Posilovač řízení

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Zdeněk ČB
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2006, 17:28
Bydliště: České Budějovice

Posilovač řízení

Příspěvek od Zdeněk ČB »

Ahoj všem,

nedávno u nás byly silné deště. Když jsem jel z práce domů, potkal jsem asi 20 metrů dlouhou louži hlubokou cca 5 cm. Odhodlaně jsem do ní najel s tím, že se mi alespoň opláchne "spodek". Jaké bylo moje překvapení, když mi po projetí louží najednou vypadl posilovač řízení. Naštěstí jsem jel docela pomalu, na místě kde není provoz, tedy jsem zastavil a neohrozil ani sebe, ani nikoho jiného. Po cca 20 vteřinách se postupně řízení vrátilo do normálu.

Nevíte někdo co se mi to vlastně mohlo stát? Nacákala voda do nějaké elektriky, která vyřadila posilovač? Nebo je posilovač poháněn řemenem, který po namočení začal prokluzovat a přestal pohánět? Nebo to může být ještě něco jiného?

Docela mne děsí pomyšlení, že by se mi to mohlo znovu stát v rychlosti či někde v zatáčce.

Dík za názor.

Zdeněk
Naposledy upravil(a) Zdeněk ČB dne 19 črc 2016, 20:22, celkem upraveno 1 x.
2002-2006 SF 2,00 CRDi dynamic Black
2006-? New SF 2,2 VGT elegance A/T Blue titanium MY 2007
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Posilovač řízení

Příspěvek od Richard555 »

Mě u Santy vynechával posilovač když bylo v nádobce těsně pod MIN , tak bacha na to ! Vždy mít v nádobce nejlépe olej na rysce MAX.
Je možný že posilovač je nějak řízen, např. rychlostí má tedy progresivní účinek při vyšší rychlosti posiluje míň, při parkování jede na plno, tak může být chyba tam v nějaké rychlostním senzoru v kabeláži.... a voda se tomu asi nelíbí....
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
sino32
Příspěvky: 3
Registrován: 23 kvě 2014, 10:47

Re: Posilovač řízení

Příspěvek od sino32 »

Dnes sa mi stalo to iste v silnom lejaku, ale vypadlo mi to len na par sekund, znova naskocilo, za par kilometrov znova. Prechadzal som po silnych mlakach, na lesnej ceste.
Ak niekto vie co treba skontolovat, budem vdacny. olej mam medzi ryskami v strede.
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“