Start stop (ISG) u modelu 2015/2016(CRDi) pôjde deaktivovať?

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
xkrchnav
***
Příspěvky: 587
Registrován: 12 zář 2007, 06:47
Bydliště: Adamov

Start stop (ISG) u modelu 2015/2016(CRDi) pôjde deaktivovať?

Příspěvek od xkrchnav »

Ahoj,
chcel som sa opýtať, či sa niekomu z novo-kupujúcich nestalo, že nešiel tlačítkom vypnúť start/stop systém. Brat to dal na reklamáciu a nevedeli sa k tomu vyjadriť. Zistili akurát, že chyba tlačítka to nebude tak to budú riešiť nejak cez výrobcu. Ale vraj v tom service v Košiciach neboli nejaký príjemný, tak to asi budeme reklamovať znova tu v Brne. Keď som teda volal mechanikovi, tak naznačoval niečo v tom zmysle, že i30 predávané v 2016 už nebudú mať možnosť vypnúť tento systém vôbec. Viete o tom niečo? Prípadne ako to bude implementované - tlačítko tam bude ale naprd?

Ešte jedna podotázka... je vôbec niekedy rozumné u dieselového motoru mať tento systém zapnutý? Resp. aby to aspoň neškodilo? Tuším to totiž vypne motor fakt aj zastudena a neviem ako to berie do úvahy teplotu turba či čistiaci cyklus DPF.

Díky!
Jožin
i30 CW 1.6 CRDi, 81 kW, 2015
Lantra combi 2.0 16V DOHC 102kw, 98r.v zelená metalíza (na predaj/darovanie)
Reklama
 

Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Start stop (ISG) u modelu 2015/2016(CRDi) pôjde deaktivo

Příspěvek od t0x!n »

Beru to ted ze strany Kii, ale princip stejny = stejne dily, ISG vypina az jak je motor zahraty, jinak nefunguje, druha otazka je co bere zahratym motorem, poprve mi to u benzinu vypnulo po 4km jizdy, coz urcite neni 100% ohraty olej, jinak system lze vypnout jednorazove po nastartovani zmacknes tlacitko, po vypnuti motoru (tebou) je znovu aktivni a po dalsim nastartovani musis opet zmacknout tl. pro deaktivaci, na dotaz servisu zda-li lze ofic. tento system vypnout natrvalo pokud ho ma vozidlo z vyroby je ten, ze servis oficialni cestou tento system vyradit neumi a pokud by to udelal (nikdo nevedel jakou cestou by se to udelalo), tak pokud by se cokoli podelalo v systemu spojenym s timto "kurvitkem" zaruka by na tyto komponenty padla z duvodu neautorizovaneho zasahu, ono to clovek casem bere jako automatiku, ja jsem po tydnu s autem naucenej, ze nastoupim a prvni co delam zmacknu tlacitko, na jednu stranu to otravuje na druhou to je otazka 1s a jde to prezit, u me treba volba nebyla, bral jsem plnou vybavu, ktera to v sobe mela a nemel jsem moznost vyberu bez...
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Uživatelský avatar
xkrchnav
***
Příspěvky: 587
Registrován: 12 zář 2007, 06:47
Bydliště: Adamov

Re: Start stop (ISG) u modelu 2015/2016(CRDi) pôjde deaktivo

Příspěvek od xkrchnav »

Ok takže vypnúť by to ísť malo - pytal som sa na toto jednorazové vypnutie. Tak uvidíme čo na reklamácii povedia. Díky.
i30 CW 1.6 CRDi, 81 kW, 2015
Lantra combi 2.0 16V DOHC 102kw, 98r.v zelená metalíza (na predaj/darovanie)
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Start stop (ISG) u modelu 2015/2016(CRDi) pôjde deaktivo

Příspěvek od t0x!n »

ohledne nefunkcnosti isg psal nekdo na kia foru, mrkni tam, to bylo prvni co jsem cetl, ze to nekomu nefungovalo a menily se tam snad 2 veci a abych nekecal tak snad i ridici jednotka ale tim si nejsem jisty

//edit. tak nekecam http://www.autolexicon.net/cs/articles/ ... op-and-go/ opravdu to ma co docineni s RJ a ta byla z vyroby vadna, takze se menila

Jinak vyjadreni Kia ale H bude mit to stejne:
"Pokud je vůz homologován se systémem ISG (start/stop), není možné tento systém trvale vypnout.
Zákazník ho může vypnout pouze krátkodobě a to tlačítkem na palubní desce.
O dalších situacích kdy systém ISG není aktivní se dočtete v uživatelském manuálu (například vzhledem k nízké teplotě a podobně)."
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Uživatelský avatar
xkrchnav
***
Příspěvky: 587
Registrován: 12 zář 2007, 06:47
Bydliště: Adamov

Re: Start stop (ISG) u modelu 2015/2016(CRDi) pôjde deaktivo

Příspěvek od xkrchnav »

Hm prebehol som kia fórum pre "isg" alebo "start stop" a nenašiel nič. Tak ak by si si spomenul, bol by som rád za odkaz. No na výmenu riadiacej sa veľmi neteším... Ale tak asi radšej to než tam mať tú deaktiváciu nefunkčnú a výpínalo by mi to motor furt... Som zvedavý ako ochotne reklamujú u nás v Brne.
i30 CW 1.6 CRDi, 81 kW, 2015
Lantra combi 2.0 16V DOHC 102kw, 98r.v zelená metalíza (na predaj/darovanie)
Uživatelský avatar
xkrchnav
***
Příspěvky: 587
Registrován: 12 zář 2007, 06:47
Bydliště: Adamov

Re: Start stop (ISG) u modelu 2015/2016(CRDi) pôjde deaktivo

Příspěvek od xkrchnav »

Minulú odpoveď som písal ešte pred editáciou. Díky za link. Takže sa asi pripravíme na výmenu riadiacej jednotky. Ináč to, čo som písal v úvodnom príspevku, tak mechanik spomínal, že na modeloch 2016 už snáď nepôjde tento systém deaktivovať jednorázovo... So stláčaním tlačítka po každom štarte som zmierený, ale že by to nešlo vôbec to by mi bolo dosť proti srsti...
i30 CW 1.6 CRDi, 81 kW, 2015
Lantra combi 2.0 16V DOHC 102kw, 98r.v zelená metalíza (na predaj/darovanie)
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Start stop (ISG) u modelu 2015/2016(CRDi) pôjde deaktivo

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

O nemožnosti vypnutí jsem neslyšel a byla by to úplná blbost. V mínus 20 stupních Celsia zůstaneš v zácpě na dálnici kvůli bouračce a nebudeš moct nechat běžet motor na volnoběh a topit? EU je sice banda úplných blbů, které nesmyslně živíme, ale takovouhle kravinu by nevymysleli ani oni :D .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Start stop (ISG) u modelu 2015/2016(CRDi) pôjde deaktivo

Příspěvek od t0x!n »

V Brne poradim, jelikoz jsem taky odtud, nejmensi zlo na servis H je Balvin.

Pokornemu se vyhni obloukem to ti radim dobre, C&K je takovej prumer, ze bych z toho servisu byl odvazanej to ne, ale udelali co meli, nejspokojenejsi jsem byl s Vista car Hodonin, pristup mensiho mesta neporovnatelny (nemaji asi tolik kseftu, takze si zakazniku vazi)

Neco se doctes zde, ale uz nevim jestli jsem to cetl tady nebo jinde:

https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=56&t=13458
http://www.kia-club.org/viewtopic.php?f=17&t=756

Jinak vim jeste o tom, ze system je nefunkcni udajne jakmile je venku pod -3°C tot otazka jestli do zahrati motoru nebo porad...

Mr. HYUNDAI: to bude taky blbost si myslim, vypnout tlacitkem to musi jit vzdy
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Uživatelský avatar
xkrchnav
***
Příspěvky: 587
Registrován: 12 zář 2007, 06:47
Bydliště: Adamov

Re: Start stop (ISG) u modelu 2015/2016(CRDi) pôjde deaktivo

Příspěvek od xkrchnav »

Ech... s tým Pokorným si ma nepotešil. Zrovna tam robí ten známy mechanik... Čítal som si aj iné vlákno pre doporučenie servisu v Brne a tam som sa tešil, že si Pokorného chvália:
https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=25&t=8567
i30 CW 1.6 CRDi, 81 kW, 2015
Lantra combi 2.0 16V DOHC 102kw, 98r.v zelená metalíza (na predaj/darovanie)
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Start stop (ISG) u modelu 2015/2016(CRDi) pôjde deaktivo

Příspěvek od t0x!n »

No ja tam resil nekolikrat opakovany reklamace a ze se mi na aute opravdu sralo moc veci tady vi na foru hodne lidi a nebyl to jen muj pocit, parkrat jsem na zarucni opravu bral pritelkyni popr. s nama jela i kamaradka a obe rikaly, ze nechapou ten styl jednani, z cloveka delaji kretena, kdyz jsem u nich byl po 4te behem ostatnich reklamaci s piskajicim oknem a opravdu to okno rvalo jako prase pri otvirani a zavirani, tak to auto tam meli 14 dnu, jedem ho vyzvednout a nenapadlo by me to kontrolovat, ze to nebude opraveny, dojedeme ke globusu, kterej je hned vedle stahnu okno a piskot jako prase, takze otocka zpet servis, vysli 2 technici cumeli na me, blby kecy ze kdyz zatlaci na listu okna, ze to ale nedela, tak jsem jim tehdy od plne huby rekl, jestli u toho spolujezdce mam rekneme pri 120km/h pri stahovani okna drzet listu z venku auta nebo jako co... proste kecy, ze by jsi jim musel v klidnym stavu rict at jdou do prdele, opakovany reklamace jejich lakyrnicke prace nekomentuju, to co opravili, tak dalsi 2 vady na laku udelali, pri jednom servisu mi na 2 mistech odreli auto, pak tvrdili, ze to neni mozny, takze pred kazdym servisem jsem si dukladne auto nafotil, takze ze me uz byly tak vycvrkani, ze si to auto taky fotili, prvni rok, jelikoz oni byli 1. servis kam jsem jel, jsem reklamoval od zacatku koupe auta, ze cuka, skube, pokazdy pripojili na diagnostiku a odpoved nic tomu neni, takze po roce a asi 4 reklamacich jsem jel k balvinovi, tam to popsal, nechal tam auto a dostal nahradni, druhej den mi volali, ze zmerili tlaky na valcich (tomu rikam normalni pristup, ne pichnout na konektor, nic to nehlasi = nic tomu neni = nejvetsi amateri a ne mechanici) a 3. je v haji = komplet vymena motoru a katu, takze no comment, pote jsem jeste parkrat byl u Pokornyho jelikoz opakovany reklamace musis resit kde jsi uplatnoval poprve, kdyz jsem jim rekl story na tema reklamace a vymena motoru u Balvina, technik se zmohl jen na to, ze to neni mozny, tak jsem mu rekl, ze priste mu ten protokol servisu dovezu a co mi na to pak rekne, no radsi dal mlcel... Zakonceni bylo u Pokornyho kdyz mi 2x lakovaly hranu 5. dveri, opet zacal odpadavat lak / puchyre a technik mi tam zacal tvrdit jak to neni na vymenu dveri (bylo to behem 2 let od koupe 3. opakovana reklamace), ze to je jen nejakej prach a nehtem ten lak odskrabl az na podkladovou zakladni sedou barvu, to uz jsem mel opravdu dost, byl jsem tam pote objednanej na opet zarucni servis, nastesti se mi mezitim povedlo auta zbavit za vynikajici cenu, takze jsem uprimne rad, ze tento servisu jiz nikdy nebudu muset navstevovat

Z druheho soudku, muj sef si pred 1/2 rokem u Pokorneho (brno pobocka renault) kupoval ojetyho snad megana, ted z hlavy nevim co to bylo mel to pro pritelkyni, rikam mu davej si na ne bacha jsou to svine, takze kupoval to jako nebourany, v solidnim stavu, po 14 dnech zjisteno, ze to bylo bouchnuty na jednu stranu, vysypala se mu spojka, no cekam jestli po case prijde jeste s necim, takze jak H tak Renault Pokorny obchazet obloukem

Nemuzu si proste pomoct ale kazda navsteva tohoto servisu mi ubrala nekolik dnu ze zivota diky nervum s tim spojenym, proste u me to je jen hola banda amateru, mj. 1 garancni prohlidka u nich, asi 700Kc kontrola laku v ramci povinne prohlidky, auto jsem tam dovezl opravdu spinavy, tyden v kuse prselo, auto mi vratili totalne zasrany s nauctovanou castkou za kontrolu, takze by me zajimalo jak ten lak kontrolovali pod tou vrstvou bahna a spiny, tot odeme...

//edit. a jeste jedna story co jsem si vzpomnel, lakovali mi nekde neco u zadnich dveri, zas tam byl lak v haji a odmontovali i zadni naraznik, no delal to nejakej odbornik, ze mi ten naraznik zpet namontovali tak, ze ho dole u spodni hrany zkroutili = znicili, nesedel dobre, takze 5. dvere pri otvirani / zavirani o nej drhnuly a jeste mi diky tomu teklo do auta, to uz jsem jim tam rikal jestli si ze me delaji prdel, takze mi na zaruku objednali komplet novej zadni naraznik a ten celej lakovali + menili cely tesneni 5. dveri, takze to je dobry opravi ti nejakou vadicku na jednom miste v laku a poserou celej zadek auta, ale jo je to dobrej autorizovanej servis =D> =D>


nechat tam auto s problemem s ISG, tak ti reknou nic tomu neni, popr. ti rozdelaji celou palubovku, polovinu veci ponici a polamou a jeste ti bude pripradne hezky vrzat, no pak jim muzes tim autem zepredu projet salonem :D
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Start stop (ISG) u modelu 2015/2016(CRDi) pôjde deaktivo

Příspěvek od Hardcam »

ISG ovlavnuje spoustu faktoru, mne trrba vcera po trech tydnech stani motor nevypinal vubec ani po 30km, patrne z duvodu dobijeni/setreni baterie. Neni to uplne blbej system :)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Start stop (ISG) u modelu 2015/2016(CRDi) pôjde deaktivo

Příspěvek od Hardcam »

A pokud je to mozny, pri dalsim zakladani tematu se podivej, zda uz se ISG neresilo, jsi moderator a dlouholety clen, tim spis.

Napr. tady
https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=152&t=30788
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
xkrchnav
***
Příspěvky: 587
Registrován: 12 zář 2007, 06:47
Bydliště: Adamov

Re: Start stop (ISG) u modelu 2015/2016(CRDi) pôjde deaktivo

Příspěvek od xkrchnav »

Neviem ako výstižnejšie som mal pomenovať tému. Už viac krát si všímam, že niektorí tu popisujú, že nevypne motor pri takých a takých podmienkach. Mne ide o deaktiváciu toho ISG systému tlačítkom. Proste že sa nedeaktivuje nič sa na obrazovke nezobrazí... ale tlačítkom to nie je. To zatiaľ zistili. Tak či tou riadiacou. A tiež otázka na tie roky 2016 či to tlačítko vôbec ešte bude funkčné... Tému kde sa rieši toto som nenašiel (tebou spomenutá bola skôr o samotnom vypínaní motoru kedy a aké podmienky), preto som založil túto.
i30 CW 1.6 CRDi, 81 kW, 2015
Lantra combi 2.0 16V DOHC 102kw, 98r.v zelená metalíza (na predaj/darovanie)
Uživatelský avatar
xkrchnav
***
Příspěvky: 587
Registrován: 12 zář 2007, 06:47
Bydliště: Adamov

Re: Start stop (ISG) u modelu 2015/2016(CRDi) pôjde deaktivo

Příspěvek od xkrchnav »

Ešte ma zarazilo - ak sa reklamácia rieši niekde inde, tak sa musí dokončiť v tom servise? Takže ak toto sa začalo v KE, tak to tam budem musieť aj dokončiť? Alebo sa to bude dať doriešiť tu?
i30 CW 1.6 CRDi, 81 kW, 2015
Lantra combi 2.0 16V DOHC 102kw, 98r.v zelená metalíza (na predaj/darovanie)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Start stop (ISG) u modelu 2015/2016(CRDi) pôjde deaktivo

Příspěvek od Hardcam »

ISG lze resit komplexne, nebudeme snad kvuli kazdymu projevu tema zakladat.
Pokud je tam tlacitko, musi mit svou funkci, nedovedu si predstavit, ze je tam jen na ozdobu. Klega mel CRDi MY15/16 na rozvoz dilu a ISG jakkoliv ovladat slo.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Motor a převodovka“