vibrace vozidla a volantu

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Uživatelský avatar
melisa
*
Příspěvky: 11
Registrován: 26 říj 2006, 18:13

vibrace vozidla a volantu

Příspěvek od melisa »

dobrý den, koupila jsem si staršího getze, r.v. 2002 a pozoruji při vyšší rychlosti, nad 100km/h nepříjemné vibrace, které se přenáší zejména do volantu, v extrému vibruje +- 1 cm. Nevíte čím to může být? Děkuji za odpověď! Melisa :roll:
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jirka »

Vítej Meliso. Tipoval bych to na kola nebo gumy. Prvně nech kola vyvážit a pokud to nepomůže, mohli by to dělat i gumy. Hlavně jestli tam máš Kumho tak to je velká šance že to je nima.
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
vipe

Příspěvek od vipe »

Ahoj meliso, vítám tě tady, konečně nějaká žena s getzíkem :wink: . Je to přesně tak jak napsal Jirka, nech si někde překontrolovat vyvážení kol třeba v Barumce nebo tak a pokud to bude OK tak s největší pravděpodobností to dělaj pneumatiky pokud to jsou KUMHO s těma to vibruje skoro každému. Chtělo by to zkusit jiná kola, pokud máš možnost, aby byla tutovka že to dělaj oni. :wink:
Odkud jsi meliso a co to máš, dej si tipu auta do podpisu :roll: , pokud jseš z Mostu a okolí mohu ti na vyzkoušení půjčit zimáky než je přezuju.
Naposledy upravil(a) vipe dne 26 říj 2006, 19:37, celkem upraveno 1 x.
Felotron

Příspěvek od Felotron »

Nejen Kumho, ale i Hankook stoji za prd... Dnes jsem prezul na zimu (Barumky) a uz se mi netrepe volant... Asi ty gumy spalim dnes vecer na balkone.... :roll:
vipe

Příspěvek od vipe »

Felotron píše:uz se mi netrepe volant... Asi ty gumy spalim dnes vecer na balkone.... :roll:
No a co na to ekologie :shock: a sousedi. :lol:
Felotron

Příspěvek od Felotron »

vipe píše:
Felotron píše:uz se mi netrepe volant... Asi ty gumy spalim dnes vecer na balkone.... :roll:
No a co na to ekologie :shock: a sousedi. :lol:
NERESIM 8)
vipe

Příspěvek od vipe »

:lol:
Felotron

Příspěvek od Felotron »

Tak jsem si ty Hentencocky prohlizel bliz... a jeden je zboku fest proseklej = v riti... Takze dve muzu s klidnym svedomym spalit ;)
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

Ahoj Meliso ... I ja te tu vitam .... A taky jako ostatni tipuju bud nevyvazene, a nebo nestejnomerne sjete pneumatiky ....... :wink:
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Uživatelský avatar
haryk
**
Příspěvky: 107
Registrován: 12 čer 2006, 10:22
Bydliště: Chebsko

Kumho gumy

Příspěvek od haryk »

Souhlas,i já blbnul v servise s vyvážením Kumh..a stejně mi to mezi 110-120 vibruje....už se "těším" na zimní Barumky, to bude v autě ticho. No a snad až mi na jaře "dá Kalous" nějakou tu korunku,seženu i něco letního spolehlivého,dám pak na vaše zkušenosti.....
Getz UG 1341
Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

Dělalo mi to na zadku, při rychlosti od 100 km/h. Stačilo kola převážit. Taky je dobrý zkontrolovat tlak v gumách, pač jestli sou trochu podhuštěný a auto dýl stojí, udělaj se plošky co potom taky klepou než se ta gumy zas srovná do kruhu.

JInak k těm barumkám... Měl sem na služební feldě zimní Polarisy a ty klouzaly i na suchu, natož pak když se jelo po vlhký podchlazený silnici. Jinak ty Hankooky si v testech nevedou nejhůř (k 406, nevim jak jinej typ). Taky dost záleží na tom jak v pneuservisu odfláknou vyvažování. Jednou se mi stalo že po přezutí to kopalo, tak sem tam jel zpátky a technik co to převažoval jen kroutil hlavou kdo to tam před nim tak zprasil.
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

Jasne. Nejdriv bych resil prevazeni.... ale uz behem vyvazovani je videt, jestli ty gumy hazej. No a ono se to pak chova tak, ze to nekdy zacne vibrovat vic, nekdy min. pry zalezi na tom, jak se ty gumy sejdou.... pak to zacne treba az ve vyssi rychlosti, ale kdyz hazej zrovna obe stejne, tak uz v devadesati jsou citit vibrace..... Ja osobne jsem to nevydrzel a koupil jsem novy gumy. :D
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
melisa
*
Příspěvky: 11
Registrován: 26 říj 2006, 18:13

Příspěvek od melisa »

Děkuji za spoustu odpovědí, jsem ráda že to teda není nic vážného. Předpokládám že to vyvážení jsou schopni udělat v každém servisu? Doufám že to nestojí majlant....
Jinak pneumatiky tam už mám zimní, byly tam když jsem to kupovala a řekli mi že už nemá smysl to přezouvat na letní protože bych to zase za chvíli přezouvala zpátky, jaký jsou značky teď nevím ale podívám se :roll:
Getz 1.3
Uživatelský avatar
Jozef
*
Příspěvky: 19
Registrován: 09 bře 2006, 15:54

Příspěvek od Jozef »

Cauky, cauky,
riesil som tento problem uz par krat. Dokopy asi 4x. Ja to mam tym , ze mam hlinkove disky ktore drzia iba na 4 srubach+ malo by to drzat aj na tom stredovom bode, ale kedze nemam na tych diskoch nejake vlozky tak tie kolesa drzia iba na tych 4 sruboch. To je jeden aspekt veci. Druhy aspekt veci je , ze sa mi zda byt Getz dost nachylny na stav vozovky a ked niekde rupnes do nejakej diery tak sa mi zda, ze u Getzika je to viac citit, proste zacne vybrovat. Ja som si stale dal vyvazit kolesa a bolo to. V pneuservise sa cudoval lebo rozdiely neboli az take velke 5g a 5g na druhom kolese a , vybrovalo to. Vravel mi ze niekto dojde s inym autom a ma tam 3x vacsie hodnoty a nevybruje. Ked tak daj si chcecknut aj brzdove kotuce , pokial by si citila pri brzdeni ze sa ti trasie volant a vybruje ti brzdovy pedal. Ja som to uz mal , tiez ked som ho kupil od ruky tak kotuce som mal prebrzdene a zvlnili sa. Ten moj predchodca sa vraj snazil ich vybrusit ale to sa dneska uz nerobi ani na Skoda 120L, takze zatial tolko.... :lol:

melisa píše:Děkuji za spoustu odpovědí, jsem ráda že to teda není nic vážného. Předpokládám že to vyvážení jsou schopni udělat v každém servisu? Doufám že to nestojí majlant....
Jinak pneumatiky tam už mám zimní, byly tam když jsem to kupovala a řekli mi že už nemá smysl to přezouvat na letní protože bych to zase za chvíli přezouvala zpátky, jaký jsou značky teď nevím ale podívám se :roll:
Getz 1,5 CRDi
Felotron

Příspěvek od Felotron »

Jozefe, stejny problem resil i Hanz na Accentovi - jestli k tem alu diskum nemas ty stredici krouzky, tak si je nech udelat a mas okmazite pokoj! :idea:
Odpovědět

Zpět na „GETZ“