Levé přední čidlo ABS a jeho výmněna Elantra 2002

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
BartaIV
*
Příspěvky: 33
Registrován: 17 lis 2016, 06:34

Levé přední čidlo ABS a jeho výmněna Elantra 2002

Příspěvek od BartaIV »

Svítilo ABS a diagnostika vyhodila vadné LP čidlo. Zakoupeno za cca 700,- na internetu. Nejsem žádné ořezávátko, tak to vyměním sám, že! Po ožužlání hlavy šroubu jsem raději přestal abych to neutrhl a zajel do servisu. Tam ho pohotově utrhli a pak se radili co dál. Hodinu a půl to promazávali WD40 a zkoušeli s čidlem pohnout. Marně, jediné plus bylo poloodvrtání utrženého šroubu. Poradili abych přijel po Novém roce a auto jim tam nechal, že sundají kolo, poloosu a čidlo vyklepnou zespodu nebo rozžhaví autogenem a to celé za pouhých 2000,- Kč. Dnes jsem auto nadzvedl, vytočil volant doprava a vzal majzlík a kladivo a po pár ranách se zarostlý držák ABS uvolnil a čidlo se zlomilo a odpadlo. Druhá půlka byla vrostlá do otvoru a nešlo s ní hnout. Velkým šroubovákem jsem odsekal (spíše rozsekal) vyčnívající konec čidla směrem k ozubenému kolu. Nebojte se špon, umělé hmoty a měděných vláken, nemají kam zapadnout, držák ABS není uzavřený, kontaktolem to lze spláchnout na zem. V otvoru stále drželo ocelové jádro s plastovým pouzdrem. To se musí odvrtat malým vrtáčkem na železo okolo jádra. Potom na vrtačku nasaďte válcovitý brousek z frézky o průměru otvoru čidla a vybrušte to ven. Dejte si pozor na držáky kabelu, pokud je máte zrezlé jako já, je lepší ponechat původní kabel a k němu přichytit nový kablík. Zabralo mi to celkem asi 3 hodiny. Po ujetí cca 200m zhasla kontrolka ABS. Třeba to někomu pomůže, já také hledal na netu jak postupovat.
Reklama
 

Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“