"Neidentifikovateľné" ťukanie v interiéri

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

"Neidentifikovateľné" ťukanie v interiéri

Příspěvek od robertbulko »

Čaute, celkom by ma zaujímalo či aj vám ťuká niečo podobné ako mne....

Veľa ľudí hovorí: "Ak ti niečo vŕzga, alebo ťuká pridaj si hlasitisť na rádiu". Super rada a ešte k tomu nefunguje, tí čo majú skúsenosti potvrdia. Tie nepríjemné zvuky, akoby naschvál prenikajú aj cez hudbu priamo do uší.

V minulosti sa mi podarilo úspešne odstrániť takmer všetky nepríjemné zvuky ako: ťukanie/vŕzganie v palubovke, v A stĺpikoch, stredovej konzole... Stredový panel som neriešil, ten ma moc netrápi, ale aj to urobím, keď si nájdem čas.

Ale, už dosť dlho ma otravovalo ťukanie, ktoré som nevedel ani za svet identifikovať. Bol som zúfalý a nešťastný. Ťukanie vychádzalo niekde z oblasti B stĺpika, možno dverí. Skrátka prichádzalo do ľavého ucha. Čo bolo najhoršie, bolo to nepravideľné a nemal som žiadnu šancu detekovať zdroj. Veľa krát som vypol rádio a ventilátor, aby som dobre počul, ale aj tak to nešlo. Časom som prišiel na to, že to robí v zákrutách a keď sa auto rozbieha. Začal som podozrievať sedadlo, ale tam to nebolo - teda nie tam kde som si myslel. Neverili by ste odkiaľ tie zvuky vychádzali. Ako obvykle to bol kov o plast. Pod sedadlom na ľavej stane je plast kde je el. ovladánie sedadla. V jeho zadnej časti z vnútra je železná výstuž, ktorá pri zatáčani, keď je zablokovaný pás a mňa pritlačí viac do sedadla škre o ten plast a .....

Už je to OK. ](*,) :D :D
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Reklama
 

kesalwab
*
Příspěvky: 18
Registrován: 28 črc 2015, 22:04

Re: "Neidentifikovateľné" ťukanie v interiéri

Příspěvek od kesalwab »

Já měl a stále mám problémy s lehkým poklepáváním okolo madla u šoféra....zjistil sem po dlouhé době že je je okno které poklepává a vršek dveří, v servise mi na to nic nerekli...ani nemam tucha jak to opravit ale něco s tim asi budu muset udelat, uz me to u toho mého levého ucha dost sere!

BTW. přijde vám normální, že se mi ztrácí chladící kapalina (cca 2 cm za 5 měsícu bezneho jezdeni)? Aktuálně jsem jen 2000 km v tich vedrech k mori a předtím sem byl na preventivni kontrole co je zdarma.... nyní se mi kapalina po 2 mesicich dostala hluboko pod risku... a chladivo v klimatizaci (zacala foukat horky vzduch) mi museli doplnit, protože z cca 0,8 kg mi doplnili 0,5...prijde vam to normalni, dela toto také nekomu? Díky Aleš
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: "Neidentifikovateľné" ťukanie v interiéri

Příspěvek od robertbulko »

kesalwab píše:...... BTW. přijde vám normální, že se mi ztrácí chladící kapalina (cca 2 cm za 5 měsícu bezneho jezdeni)?...
Nechem malovať čerta na stenu, ale mám pocit že takto nejak sa začína prejavovať vada pórovitosti bloku motora, kde sa voda dostáva do oleja a následne odchádza motor. Píše sa o tom aj tu na fóre. :?

Skontroluj si kvalitu oleja.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
skuči
**
Příspěvky: 244
Registrován: 22 říj 2014, 19:58
Bydliště: Kolín

Re: "Neidentifikovateľné" ťukanie v interiéri

Příspěvek od skuči »

taťkovi to na I40 dělalo taky, zmizela voda, přesně jsem si vzpomněl na to, jak píše robertbulko... výměna motoru! nakonec to byla "prý" špatná hadice která prosakovala vodu (nevim jak může nová hodice u půl roku starého auta prosakovat ale dobrý), proběhla výměna a dobrý už neuchází, s klimoškou i ve vedrech pohoda...


jinak co se týká toho ťukání, tak to musím omrknout, začal jsem podobný zvuk pozorovat, ale spíše bych to viděl na zadní sedačku, protože ten zvuk je mi povědomí a museli mi utáhnout a vycentrovat zadní pravou sedačku ;)
Obrázek Spotřeba HYUNDAI i40 1,7 CRDi 100 kW / 136 HP
Premium White Crystal - manuál, černá kůže
Karlosy
*
Příspěvky: 63
Registrován: 16 čer 2008, 19:10
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: "Neidentifikovateľné" ťukanie v interiéri

Příspěvek od Karlosy »

Mizící kapalina = 99% novej polomotor (to mi řekli i v servisu). Já mám novej motor cca týden :-)

Vrzání v B sloupku u řidiče mě taky otravovalo docela dlouho, reklamoval jsem to 2x, poprvé se jim to opravit nepodařilo. Podruhé tak cosi promazali a od té doby mám klid (týden). Uvidím co to bude dělat v budoucnu, ale každopádě to dělalo taky jen v zatáčkách.
Hyundai i40, 2012 Premium
kesalwab
*
Příspěvky: 18
Registrován: 28 črc 2015, 22:04

Re: "Neidentifikovateľné" ťukanie v interiéri

Příspěvek od kesalwab »

To mam teda radost. Omlouvám se za off topic, ale řekněte mi jak vam funguje klimatizace. Jak sem psal výše doplnili mi ted chladivo ze 70%. Auto stoji ve 30 stupňů na sluníčku, Sednu a jedu do města cca 5-7 minut cesty, a/c zapnuto na low a naplno, cítím stále teplejší vzduch, zastavím s 10 minut sedím v aute a vzduch naplno proudí ale vysloveně z toho nesala ledový vzduch...mělo by to tak byt nebo sem mimo. Diky za názory
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: "Neidentifikovateľné" ťukanie v interiéri

Příspěvek od robertbulko »

kesalwab píše:To mam teda radost. Omlouvám se za off topic, ale řekněte mi jak vam funguje klimatizace. Jak sem psal výše doplnili mi ted chladivo ze 70%. Auto stoji ve 30 stupňů na sluníčku, Sednu a jedu do města cca 5-7 minut cesty, a/c zapnuto na low a naplno, cítím stále teplejší vzduch, zastavím s 10 minut sedím v aute a vzduch naplno proudí ale vysloveně z toho nesala ledový vzduch...mělo by to tak byt nebo sem mimo. Diky za názory
Určite to nie je v poriadku, mne keď beží klíma tak to chladí ako hrom a hneď.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Mam to stejne jako Robert za 5 min mam v aute jak v lednici.
kesalwab
*
Příspěvky: 18
Registrován: 28 črc 2015, 22:04

Re: "Neidentifikovateľné" ťukanie v interiéri

Příspěvek od kesalwab »

Přináším "suprove" zpravy ohledně problému výše. Klimoska opravena výměnou klimakompresoru a únik chladici kapaliny vyřešen prostou výměnou motoru. Welcome to :hyu:
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8994
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: "Neidentifikovateľné" ťukanie v interiéri

Příspěvek od idam.i »

Tys to schytal na celej čiare. ](*,) Snáď už bude pokoj. [-o<
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Odpovědět

Zpět na „i40“