I40 Adapivní xenony - nefinkční

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
fatanek
Příspěvky: 3
Registrován: 10 úno 2017, 08:28

I40 Adapivní xenony - nefinkční

Příspěvek od fatanek »

Zdravím pánové, chtěl jsem se vás zeptat, jestli neměl někdo problém na I30 nebo I40 z adaptivními xenony.
Na mojí I40 (2011) ni světla spadla do nouzového režinu, a při zapnutí se už ani nepohnou, svítí tak 2m před auto a nereágují ani na natočení volantu ani zatížení vozu (potenciometry na nápravách OK).
Diagnostika se mi nechce spojit vůbec s jednotkou světel.
Byl jsem v servise Hyundai, kde mi řekli, že se musí přehrát SW a vyměnit hlavní světlomety a vyčíslili to na 60tis.
Tohle mě fakt netěší, za každou radu budu velice rád. děkuji Michal
Reklama
 

Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8990
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: I40 Adapivní xenony - nefinkční

Příspěvek od idam.i »

A čo záruka?
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
fatanek
Příspěvky: 3
Registrován: 10 úno 2017, 08:28

Re: I40 Adapivní xenony - nefinkční

Příspěvek od fatanek »

Bohužel, záruka už na auto není :(
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: I40 Adapivní xenony - nefinkční

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Vím, že v prvních i40 byly problémem krátké kablíky ve světlech. Prostě to někdo blbě spočítal a jak se parabola natáčela, tak se kablíček natahoval a natahoval až odpadl ](*,) . Trvalo dost dlouho než ve výrobě provedli úpravu a začali dávat delší vodiče. Je otázkou jestli v Tvém autě jsou světla před modifikací nebo po ní.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
fatanek
Příspěvky: 3
Registrován: 10 úno 2017, 08:28

Re: I40 Adapivní xenony - nefinkční

Příspěvek od fatanek »

Jsou tam před modifikací a opravdu jsou v tom světle dráty úpně na těsno, ani jednotka ze světla nejde sundat, aniž bych musel poškodit kabeláž, hlavně svazek co vede kolem dálkového světla k jednotce je tak na těsno, že s ním ani pohnout nejde.
Nemluvě že na něm je tak čtyři vrstvy izolepy, no vapadá to docela strašně, když se na to člověk zaměří.
Jako nedělá mi problém si ty dráty ze světla vytahat a udělat si je znova, když to pomůže.

Spíše mi nejde do hlavy, proč se nespojím s jednotkou adaptivních světel, to mi neříkejte, že někde v autě není centrální jednotka, že jsou jen ty pod světly ...
Pojistky jsem taky prošel a všechny jsou OK, ještě mě napadlo nějaké relátko nebo podobně.
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: I40 Adapivní xenony - nefinkční

Příspěvek od karelmrak »

fatanek píše:Jsou tam před modifikací a opravdu jsou v tom světle dráty úpně na těsno, ani jednotka ze světla nejde sundat, aniž bych musel poškodit kabeláž, hlavně svazek co vede kolem dálkového světla k jednotce je tak na těsno, že s ním ani pohnout nejde.
Nemluvě že na něm je tak čtyři vrstvy izolepy, no vapadá to docela strašně, když se na to člověk zaměří.
Jako nedělá mi problém si ty dráty ze světla vytahat a udělat si je znova, když to pomůže.

Spíše mi nejde do hlavy, proč se nespojím s jednotkou adaptivních světel, to mi neříkejte, že někde v autě není centrální jednotka, že jsou jen ty pod světly ...
Pojistky jsem taky prošel a všechny jsou OK, ještě mě napadlo nějaké relátko nebo podobně.
Mám jeden reflektor rozebraný a na stole mi leží natáčecí jednotka, mohu půjčit na pokusy.
Odpovědět

Zpět na „i40“