1.6 CRDI zvuk nastupujícího turba

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
cambel
Příspěvky: 5
Registrován: 06 úno 2016, 15:06

1.6 CRDI zvuk nastupujícího turba

Příspěvek od cambel »

Zdravím,
vlastním i30ku 1.6 CRDI od října 2015 a mám najeto jen 13tis. První garanční prohlídka bezproblémová, auto jede taktéž bez problémů. Jen roletka vzadu se někdy nerada stahuje, ale to budu řešit později. Někdy na podzim po garanční prohlídce a výměně oleje jsem si všiml jemného zvuku na pozadí při nastupujícím sepnutí turba při rozjíždění těsně pod 1500ot. za minutu. Při přeřazení z 1 na 2, když klesnou mírně otáčky to je výraznější. Je to jako by se blížila sanitka. Sice je to slyšet jen když se na ten zvuk soustředím, ale vrtá mi hlavou jestli to není tak trochu načaté. Jezdím převážně delší vzdálenosti a auto občas po zahřátí protáhnu kolem 3000tis. otáček. Na youtube jsem shlédnul pár videí jaký zvuk má odcházející turbo, ale to moje není tak hlasité, je to takové na pozadí. Když otevřu kapotu a šlapu na plyn, tak je to slyšet samozřejmě víc. V práci jezdíme jedním stařešinou VW Bora 1.9TDi a ten při sepnutí turba jen jakoby hvízdne, žádný zvuk sanitky na pozadí.
Byl jsem kvůli tomu i v Hyundai (ne se svým autem) a tam jsem si nechal nastartovat nové 1.6CRDi, které tam měli jako předváděcí a žádný zvuk turba na pozadí, jen hvízdnutí při sepnutí turba jako ta stará Bora.
Možná jsem paranoidní, tak sem raději píšu jaké s tím máte zkušenosti Vy. Předem díky za odpověď.
Naposledy upravil(a) cambel dne 15 led 2017, 16:46, celkem upraveno 1 x.
Reklama
 

cambel
Příspěvky: 5
Registrován: 06 úno 2016, 15:06

Re: 1.6 CRDI zvuk nastupujícího turba

Příspěvek od cambel »

Tak jsem ten zvuk nahrál jako video. Co na to odborníci?

https://youtu.be/0LInB5K5c2U

https://youtu.be/ZvWYuFh2P0w
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: 1.6 CRDI zvuk nastupujícího turba

Příspěvek od 69pavel »

mas to v pohode,mi to same dela na Acciku od novote taky(zajimave je ze ten zvuk v mem pripade zustal i po precipovani)..... zrejem vlastnost Hyu Crdi,pritom na diagnostice jak jsem zjistoval parametry tak vse je jak ma byt,tlak turba,nataceni lopatek,proste vse OK tak to neresim a ten zvuk nevnimam.....
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Motor a převodovka“