Kupa i30cw 1.6MPi: automat alebo manual?

Tato sekce je určena těm, kteří zvažují koupi vozu Hyundai (ne Hyunday).

Moderátoři: Farrael, Lantra Luke, Moderátoři

Odpovědět
KNB
*
Příspěvky: 20
Registrován: 06 bře 2016, 22:18

Kupa i30cw 1.6MPi: automat alebo manual?

Příspěvek od KNB »

Ahojte,

Budem onedlho kupovat i30cw s motorom 1.6MPi a ponuka sa moznost si priplatit za automaticku 6 stupnovu prevodovku.

Otazne pre mna je, ci sa to vyplati. Z cisto teoretickeho hladiska by som to bral ( jednoznacne zvysenie komfortu jazdy) ale z praktickeho hladiska neviem, ako by sa prejavila spotreba, udrzba a trvacnost auta napr. v mestskej premavke a pod. a ci tam je aj nejake uskalie v zimnej prevadzke a pod.

Poprosil by som teda niekoho, kto ma skusenosti s touto prevodovkou, ci sa oplati si za to priplatit, alebo ci je tam aj spojene riziko znacne zvysenych nakladov na prevadzku a udrzbu automatu a ci nie su problemy so spolahlivostou.

Dakujem Vam :)

Marek
Reklama
 

only_one
**
Příspěvky: 465
Registrován: 19 úno 2014, 10:57

Re: Kupa i30cw 1.6MPi: automat alebo manual?

Příspěvek od only_one »

Ahoj je to pro takovou pohodovou jízdu, moc si to nerozumělo při požadavku na rychlé seřazení při předjíždění a tlačilo to otáčky na hranici volnoběhu a částečně mě dost iritovalo neustálé přeřazování při pomalejší jízdě obcí. Motor na to nemá krouťák, s dieslem by to fungovalo lepe. Já jsem stará konzerva, takže bych dal přednost klasickému hydroměniči (bohužel se nedělá) a nebo bych vzal manuál, který je podle mě lepší volbou, pokud z nějakého důvodu nemá řidič problém se řazením. Třeba koncernové DSG je o třídu jinde. (alespoň to dělali do roku 2014 :-D ty dnešní normálně škubou od novoty a to je uplně příšerný a odůvodnění prý je, že to zákazníci chtějí.... někdy skutečně vývoj nechápu. Za mě Cvvt + manuál.
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Kupa i30cw 1.6MPi: automat alebo manual?

Příspěvek od mikodim »

Ak si planujes auto nechat dlhsiu dobu, aj po skoncení záruky tak radsej manual. Lebo pripadne poruchy automatu dast zatazia tvoju penazenku. Jazdil som takým automatom a nieje to az take zle :D ale ja osobne radsej preferujem manual .. Treba sa dohodnut z predajcom a nech ti da vyskusat automat a potom sa rozhodnes.
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
KNB
*
Příspěvky: 20
Registrován: 06 bře 2016, 22:18

Re: Kupa i30cw 1.6MPi: automat alebo manual?

Příspěvek od KNB »

No ja som sa uz stihol rozhodnut, mam objednane i30cw family ruby wine a manual s 1.6MPi.. priplatil som si este za autoradio s navi znacky icartech...
Odpovědět

Zpět na „Koupě ojetého nebo nového vozu Hyundai“