Ktorú motorizáciu

Moderátor: Moderátoři

schelmy
Příspěvky: 4
Registrován: 15 bře 2016, 20:03

Ktorú motorizáciu

Příspěvek od schelmy »

Obrázek

Rozmýšľame nad kúpou i20. Dizajnovo a interiérovo asi najkrajšie auto v tejto kategórii, no slabý výber motorizácií nám Hyundai ponúka. Vyskúšal som si na testovacej jazde 1,0 T-Gdi 74kw, no vystrašila ma troška vyššia hlučnosť pri nižších otáčkach. Čítam si na nete recenzie o 1 litrových motoroch a teda žiadna sláva. Môžem sa naozaj obávať, že mi časom odíde turbo? Je pravda, že náklady na údržbu/opravu takýchto motorov sú o 100% vyššie ako pri vyšších atmosférach? A čo diesel? Oplatí sa, keď väčšina jázd bude 30-40 minút do práce (20 minút mimo obce, 15 minút mesto), a potom opäť pol hodka späť z práce? Veľmi na výber nemám, buď slabú 1,2 alebo turbo 1 liter alebo diesel. Automat nie. Čo by ste si vybrali vy? Vďaka za pomoc.
Reklama
 

Uživatelský avatar
kotyzavamberk
*
Příspěvky: 34
Registrován: 28 čer 2015, 10:16
Bydliště: vamberk

Re: Ktorú motorizáciu

Příspěvek od kotyzavamberk »

1,2 benzín ,klidne ti to pojede kolem 5 litru ,rychle to topí ,do nafty bych už dneska nešel ,mel jsem ji na lagune a stačilo,sice spotřeba malá ,ale zaplatíš to jinde.
schelmy
Příspěvky: 4
Registrován: 15 bře 2016, 20:03

Re: Ktorú motorizáciu

Příspěvek od schelmy »

Dnes idem vyskusat 1.2, tak som zvedavy na rozdiel oproti tomu turbu.
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Ktorú motorizáciu

Příspěvek od Richard555 »

Vím že je to OT, ale čím jsem starší tím víc preferuju "Klasiku" nedávno jsem zvažoval že si jako poslední tečku za svým motoristickým životem pořídím pořádný auto...... měl jsem v merku Chrysler 300 CC 4x4 s motorem 5,7l V8 Hemi, ale byl jsem pomalejší, než jsem se rozhodl byl někdo rychlejší :-(

Teď pokukuju po nějakým slušným Mercedesu v kombajnu 4matic s pořádným V6 v benzínu 280 nebo 320.....

Nedávno mě dostala zpráva že do novejch Oktávek se bude dávat litrovej tříválec :-( Možná bych do toho i šel, ale museli by mě zaručit, že spolu s výměnou rozvodů nebude třeba GO motoru, nebo aspoň, že se té výměny rozvodů motor dožije, a druhá podmínka, kterou bych měl, že za příplatek by bylo možné si do toho auta objednat druhej stejnej tříválec..... Tedy že by jeden tříválec poháněl levé kolo a druhej pravý :-)

Prostě i když nebude spotřeba do 6 litrů, chci AUTO S MOTOREM a chci i nasrat všechny ty ekologický sráče svou jasně čitelnou uhlíkovou stopou, kterou po sobě zanechám !!!
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
ulthar
**
Příspěvky: 393
Registrován: 02 čer 2015, 15:15
Bydliště: Novy Jicin

Re: Ktorú motorizáciu

Příspěvek od ulthar »

Osobne bych bral bezninovou atmosferu. Z toho co tedka :hyu: do i20 nabizi bych bral asi 1.4 DOHC CVVT 74 kW 6 st. man. Koukam, ze tenhle motor v nabidce nemas. Zkus se podivat kdyztak na ceske webovky. Tam ho maji.
Nutno podotknout, ze ten motor neznam, takze nevim jak je to se spolehlivosti apod.
A podle toho co pises, jezdis kratke trasy, takze se ti diesel nevyplati.
i30 WG 1.6 GDI, New weekend, Cool red, MY 2015
schelmy
Příspěvky: 4
Registrován: 15 bře 2016, 20:03

Re: Ktorú motorizáciu

Příspěvek od schelmy »

80-90 denne je malo na diesel? Dnes mi chlapik na testovacke na taketo trasy odporucil ist radsej do dieselu. Ked ratam, ze tyzdenne je to cca 500 km, pri spotrebe 4 litre vs 6 benzin usetrim mesacne 60 eur na palive..
1,4 turbo diesel 6st. manualna, super spotreba, každý odporúči niečo iné a teraz sa z toho vysomár :D
Kim-Hyun-Sen
**
Příspěvky: 144
Registrován: 09 říj 2015, 11:05

Re: Ktorú motorizáciu

Příspěvek od Kim-Hyun-Sen »

schelmy píše:
Rozmýšľame nad kúpou i20. Dizajnovo a interiérovo asi najkrajšie auto v tejto kategórii, no slabý výber motorizácií nám Hyundai ponúka. Vyskúšal som si na testovacej jazde 1,0 T-Gdi 74kw, no vystrašila ma troška vyššia hlučnosť pri nižších otáčkach. Čítam si na nete recenzie o 1 litrových motoroch a teda žiadna sláva. Môžem sa naozaj obávať, že mi časom odíde turbo? Je pravda, že náklady na údržbu/opravu takýchto motorov sú o 100% vyššie ako pri vyšších atmosférach? A čo diesel? Oplatí sa, keď väčšina jázd bude 30-40 minút do práce (20 minút mimo obce, 15 minút mesto), a potom opäť pol hodka späť z práce? Veľmi na výber nemám, buď slabú 1,2 alebo turbo 1 liter alebo diesel. Automat nie. Čo by ste si vybrali vy? Vďaka za pomoc.
Nevidím jediný důvod proč by mělo být litrový turbo v malým autě problém. Ford si troufne ho dát i do Mondea, a co vím tak ty jejich "ecoboosty" fungujou bez problémů. Nevím jaký recenze si čítal, ale proč by měly být náklady na údržbu o 100% vyšší když je auto 5 let v záruce? Jestli myslíš náklady u 15 let starýho odježděnýho auta, tak to možná. Ale to už bude, pokud máš rozum a včas auto vyměníš řešit někdo jinej.. Jak je to konkrétně se spolehlivostí 1,0T-Gdi ti nikdo neřekne protože je to novinka a dlouhodobý zkušenosti s tím nejsou,ale nebál bych se toho.
Při tvém nájezdu bych zvažoval i naftu, ale 1.1 CRDi aktuálně není v Čechách cenově zajímavá a 1.4 CRDi se vůbec nenabízí.
Časom odíde na autě lecos, je jen důležitý jak dlouhý ten čas bude :D a jak velký je to reálně problém s ohledem na cenu opravy.Tvoje roční náklady na provoz auta budou hrubým odhadem něco mezi 2,5 - 3 tis Euríkov bez toho aby se něco pokazilo (palivo+ztráta ceny auta+základní servis,gumy)
To se pak jeví např. repase turba za 300 éček jako prkotina 8)
Naposledy upravil(a) Kim-Hyun-Sen dne 16 bře 2016, 20:02, celkem upraveno 2 x.
i20 1.1CRDi (2015)
schelmy
Příspěvky: 4
Registrován: 15 bře 2016, 20:03

Re: Ktorú motorizáciu

Příspěvek od schelmy »

Vdaka za reakcie. Ako pisem vyssie, aj diesel prichadza do uvahy. Na SK ponukaju 1.1 CRDi a aj 1.4 CRDi. Ako si spokojny so svojou 1.1.? Je ta spotreba, ktoru uvadzaju realna?
Kim-Hyun-Sen
**
Příspěvky: 144
Registrován: 09 říj 2015, 11:05

Re: Ktorú motorizáciu

Příspěvek od Kim-Hyun-Sen »

schelmy píše:Vdaka za reakcie. Ako pisem vyssie, aj diesel prichadza do uvahy. Na SK ponukaju 1.1 CRDi a aj 1.4 CRDi. Ako si spokojny so svojou 1.1.? Je ta spotreba, ktoru uvadzaju realna?

Samozřejmě jak je dnes běžné tak reálná není. Jezdím podobně jako ty - 10min okreska, 10min dálnice, 10-15min město(podle provozu) to vše x2, t.j 70 km denně plus takový ty víkendovky za rodinou, za nákupy a na výlety - celkem 25 tis.km ročně. Ted mám spotřebu cca 4,7 - začínal jsem na 5l, ale jak si motor sedá, leze to po desetinkách dolů. Aktuálně mám najeto 10 tis. km tak to nejspíš ještě trochu klesně. Myslím že reálné bude se dostat cca na 4,5
i20 1.1CRDi (2015)
Uživatelský avatar
koblihakoliba
*
Příspěvky: 53
Registrován: 26 úno 2016, 19:40
Bydliště: Bratislava

Re: Ktorú motorizáciu

Příspěvek od koblihakoliba »

Nazdar,

Ja zase jazdím tak 40km denne (teda pracujem na zmeny 4dni idem tuto trasu len)cez mesto, relatívne 60-70km/h v pohode z toho pár km okreska to je tak 10km dokopy za deň.. A volil som 1.6benzin 88kw do i30 kombi, ktorá mi prišla minulý týždeň,.. Akosi nemám rád diesle :) spotrebu mi ukazuje 7l, a som skeptický voči tým "tsi" motorom na dlhodobo, ja som si auto kupoval že vydrží 6rokov ako to staré suzuki čo som mal, a teraz slúži sestre ;)
3/2016 - ? Hyundai i30cw FL Family 1.6MPi 88kw white sand
3/2009 - 3/2016 Suzuki SX4 GLX 1.5 benzín 73kw silky silver
Kim-Hyun-Sen
**
Příspěvky: 144
Registrován: 09 říj 2015, 11:05

Re: Ktorú motorizáciu

Příspěvek od Kim-Hyun-Sen »

koblihakoliba píše:Nazdar,

Ja zase jazdím tak 40km denne (teda pracujem na zmeny 4dni idem tuto trasu len)cez mesto, relatívne 60-70km/h v pohode z toho pár km okreska to je tak 10km dokopy za deň.. A volil som 1.6benzin 88kw do i30 kombi, ktorá mi prišla minulý týždeň,.. Akosi nemám rád diesle :) spotrebu mi ukazuje 7l, a som skeptický voči tým "tsi" motorom na dlhodobo, ja som si auto kupoval že vydrží 6rokov ako to staré suzuki čo som mal, a teraz slúži sestre ;)
tsi sem netahej, to že VAG nejsou schopný udělat spolehlivej motor neznamená že to nejde a že ho nedělají jiní [-X
Jinak samozřejmě v tvém případě by byl diesel nesmysl a jeho pořízením by sis zadělal na problém s DPF.
Je to právě o tom vybrat to co vyhovuje konkrétnímu způsobu provozu daného uživatele
i20 1.1CRDi (2015)
Uživatelský avatar
koblihakoliba
*
Příspěvky: 53
Registrován: 26 úno 2016, 19:40
Bydliště: Bratislava

Re: Ktorú motorizáciu

Příspěvek od koblihakoliba »

Nuže ospravedlňujem sa tomu hodeniu "tsi" sem do postu.. :P
Ale pre mňa to je všetko na jedno kopyto.. Hádam si vyberieš správne, ešte to preštuduj keďže sú tam nové motory..pevne verím že si vyberieš správne a budeš spokojný. Mňa osobne :hyu: prekvapilo a neváhal som o kúpe ako som si sadol prvý krát do neho :)
3/2016 - ? Hyundai i30cw FL Family 1.6MPi 88kw white sand
3/2009 - 3/2016 Suzuki SX4 GLX 1.5 benzín 73kw silky silver
Uživatelský avatar
Kubik554
Příspěvky: 2
Registrován: 03 pro 2016, 16:05

Re: Ktorú motorizáciu

Příspěvek od Kubik554 »

To by ti mali poradit prejcovia. Treba zajst povozit sa. 1.2 netaha moc do kopca. Ma slabsi vykon pri 2000 otackach ale od 2800 uz ide. Spotreba 5.7l tam sa pod 5 iba pri rovinke a jazdeniu 50km/hod. s 5 stupnom. Taka 6manualna prevodovka 1.4 by bola fajn na 40km cesty.
honzino
*
Příspěvky: 59
Registrován: 29 led 2016, 21:54
Bydliště: Ostrava

Re: Ktorú motorizáciu

Příspěvek od honzino »

Jenže ta 1,4 v benzínu je jen automat ](*,) . Mám slabší 1,2 a je to jak píšeš, průměr 5,7, klima + Chorvatsko a tři lidé 6,2. Motor se musí točit, pak to jede. Byla chyba se nechat ukecat, ten rozdíl 7kw je dost znát.
I20 White 2015
ubrus
*
Příspěvky: 24
Registrován: 17 říj 2016, 20:06
Bydliště: BRNO

Re: Ktorú motorizáciu

Příspěvek od ubrus »

Jakou teda máte reálnou spotřebu (1.2-55 KW-r.v.2016)?Já v říjnu koupeno-spotřeba (dle PP)5,8 L na zimních pneu.Časem stoupla spotřeba na 6,1,potom na 6,4 a dnes jsem zjistil že PP ukazuje 6,7.Je to normální pro tuto motorizaci?Poslední 2 měsíce jezdím pouze po Brně.Chápu že je zima atd ale přece jen o litr vyšší spotřeba?Jezdím stále stejně.Je čas zjistit reálnou spotřebu.Dnes dotankováno do plné a za 100 km zjistím kolik to kur.. vlastně žere!Za reakce předem děkuji-Petr-Brno :-k
Odpovědět

Zpět na „i20 2015- Motor a převodovka“