Kolko max. najete pri preberani v predajni.

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

berco
*
Příspěvky: 80
Registrován: 29 lis 2010, 19:18
Bydliště: Zlín

Kolko max. najete pri preberani v predajni.

Příspěvek od berco »

Zdravim,
Idem si preberat nove auto a zaujimalo by ma kolko ma mat maximalne najete km v ramci predajne. Ked som ho bol vyberat sa mi zdalo ze malo na tach. okolo 15 km je to v poho ci nebrat a reklamovat to.
Reklama
 

KNB
*
Příspěvky: 20
Registrován: 06 bře 2016, 22:18

Re: Kolko max. najete pri preberani v predajni.

Příspěvek od KNB »

Ja som mal 7km, obyvkle by to malo byt takych 5-8. Hodnota 150km je uz trocha vysoka, pravdepodobne to je predvadzacka a nie nove auto.
Uživatelský avatar
Neo-Mike
****
Příspěvky: 1261
Registrován: 12 kvě 2016, 15:07

Příspěvek od Neo-Mike »

Taky jsem mel cca 7km. Auto dovezene z centralniho skladu. Tech 15 km bych asi jeste neresil ale mit tam vice, tak bych pozadoval slevu a nebo auto nechtel.
Peugeot 308 SW 2024, 1.5 BlueHDi 96 kW
Hyundai i30 kombi 2016, 1.6 CRDi 81 kW
berco
*
Příspěvky: 80
Registrován: 29 lis 2010, 19:18
Bydliště: Zlín

Re: Kolko max. najete pri preberani v predajni.

Příspěvek od berco »

KNB píše:Ja som mal 7km, obyvkle by to malo byt takych 5-8. Hodnota 150km je uz trocha vysoka, pravdepodobne to je predvadzacka a nie nove auto.
Sorry som upsal o 0.
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Kolko max. najete pri preberani v predajni.

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Schválně jsem se podíval na historii svých aut:
ix35 - 17 km
i30cw - 22 km
Sonata - 17 km
Manželčina nová i30 pro kterou jdeme dneska měla minulý pátek po složení z kamionu 7 km, takže bude mít tak 9-10 km.

Osobně bych to do 30 km neřešil. Ono je to vždycky o tom kam přesně auto složí na parkovištích a kolik se toho musí najezdit třeba v rámci předprodejní přípravy (montáže příslušenství, dotankování atd.).
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Kolko max. najete pri preberani v predajni.

Příspěvek od vorlajz »

Auto se prevazi... Nakládá.. Skládá... Atd. Nehledě na to, ze se projíždí ... Těch 15 km ... No, neřešil bych to... ;)

Ja mel najeto 9 km...
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
berco
*
Příspěvky: 80
Registrován: 29 lis 2010, 19:18
Bydliště: Zlín

Re: Kolko max. najete pri preberani v predajni.

Příspěvek od berco »

Mam na fa este polozku predprodejni sada vc. osetreni laku karoserie za 3000 kc ? Ze mi ho umyju za 3jku. Na co sa mam kukat u tohto a mate daku radu naco sa zameriat pri preberani. Kukal niekto aj podvozok ci to je traparna?
Uživatelský avatar
harvi
**
Příspěvky: 374
Registrován: 17 dub 2016, 09:17

Re: Kolko max. najete pri preberani v predajni.

Příspěvek od harvi »

ja som mal pri preberani 7km a v nadrzi tak malo, ze to neukazovalo ani dojazd. Skor ma zarazilo, ze mi predajca neponukol nieco ako skusobnu/preberaciu jazdu.
Hyundai i30 cw, 1.6GDI 99kw STYLE
Skoda Felicia 1.6
minulost: 307 SW facelift 1.6HDi 80kW, Skoda 120L, Skoda 110
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Kolko max. najete pri preberani v predajni.

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Já jsem nová auta prodával celkem dlouho, ale nikdy mě nenapadlo zákazníkovi při přebírání předávací jízdu nabídnout...

Vždycky jsme pečlivě prošli celý vůz (promáčkliny, oděrky atp. - tedy že nejsou), vyzkoušeli všechny funkce, nastavili jsme sedadlo a zrcátka a pak už zamávat a zákazník zmizel v dáli :D . Stejně nemělo moc smysl vysvětlovat všechny tlačítka a ovladače, po 4 minutách už nikdo z nich nevnímal a byl celý natěšený až vyrazí. Což samozřejmě chápu :wink: . S rostoucím množstvím elektronických pomocníků a fičur by se ten komplexní výklad dnes už stejně dělat nedal.

Když jsme začátkem června přebírali nové auto do firmy, tak si mi paní prodejkyně postěžovala, že předávat mi auto není žádná zábava. Papíry si přeberu sám, kde se má co podepsat vím, pak si vezmu klíče a odjedu. Vyřízeno za 5 minut a vlastně klidně bez ní.
Dnes jdeme pro auto manželky a bude to naprosto stejné - kde jsou klíče, kde je složka. Tady se to podepíše a tradá pryč, 3 minuty by to měly spravit. Když o tom tak přemýšlím, tak se mi z toho nějak ztratilo to kouzlo těšení se na nové auto a užívání toho přebírání. Čas jsou sice peníze, ale......
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Neo-Mike
****
Příspěvky: 1261
Registrován: 12 kvě 2016, 15:07

Příspěvek od Neo-Mike »

Me prodejce rekl, ze si mam radsi natankovat. V nadrzi jsem, ale mel na dojezd 300 km. Musel jsem si vyzadat, aby mi auto zvedli. Stat se muze pri preprave/nakladani cokoliv a potom se s nema dohadovat, ze sis to neudelal sam? To diky, ale ne.
Naposledy upravil(a) Neo-Mike dne 28 črc 2016, 09:45, celkem upraveno 1 x.
Peugeot 308 SW 2024, 1.5 BlueHDi 96 kW
Hyundai i30 kombi 2016, 1.6 CRDi 81 kW
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Kolko max. najete pri preberani v predajni.

Příspěvek od vorlajz »

berco píše:Mam na fa este polozku predprodejni sada vc. osetreni laku karoserie za 3000 kc ? Ze mi ho umyju za 3jku. Na co sa mam kukat u tohto a mate daku radu naco sa zameriat pri preberani. Kukal niekto aj podvozok ci to je traparna?
pečlivě si prohlédni auto... lak, promáčkliny, oděrky... při přepravě se mohou objevit... cokoliv se ti nebude zdát, nech zapsat do předávacího protokolu... to samé v interiéru... na podvozek jsem nekoukal...

zkontroluj si střešní lyžiny... teda jestli bereš i30 kombi...
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
berco
*
Příspěvky: 80
Registrován: 29 lis 2010, 19:18
Bydliště: Zlín

Re: Kolko max. najete pri preberani v predajni.

Příspěvek od berco »

vorlajz píše:
berco píše:Mam na fa este polozku predprodejni sada vc. osetreni laku karoserie za 3000 kc ? Ze mi ho umyju za 3jku. Na co sa mam kukat u tohto a mate daku radu naco sa zameriat pri preberani. Kukal niekto aj podvozok ci to je traparna?
pečlivě si prohlédni auto... lak, promáčkliny, oděrky... při přepravě se mohou objevit... cokoliv se ti nebude zdát, nech zapsat do předávacího protokolu... to samé v interiéru... na podvozek jsem nekoukal...

zkontroluj si střešní lyžiny... teda jestli bereš i30 kombi...
A pokial nieco najdem a necham to zapsat k comu to bude? mam to hned reklamovat a nepreberat? beriem kombika.
Uživatelský avatar
Neo-Mike
****
Příspěvky: 1261
Registrován: 12 kvě 2016, 15:07

Příspěvek od Neo-Mike »

Tak prece nebude brat auto s promacklinou, odrenym lakem. Pokud je prodejce slusny, tak by ti nemel takove auto ani nemel dat.

U podvozku bych hlavne kontroloval spodek narazniku a prahy. Zda na neco nekdo nenajel nebo neodrel.

Predprodejni kontrolu a osetreni jsem mel zdarma.
Peugeot 308 SW 2024, 1.5 BlueHDi 96 kW
Hyundai i30 kombi 2016, 1.6 CRDi 81 kW
berco
*
Příspěvky: 80
Registrován: 29 lis 2010, 19:18
Bydliště: Zlín

Re:

Příspěvek od berco »

Neo-Mike píše:Tak prece nebude brat auto s promacklinou, odrenym lakem. Pokud je prodejce slusny, tak by ti nemel takove auto ani nemel dat.

U podvozku bych hlavne kontroloval spodek narazniku a prahy. Zda na neco nekdo nenajel nebo neodrel.

Predprodejni kontrolu a osetreni jsem mel zdarma.
Tiez ma zaraza za co si pytaju za kontrolu a osetrenie. Platil niekto za to ?
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Kolko max. najete pri preberani v predajni.

Příspěvek od bony »

Já jsem měl při koupení nového auta 7 km, předání i kontrola se neplatila, nechápu ani důvod, pro by jsi měl platit za umytí auta a předání? Pouze si pořádně projdi, zda není někde promáčklé, poškrábané atd. Nejlépe na venkovním světle, v salónu se to celkem špatně prochází. Pokud něco, auto neber a trvej na odstranění škody, ani do slevy bych nešel, co ti pomůže sleva, když budeš mít poškozen lak.
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Ostatní“