak se to dělá správně :D ty seš hroznej experimentátor s tím autem =D> :D
:D Ja mám takú hybridnú verziu. V podstate je to Style, ale bez parkovacích senzorov a naviac mám navigáciu s cúvacou kamerou a automatickú prevodovku.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
skuči
**
Příspěvky: 244
Registrován: 22 říj 2014, 19:58
Bydliště: Kolín

Re: Elektromagnetický parkovací senzor

Příspěvek od skuči »

robertbulko píše:
skuči píše:ty máš kameru a nemáš parkovací senzory? to soudruzi v Koreji udělají takovou variantu? :shock:

no tebe by do tý Koreji měli poslat by si jim tam ukázal jak se to dělá správně :D ty seš hroznej experimentátor s tím autem =D> :D
:D Ja mám takú hybridnú verziu. V podstate je to Style, ale bez parkovacích senzorov a naviac mám navigáciu s cúvacou kamerou a automatickú prevodovku.
to je teda fakt zajímavá kombinace... ;) :D
Obrázek Spotřeba HYUNDAI i40 1,7 CRDi 100 kW / 136 HP
Premium White Crystal - manuál, černá kůže
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Elektromagnetický parkovací senzor

Příspěvek od robertbulko »

UPDATE: Dneska som nainštaloval parkovací senzor a funguje to! :D Trvalo mi to cca 4 hodiny. Trochu som sa zasekol na demontáži nárazníka. Ak bude niekto chcieť popíšem ako to prebiehalo. Fotky som nerobil. To by to celé trvalo podstatne dlhšie. :P Zajtra urobím video, aby ste mali predstavu ako to funguje.

Pre ilustráciu.

1. demontoval som ľavú stenu batožinového priestoru, pretože som si naštudoval, že práve tadial vedie zväzok káblov k spiatočkovým svetlám.
2. zhodil som krytku na výmenu žiaroviek na piatych dverách, aby som sa pozrel akú farbu má kábel spiatočkového svetla. Je to modrý kábel vo zväzku. Multimetrom som preveril, či je to naozaj on aj na mieste, kde som plánoval napojiť parkovací senzor.
3. demontoval som zadné zásterky
4. ďalej som demontoval zadné svetlá. (Sú pod nimi šroby nárazníka.)
5. následne všetky šróby (aj plastové) čo držia nárazník
6. demontoval som nárazník, ktorý som následne umyl a odmastil na mieste, kde som naplánoval nalepiť senzor (metalický pásik)
7. nalepil som metalický pásik (samozrejme som sa pomýlil a nalepil som ho konektorom na opačnú stranu :P )
8. na celý pásik som naniesol 1 mm vrstvu Mamuta, na konektor viac (ochrana musí byť)
9. demontoval som aj pravú stenu, pretože som musel elektroniku senzora osadiť neplánovane na pravú stranu
10. upravil som si káble na správnu dĺžku a pripájkoval som + napájanie senzora na modrý káblik spiatočkových svetiel a - na kostru. Prilepil som sirénu na vhodné miesto a zapojil káble do elektroniky senzora.
11. všetko som zložil do pôvodného stavu
12. HOTOVO
Přílohy
$_57-4.JPG
$_57-4.JPG (108.79 KiB) Zobrazeno 4392 x
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Elektromagnetický parkovací senzor

Příspěvek od robertbulko »

Tu je sľúbené video: https://youtu.be/-nBRKErHrm0

Pridám neskôr aj video z exterieru, aby bolo jasnejšie ako to reaguje. Plný ton sa ozve keď je auto od prekážky cca 15 cm.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Elektromagnetický parkovací senzor

Příspěvek od robertbulko »

Pridávam ešte jedno video. Je na ňom vidieť približne v akej vzdialenosti od prekážky začína senzor reagovať. Je to cca 50cm a tiež ako vzdialená je prekážka pri nepretržitom pískaní. Je to cca 15cm. V kombinácií s kamerou je to super. https://youtu.be/pu_uRN5vXKA :D
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Elektromagnetický parkovací senzor

Příspěvek od Hardcam »

Uz ho mam na ceste, pujde pani na auto, diiky :)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
nulda
**
Příspěvky: 458
Registrován: 03 led 2011, 11:11
Bydliště: Praha

Re: Elektromagnetický parkovací senzor

Příspěvek od nulda »

za jak dlouho to prislo?
Hyundai i30 1.4i CVVT, Comfort (2010/05/26), Indigo Blue
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Elektromagnetický parkovací senzor

Příspěvek od robertbulko »

nulda píše:za jak dlouho to prislo?
Trochu divná otázka, ale odpoviem. (Nepríde mi to ako podstatné) Objednané to bolo 10.9. a prišlo to 28.9. V popise je uvedený očakávaný čas na doručenie 15-45 dní po spracovaní objednávky, čo môže trvať 4 dni.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
nulda
**
Příspěvky: 458
Registrován: 03 led 2011, 11:11
Bydliště: Praha

Re: Elektromagnetický parkovací senzor

Příspěvek od nulda »

Pro me divna neni, naopak. Hodne dulezita.

Kazdopadne po precteni jak presne senzor funguje, to neni pro me :-) Diky
Hyundai i30 1.4i CVVT, Comfort (2010/05/26), Indigo Blue
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Elektromagnetický parkovací senzor

Příspěvek od robertbulko »

nulda píše:Pro me divna neni, naopak. Hodne dulezita.

Kazdopadne po precteni jak presne senzor funguje, to neni pro me :-) Diky
Len tak zo zvedavosti by ma zaujímalo, aké máš kritériá na taký parkovací senzor? Otec má na Fiate Bravo originál od výroby a píska mu to už zo značnej vzdialenosti a stály tón mu piští cca 30cm od steny. Príde mi to dosť skoro. V podstate keď je bližšie ku prekážke už nedokáže podľa zvuku posúdiť koľko ešte môže. :wink:

Nie je to vidieť na videách, ktoré som urobil, ale zachytí to aj nízke predmety pod nárazníkom. Mne celkom stačí, že sa ozve pípanie a ja spozorniem. Je veľa situacií, keď sa zrovna nepozerám do kamery a kontroľujem inú časť auta a to zapípanie je vtedy veľmi vítané. :)
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromagnetický parkovací senzor

Příspěvek od cert »

robertbulko:
ahoj, jen drobný dotaz... jak tento systém funguje pokud je na autě namontované neodnímatelné tažné zařízení? Nedetekuje "hák s koulí" jako překážku? Líbí se mi, že se nemusí vrtat nárazník... Díky za info.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Elektromagnetický parkovací senzor

Příspěvek od robertbulko »

cert píše:robertbulko:
ahoj, jen drobný dotaz... jak tento systém funguje pokud je na autě namontované neodnímatelné tažné zařízení? Nedetekuje "hák s koulí" jako překážku? Líbí se mi, že se nemusí vrtat nárazník... Díky za info.
Čau, tento systém detekuje len to čo sa pohybuje voči autu. Ak je hák nehybný nebude určite vadiť.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Elektromagnetický parkovací senzor

Příspěvek od robertbulko »

Pridávam ešte jedno video a zopár fotiek z vnútra nárazníka v pravom rohu. Je tam vidieť kúsok "zamamutovaného" metalického pásu a konektor. https://youtu.be/HFaWE2WPW04
Přílohy
P1030039.JPG
P1030039.JPG (221.53 KiB) Zobrazeno 4164 x
P1030041.JPG
P1030041.JPG (216.48 KiB) Zobrazeno 4164 x
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Odpovědět

Zpět na „i40“