Čerstvé zkušenosti po 10 000 km s novym Santou

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

olda
Příspěvky: 3
Registrován: 26 říj 2006, 19:13

Čerstvé zkušenosti po 10 000 km s novym Santou

Příspěvek od olda »

Motor 2,2 Diesel, spotřeba kombinovaná 9 litrů.

Závady, které se již vyskytly:
- příčníky na střeše oba dva zaseknuté, v servise vyměněné, v záruce
- škube spojka při rozjezdu, najeto 10 000 km, zatím bez opravy
- zadní díly obou dvou předních sedaček se uvolňují a odpadávají, opraveno, výměna za nové dilý, tuto závadu způsobil servis při dodatečné montáži vyhřívaní sedadel - které navíc malo vyhřívají: nedoporučuji si doobjednávat ale koupit model s originálním vyhříváním
- klimatizace začíná blbnout, zapíná se i při topení


Je to nový model, kterému se však musí vychytat mouchy, s tím jsem však počítal. Je to první kus v Ostravě z Května 06. Jinak dobrý vůz za dobrou cenu, jsem zvědav na zimní jízdy.
Reklama
 

Felotron

Příspěvek od Felotron »

Vitej v klubu!

:idea: Klima se zapina vzdy, kdyz jde vydech ventilace na predni sklo :idea:
Uživatelský avatar
dream23
*
Příspěvky: 66
Registrován: 23 kvě 2006, 09:10
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dream23 »

přesně tak, navíc klima se při topení zapíná automaticky nejen při výdechu na sklo... do určité nastavené teploty u mě cca 24 stupnů, je i při topení klima zapnutá .. myslim, že to má co dělat s kvalitou ovzduší


jinak u mě ... mám Santu 2.2 koupeno v červnu 2006, najeto 19600km, závada žádná, jenom ty debilové v Auto Zeman mi ušpinili při garančce interiér.. hovada...
zz
**
Příspěvky: 178
Registrován: 27 srp 2006, 13:44
Bydliště: Severní Morava

Příspěvek od zz »

Samozřejmě. Klima se ti bude zapínat při automat. režimu i při venkovních teplotách okolo nuly. Je to proto, že venkovní vzduch se nejdříve ochladí v klimatizaci kde zkondenzuje část vodních par (voda vyteče pod auto) a pak se v topení ohřeje na požadovanou teplotu. Do kabiny ti pak jde teplý, ale suchý vzduch, takže se ti nemlží okna.
Dříve: ..... a Santa Fe 2,4, manuál
nyní khaki Santa 2,2 Dynamic, manuál
zz
**
Příspěvky: 178
Registrován: 27 srp 2006, 13:44
Bydliště: Severní Morava

Příspěvek od zz »

Jo a zapoměl jsem dodat: 2,2 l, khaki, dnes má právě dva měsíce a 10 900 km. zatím žadný problém, spotřeba super a vadí mi jen to plavání na vyjetých kolejích jak jsem psal asi před měsícem. Uvidíme po garančce a kontrole geometrie. Na osvětlení radia jsem si asi už zvykl
Dříve: ..... a Santa Fe 2,4, manuál
nyní khaki Santa 2,2 Dynamic, manuál
SantaNew
*
Příspěvky: 30
Registrován: 31 bře 2006, 23:12

Re: Čerstvé zkušenosti po 10 000 km s novym Santou

Příspěvek od SantaNew »

olda píše:Motor 2,2 Diesel, spotřeba kombinovaná 9 litrů.

Závady, které se již vyskytly:
- příčníky na střeše oba dva zaseknuté, v servise vyměněné, v záruce
- škube spojka při rozjezdu, najeto 10 000 km, zatím bez opravy
- zadní díly obou dvou předních sedaček se uvolňují a odpadávají, opraveno, výměna za nové dilý, tuto závadu způsobil servis při dodatečné montáži vyhřívaní sedadel - které navíc malo vyhřívají: nedoporučuji si doobjednávat ale koupit model s originálním vyhříváním
- klimatizace začíná blbnout, zapíná se i při topení


Je to nový model, kterému se však musí vychytat mouchy, s tím jsem však počítal. Je to první kus v Ostravě z Května 06. Jinak dobrý vůz za dobrou cenu, jsem zvědav na zimní jízdy.
Zadní díly sedaček mě taky při dodatečné montáži vyhřívání poničili, musel jsem na ně čekat měsíc, než je vyměnili.
Vyhřívání stojí za prd. Myslím, že by to chtělo nějak přeprogramovat termostat. Nebo to dát natvrdo, a vypínačem regulovat.
Klimatizace neblbne. Najeto 13.000km spotřeba cca 7,0 -7,5l
Jinak super auto, za super cenu
Hyundai Santa Fe 3/2006 Dynamic 2,2CRDi VGT 4x4 5míst M/T
kozich
*
Příspěvky: 29
Registrován: 23 srp 2006, 16:52

Příspěvek od kozich »

S tím plaváním mám pocit, že to je opravdu záležitost pneumatik, tj. těch Hankooku, co tam dávali ze začátku. Dělá mi to také a kolegovi s jiným typem pneumatik ne. Navíc mu tuto domněnku potvrdili i u prodejce.

No uvidíš po kontrole geometrie
zz
**
Příspěvky: 178
Registrován: 27 srp 2006, 13:44
Bydliště: Severní Morava

Příspěvek od zz »

Já mám ale origo KUMHO 798 Plus. Uvidíme. Už mám zamluvené zimní Nokiany a tak po přezutí zjistíme jestli to ty gumy změní k lepšímu nebo se to ještě zhorší. Na starém santíkovi jsem ojel troje gumy (Kumho, Wrangler UG a Matador) a žádná změna se nikdy nekonala.Ale nový je úplně jiné auto. :D
Dříve: ..... a Santa Fe 2,4, manuál
nyní khaki Santa 2,2 Dynamic, manuál
Uživatelský avatar
SuperMUF
**
Příspěvky: 154
Registrován: 01 říj 2006, 16:16

Příspěvek od SuperMUF »

Takže mám Santičku 2,2CRDi a na ní přes 5.000 km

a) tichá, zatím nic nedrnčí, ani mříž N1 ( mám tu z Brnosportu, popis odstranění drnčení mi totiž říká že snad se dělá i jiná mříž )

b) spotřeba okolo 8 litrů a to i s přívěsným vozíkem. jen mne dost překvapuje že ani na dlouhých štrekách nijak moc neklesá jak jsem byl zvyklý z aut s motory HDi ...

c) ač třeba logicky zdůvodnitelé, nyní spíše otravné zapínání klimy v režimu AUTO při nastavené teplotě 23st a venkovních studených 10st

d) to přídavné vyhřívání sedadel není nic moc ... mám potahy a fakt to trvá než to začne topit ... uvidíme při větší zimě zda to nakonec nebyly vyhozené peníze ( NEMALÉ peníze )

e) potkávací světla celkem fajn ale dálkový mi přijdou že svítí ÚZCE, byl jsem zvyklý na širší záběr osvětlené cesty před sebou a to i u aut co mají pouze žárovky H4

f) utlumení podsvitu radia by fakt stálo za zvážení ( třeba i za penízky nebo při garančce ) - teď budeme jezdit hodně potmě a je to fakt strašně moc silný podsvit

g) celkově mi přijde trošku horší citlivost radia, dost často je slyšet rušení. I v Berlingu mám lepší citlivost radia. Jinak ale hraje fajn, škoda že nemám ovládání na volantu ( což modelový rok 2007 má ve standardu ) - nejde to tam nějak dodat, třeba i pod volant jak to mají francouzská auta ?

h) a to řízení ... ještě se v autě pořád necítím 100% dobře ... prostě je velmi nekomunikativní - při rychlé jízdě už i Fiat zeslabuje účinek posilovače, tady mám strach že po maličkém pohnutí volantem vyletím ze silnice ... a to je možné pro mne ten největší důvod k nespokojenosti, to ostatní to je jen tak poznámka pod čarou ... ale to řízení ... :-(

Jinak super autíčko, všem se strašně líbí, i mě ... pohodlné i na delší cestu ...

Jestli máte nějaké připomínky k mým poznatkům, prosím piště ... pište ...
zz
**
Příspěvky: 178
Registrován: 27 srp 2006, 13:44
Bydliště: Severní Morava

Příspěvek od zz »

Se vším souhlasím. Jen bych snad dodal, že když jsem ho měl první týden, tak mi na něm vadilo, že jsem někam UŽ(!) dojel a musel jsem z něj vystoupit :P
Dříve: ..... a Santa Fe 2,4, manuál
nyní khaki Santa 2,2 Dynamic, manuál
remyd
Příspěvky: 2
Registrován: 31 říj 2006, 14:08
Bydliště: Ostrava

Santa 2,2CRDi po 10 000 km

Příspěvek od remyd »

Rád taky přidám své zkušenosti se Santou 2,2CRDi po 10 000 km. Úvodem musím říci, že jsem byl a stále jsem z tohoto vozu nadšen a předčil mé očekávání (respektive zmizel můj despekt vůči této značce). I ze všech ostatních zkušeností uživatelů vyplývají podobné závěry.

Přesto hned na začátku mi auto způsobilo pár vrásek na čele:

a) koupil jsem si spolu s vozem i 4 ks nosičů na kola Thule Freeride (bez upozornění prodejce, že díky příčníkům tam nepasují) - byl jsem velmi rozhořčen a po mém nátlaku mi byly bezplatně vyměněny za MontBlanc Barracacuda, které pasují (díky vyšší ceně u Barracudy jsem byl nakonec spokojen)

b) roletky v kufru se mi stále samy odepínají a čekám na řešení od Hyundaie

c) po cca 1000 km se mi začalo ozývat cvakání v přední nápravě, především při změně tahu, tzn. ze zpátečky dopředu a naopak nebo při podřazení - dvakrát mi to opravovali a "něco" v přední nápravě utahovali a mazali až nakonec přiznali problém výrobce a do měsíce přišel "upgrade" od výrobce - od té doby bez problémů

d) dodatečně montované vyhřívání sedadel opravdu hřeje velice málo a zvažuji jeho reklamaci vzhledem k tomu, že neplní účel pro který jsem si jej pořídil - hromadná reklamace i dalších "poškozených" přímo na importéra by byla určitě účinná, takže kdo by se přidal, ozvěte se! (kryty sedaček mi po montáži taky odpadly!)

Jinak spotřeba okolo 7,6 l, tah motoru je velice dobrý, hlučnost minimální - prostě motor se povedl, brzdy jsou dostatečné, pozor při prudkém brždění jsou hodně jedovaté - musel jsem dvakrát prudce brzdit a z 50 jsem stál skoro na dvou metrech - vše ostatní v autě se výrazně posunulo kupředu.

Prostě tak nějak jsem si představoval svůj rodinný vůz, do kterého se vše vleze. který bude bezpečný a silný a se kterým se všude dostaneme .. uvidíme na sněhu! :-)
olda
Příspěvky: 3
Registrován: 26 říj 2006, 19:13

Příspěvek od olda »

POZOR NA SPOTŘEBU! TO CO UKAZUJE POČITAČ NENI PRAVDA! UKAZUJE MINIMALNĚ O 1L. MENĚ ASI ZAMĚRNĚ! MĚŘILI JSME TO NA 3 SANTECH DIESLECH. VŽDY TO BYLO 8 AŽ 9 LITRU NA 100KM. V ZIMĚ TO BUDE JEŠTĚ VIC!! A CO SPOJKY NEŠKUBOU VAM? MI ANO PŘI ROZJEZDU.
olda
Příspěvky: 3
Registrován: 26 říj 2006, 19:13

Příspěvek od olda »

POZOR NA SPOTŘEBU! TO CO UKAZUJE POČITAČ NENI PRAVDA! UKAZUJE MINIMALNĚ O 1L. MENĚ ASI ZAMĚRNĚ! MĚŘILI JSME TO NA 3 SANTECH DIESLECH. VŽDY TO BYLO 8 AŽ 9 LITRU NA 100KM. V ZIMĚ TO BUDE JEŠTĚ VIC!! A CO SPOJKY NEŠKUBOU VAM? MI ANO PŘI ROZJEZDU.
Felotron

Příspěvek od Felotron »

Spojku res, dokud to ma par km - pozdeji ti proste reknou, ze se na to zaruka nevztahuje a ze je to tvym stylem jizdy - takze at makaj, bastardici :!:
Uživatelský avatar
SuperMUF
**
Příspěvky: 154
Registrován: 01 říj 2006, 16:16

Re: Santa 2,2CRDi po 10 000 km

Příspěvek od SuperMUF »

remyd píše:Rád taky přidám své zkušenosti se Santou 2,2CRDi po 10 000 km. Úvodem musím říci, že jsem byl a stále jsem z tohoto vozu nadšen a předčil mé očekávání (respektive zmizel můj despekt vůči této značce). I ze všech ostatních zkušeností uživatelů vyplývají podobné závěry.

Přesto hned na začátku mi auto způsobilo pár vrásek na čele:

a) koupil jsem si spolu s vozem i 4 ks nosičů na kola Thule Freeride (bez upozornění prodejce, že díky příčníkům tam nepasují) - byl jsem velmi rozhořčen a po mém nátlaku mi byly bezplatně vyměněny za MontBlanc Barracacuda, které pasují (díky vyšší ceně u Barracudy jsem byl nakonec spokojen)

b) roletky v kufru se mi stále samy odepínají a čekám na řešení od Hyundaie

c) po cca 1000 km se mi začalo ozývat cvakání v přední nápravě, především při změně tahu, tzn. ze zpátečky dopředu a naopak nebo při podřazení - dvakrát mi to opravovali a "něco" v přední nápravě utahovali a mazali až nakonec přiznali problém výrobce a do měsíce přišel "upgrade" od výrobce - od té doby bez problémů

d) dodatečně montované vyhřívání sedadel opravdu hřeje velice málo a zvažuji jeho reklamaci vzhledem k tomu, že neplní účel pro který jsem si jej pořídil - hromadná reklamace i dalších "poškozených" přímo na importéra by byla určitě účinná, takže kdo by se přidal, ozvěte se! (kryty sedaček mi po montáži taky odpadly!)

Jinak spotřeba okolo 7,6 l, tah motoru je velice dobrý, hlučnost minimální - prostě motor se povedl, brzdy jsou dostatečné, pozor při prudkém brždění jsou hodně jedovaté - musel jsem dvakrát prudce brzdit a z 50 jsem stál skoro na dvou metrech - vše ostatní v autě se výrazně posunulo kupředu.

Prostě tak nějak jsem si představoval svůj rodinný vůz, do kterého se vše vleze. který bude bezpečný a silný a se kterým se všude dostaneme .. uvidíme na sněhu! :-)
Ahojky ... Reklamace vytápění - jo, do toho půjdu ... a ty kryty zadní sedaček mi zatím drží ( hurá dle odezvy na foru jsem asi jediný komu to při montáži nez....vili )

A ty roletky ... to myslíš takový ty 2 krátky samonavíjecí kousky co se mají připínat za hlavové opěrky ??? v mém případě ne za hlavové opěrky ale za mříž N1 za takové ty knoflíky ??? no to se mi taky odepíná, již jsem na to rezignoval a myslel jsem že jde o chybu mříže že ty knoflíky jsou menší ... Ne... teď jsem se díval a mají stejný průměr jako ty opěrky takže to budu taky asi reklamovat ...

Uděláme hromadnou reklamaci ... a uvidíme co se bude dít ... ( nic, jsem v Česku, ne ? kurňa co bysme asi tak chtěli za 3/4 mega bez DPH, ne ? )
Hyundai iX35 Premium 4x4 135 kw Sirius Silver 05/2011
Hyundai iX20 Comfort 1.4CVVT 16V digi A/C 04/2011
Hyundai H1 Tour 8 míst. 2.5CRDi ESP 04/2010

Hyundai SantaFe 2.2CRDi silver MT Dynamic 4x4 09/2006-04/2011
Hyundai Getz 1.1 Dynamic A/C 01/2008-04/2011
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“