automatická aktivace předních parkovacích senzorů

Santa Fe třetí generace, 2013-

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
Bangla
*
Příspěvky: 47
Registrován: 18 črc 2010, 17:26

automatická aktivace předních parkovacích senzorů

Příspěvek od Bangla »

Ahoj,

jsem čerstvým majitelem Santa Fe rv 2014 výbava LUXURY, což představuje maximální výbavu i s předními parkovacími senzory. Bohužel se mi nedaří je aktivovat pokud parkuji "popředu". Věc se má tak, že pokud zařadím kdykoli R, kontrolka P (parkovací senzory) se rozsvítí vždy a přední i zadní senzory funguje bezvadně. Pokud jsem v modu D, jedu k parkovacímu místu a zpomalím na 0-10km, kdy by měly senzory fungovat, kontrolka se již nerozsvítí a ať dělám cokoliv, senzory nereagují. Pouze stiskem tlačítka P dojde k rozsívcení a senzory opět fungují. Jsem přesvedčen, že senzory by měly fungovat i bez méhu zásahu a to pouze tak, že v modu D zpomalím na rychlost kdy jsou aktivní a fungují automatcky bez mého zásahu. Našel jsem na webu podobný problém u Hyundai i40 (zahraniční forum) avšak řešení tam není.

Jelikož je to problém, který se může týkat libovolného Hyundaie, chtěl bych Vás poprosit o pomoc jak zajistit, aby se aktivoval při parkování v režimu automatu D samovolně bez stisku tlačítka.

Děkuji Vám za pomoc!
Ondra
Reklama
 

Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: automatická aktivace předních parkovacích senzorů

Příspěvek od JoKo »

nasiel si to v prirucke k vozidlu, ze by tak mali fungovat tie senzory, alebo si to len myslis, ze by tak mali fungovat?
sice mam i30, ale predne senzory sa aktivuju len pri spiatocke, alebo rucne {zatlacenim tlacidla}. ziadna automaticka aktivacia pri spomaleni {pomalej jazde} sa nekona. a funguju takto vsetky i30tky...
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
PetrNewman
*
Příspěvky: 14
Registrován: 10 srp 2014, 20:44
Bydliště: Ostrava

Re: automatická aktivace předních parkovacích senzorů

Příspěvek od PetrNewman »

Přední senzory se aktivují buď tlačítkem při malé rychlosti nebo po zařazení zpátečky. Vypínají se po dosažení určité rychlosti (nevím přesně kolik na to by ses musel mrknout do příručky). Pokud tedy dosáhneš té rychlosti, senzory se vypnou a i když snížíš poté rychlost, tak se ty senzory samy nezapnou. Má to logiku, jinak bys na každé křižovatce pípal k zbláznění.
Pietro_SK
Příspěvky: 5
Registrován: 24 úno 2015, 11:24

Re: automatická aktivace předních parkovacích senzorů

Příspěvek od Pietro_SK »

Bangla: ako píšu kolegovia, takto "automaticky" predné parkovacie senzory nefungujú, čo ja viem, tak na žiadnom aute ani iných značiek (skúsenosti s passatom rôznych ročníkov, BMW, ford a pod). Má to logiku samozrejme.

Ja si dovolím ale túto tému "zneužiť" na inú vec: mám SF III 2014, Premium ale bez "full" parkovacieho asistenta (teda verzia so zadnými senzormi a kamerou). Predné parkovacie senzory sú dorobené originál u predajcu vrámci predpredajného servisu. Senzory fungujú bez problémov. Dovolím si ale dve otázky na majiteľov, ktorí to majú podobne (čiže dorábané predné parkovačky):
- máte pre predné senzory urobené na stredovom paneli aj tlačítko na aktiváciu? Prípadne je možnosť toto nejak "rozumne" dorobiť (rozumne myslím s rozumnými nákladmi)?
- ak máte tlačítko: je možné týmto tlačítkom predné senzory aj vypnúť? Príklad: parkujem v garáži čumákom dopredu relatívne nadoraz a pri vycúvaní mi to dosť vadí...

Vopred dík za odpovede prípadne rady.
viper3000
*
Příspěvky: 20
Registrován: 13 led 2016, 09:35

Re: automatická aktivace předních parkovacích senzorů

Příspěvek od viper3000 »

Ahoj pietro SVK ja mam ....original predne dorabane v sevise Hyundai - tlacitko som chcel dorobit do originalneho portu pri radiacej pake ale neda sa to....zistovali priamo v sevise ci esxistuje nieco take ze sa vymeni iba tlacitko ale nejde to .....tlacitka na vyhrievanie sedadiel a parkovanie je jeden velky modul ..:( takze mi tam dali tlacitko naviac ak chces mozem ti to odfotit ...
Parkovacie senzory mam na drziaku EC...

parkovacie tlacitkom iba zapinam vypnu sa automaticky po asi 1-2 minutach .....co je skoda lebo niekedy by so mto chcel mat zapnute stale a vypnute ked ja budem potrebovat...
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE III“