Chladic klimatizace a kaminky

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
JanDecin
Příspěvky: 4
Registrován: 19 dub 2016, 18:07

Chladic klimatizace a kaminky

Příspěvek od JanDecin »

Po prvni zime jsem zjistil, ze nejde klima a servis odhalil prorazeny chladic klimy od kaminku. Rikali, ze to u ix20 resi poprve, na netu jsem nasel na ruznych forech, ze se to stava. Vymena bude na havirjko. Ted ale premyslim, jak chladic lepe ochranit. VIm, ze k nemu musi proudit vzduch. Napadlo me, pripevnit do spodni casti masky, ktera je nejderavejsi, nejake jemne pletivo/sitovinu, aby se pres to nedostaly kaminky. Mate s tim nekdo zkusenosti? Pripadne proc to nedelat? Jine reseni...? Mozna bych to tam dal jen na zimu, kdy je tech kaminku na silnicich hodne a zaroven by to v nizsich venkovnich teplotach nevadilo chlazeni. Pridelal bych ji elektrikarskyma paskama, takze by se dala kdykoliv sundat v pripade problemu...
Reklama
 

Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Chladic klimatizace a kaminky

Příspěvek od airwaves »

Na auto máš 5 let záruku BEZ OMEZENÍ. Pokud tam :hyu: nedal nebo dal pletivo je jeho boj. Požaduj výměnu na záruku, žádné havarijko. Nenech se oblbovat, posyp silnice kamínky je naprosto standardní podle ČSN! A za rok zase na havarijko další chladič jo? :D To je jenom jejich lenost nebo pohodlnost nebo obava požadovat nový chladič na záruku, který netěsní po centrále :hyu: .
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
JanDecin
Příspěvky: 4
Registrován: 19 dub 2016, 18:07

Re: Chladic klimatizace a kaminky

Příspěvek od JanDecin »

Na zaruku to vymenit nejde - je to nechanicke poskozeni. Chladic je prorazeny, je to podobny pripad jako rozbite predni sklo. Ptal jsem se v nekolika servisech. Myslim, ze v tomto pripade postupuje servis korektne. Jde mi jen o naslednou lepsi ochranu.
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Chladic klimatizace a kaminky

Příspěvek od airwaves »

Ještě jsem teda neviděl před čelním oknem mřížku :D ale je to tvůj boj. Když do toho jdeš od začátku jako poražený pak nehledej pomoc. Ano, natáhni tam pletivo. Dej ale pozor, aby jsi mechanicky nepoškodil nárazník. :D :D :D Přišel by jsi o záruku.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
Vendelín
***
Příspěvky: 554
Registrován: 05 úno 2014, 17:51
Bydliště: Benešov

Re: Chladic klimatizace a kaminky

Příspěvek od Vendelín »

Před jakým čelním oknem?Přečti si znovu první příspěvek a pak se vyjádři.Doufám,že číst umíš!Otvor v nárazníku není čelní sklo.Já měl ten problém,když jsem jezdil Oplem Astra přes Beskydy.Dal jsem před vstupní otvory v nárazníku a masce hliníkovou mřížku,která měla menší otvory a bylo po problému.
Naposledy upravil(a) Vendelín dne 20 dub 2016, 09:27, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Elantra,1,6 Comfort-prodáno
Renault Mégane Grand Coupé-od 12/2018
JanDecin
Příspěvky: 4
Registrován: 19 dub 2016, 18:07

Re: Chladic klimatizace a kaminky

Příspěvek od JanDecin »

Taky mam pocit, ze airwaves rychleji pise, nez cte...
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Chladic klimatizace a kaminky

Příspěvek od airwaves »

Ooomlouvám se :D :D :D :D :D :D :D . Moc prodejců zajícova smrt.
Přílohy
post-33603-0-78282900-1292941456.jpg
post-33603-0-78282900-1292941456.jpg (82.37 KiB) Zobrazeno 2564 x
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
azibrov
**
Příspěvky: 179
Registrován: 24 srp 2010, 20:30

Re: Chladic klimatizace a kaminky

Příspěvek od azibrov »

https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... 21#p329596
Tady je neco pro inspiraci. Treba ti to pomuze. Montoval jsem to sice na ix35. Ale bude se to hodit in na ix20.
renault megane grandtour limited, 1,6 16V 81kW
ix35 1.6GDi prodano
JanDecin
Příspěvky: 4
Registrován: 19 dub 2016, 18:07

Re: Chladic klimatizace a kaminky

Příspěvek od JanDecin »

Diky azibrov za odkaz a inspiraci. Koupil jsem mrizku tahokov za 140,- a protoze jsem neprisel na to, jak sundat predni naraznik a nerozebrat pri tom pulku auta, dohodl jsem se v autorizovanem servise, cena byla pro me prijatelna, rikali, ze mrizku ani nemuseli strihat, dole ji pridelali na takovou tu plosinku (listu) a nejak prichytili i nahore. Elektrikarske pasky nebyly treba, mrizka drzi. Kdyby mel nekdo zajem, muzu to nafotit. Az se vrati auto ze servisu, protoze o vikendu jsem zjistil nefunkcni klimu a dneska diagnostikovali uplne zadrenej kompresor. Taky se ozyvalo z motoru huceni a kdyz jsem vezl auto do servisu, pri startovani uz neco zarochotilo, zabouchalo.

Jinak trochu mimo tema. mam pujcenou i30 kombi a musim rict, ze odhlucneni a tlumeni je v tomhle aute uplne nejde jinde. i30 mi prijde pri prejezdech nerovnosti a kanalu pekne ticha a jako zehlicka.
Odpovědět

Zpět na „ix20“