Celoroční pneumatiky

Tlumiče, nápravý, brzdy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
MEJZLIK
*
Příspěvky: 97
Registrován: 29 říj 2006, 13:46

Celoroční pneumatiky

Příspěvek od MEJZLIK »

Má někdo zkušenosti s celoročními pneumatikami.Nechce se mi přezouvat letní+zimní už kvůli TPMS ventilkům.Měl bych zájem o Michelin CrossClimate XL které jsou dobře hodnoceny.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Netron
*
Příspěvky: 95
Registrován: 15 říj 2014, 09:57

Re: Celoroční pneumatiky

Příspěvek od Netron »

Celoroční gumy všeobecně, bez ohledu na sebelepšího výrobce, nebudou nikdy tak dobrý ani v létě ani v zimě.
Podle mně je to dobrý tak pro důchodce, co maj auto na projížďku kilák do obchodu a zpět...
Já vím, že ani gumy, ani TMPS senzory nejsou levná záležitost, ale ber to tak, že guma je jediná věc, co tě drží na silnici!
i30 kombi MY2014, 1,6 CVVT 88kW, trikolor komfort v barvě... jak oni to nazývají? No prostě bílá.
Dodělaná parkovací kamera se zobrazením v zrcátku.
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Celoroční pneumatiky

Příspěvek od XMira »

Mám pocit, že ty Micheliny to vyhrávají hlavně v PR sděleních. V testech už tak suverénní nejsou :?
http://www.reifentrends.de/autobild-gan ... -2015.html
Jinak souhlasím s Netronem. Tyhle pneu bych si dal na druhý auto do města s tím, že stejně v chumelenici radši nikam nepojedu nebo vezmu auto na zimákách.
Naposledy upravil(a) XMira dne 02 úno 2016, 09:57, celkem upraveno 1 x.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Celoroční pneumatiky

Příspěvek od airwaves »

Ano v německých testech Micheliny nevyhrávají. Nějak se neúčastní. :D :D :D Asi je němci v německu nemůžou sehnat. :D :D :D Crossclimate jezdí kolega první zimu a je zatím maximálně spokojen. Na suchu perfektní jako letní, na voděl nejlepší co kdy jezdil, na sněhu jako běžné zimní. Doporučuji odhodit předsudky. Za chvíli budeme takovéto gumy používat všichni. Musíme ale vytrpět pár let bojů pneuservisů a jejich lobistů. :D
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
tmx
**
Příspěvky: 328
Registrován: 02 pro 2014, 23:00

Re: Celoroční pneumatiky

Příspěvek od tmx »

Cross climate je letní guma certifikovaná pro zimu. I oni ve svých testech uvádí, že na mokru je srovnatelná se zimní (lehce horší). A že má dobrou trakci na sněhu. Čili že se rozjedete do kopce. Ale není to v žádném případě na dlouhé ježdění na sněhu, na to nemá dezén a měkkost. Což znamená, že i v Praze třeba na týden odstavíte auto a na cestu na hory to vůbec není. Tj na druhé auto, co jezdí okolo komína, proč ne, nejspíš ideální volba. Na jakékoliv jiné použití bych se držel dvou sad, to přezouvání ročně nevyjde na tolik.
Volkswagen Tiguan People 1,5 eTSi 110 kW mHEV, 2024, modrá Nightshade
Hyundai i30 1,6 MPI 88 kW Weekend, 2014, Ice Blue (XAF)
Ford Focus Combi 1,8 85 kW, 2002, modrá Metropolis
Fiat Brava 1,6 76 kW, 1999, modrošedá
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Celoroční pneumatiky

Příspěvek od XMira »

Já, s dovolením, taktéž zůstanu u svých předsudků a budu přezouvat :D
https://youtu.be/2cgtmmtsqFA
Věřím, že Michelin je v zimě lepší, než letňák a než leckterá all-season pneu. Taky věřím, že je to ucházející letňák. Ale radší 2x ročně přezuju a budu se vozit na nejlepších zimních gumách a nejlepších letních gumách. Zas tolik peněz a práce to nestojí.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Podvozek a řízení“