Zkušenosti se stěrači

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Zkušenosti se stěrači

Příspěvek od Jirka »

Začíná období dešťů tak by mě zajímalo, jak jste vybaveni na jízdu v dešti a jaké stěrače se vám osvědčily.
Po dvojím nákupu stěračů v hypermarketech, cena 2 stěračů vždy kolem 100,-Kč jsem si řekl už dost. Už nové stěrače noname značek pouze mažou vodu po skle a to je vše. Když poprvé mrzlo, setřel jsem, ostříkl nemrznoucí směsí a ejhle, po rozjezdu jsem neviděl ani na metr. Nerad bych někde někoho sejmul nebo se někde zabil, tak jsem zkusil koupit stěrače BOSCH za cca 300Kč a zatím stírají pěkně. Snad i chvíli vydrží.
Koukal jsem i na ty nový modely BOSCH, ale to je pálka, 500Kč 1 ramínko :shock:
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

Po zkušenostech se stěračema z Baumaxu nebo co to bylo za svatostánek už ani nevim (jednou sem tam kupoval sadu vidiových vrtáků a osvědčili se stejně), si rači připlatim za značkový nebo jednoduše je koupim u prodejce vozu daný značky. Ty levný sice stírali, ale jenom chvilku a když bylo venku teplo. Když začalo mrznout, začaly matlat sklo a navíc při vracení strašně drnčely o sklo, jak ta guma byla tvrdá a stavěla se místo aby lehla a setřela. Tož tak :-)
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
Felotron

Příspěvek od Felotron »

Ja ani nevim, co tam mam - musim se mrknout ;) Ale dneska mi je Vita chvalil :D

PS: Na skle je jeste vosk z Shelloidni mycky, tak mozna i proto to ma takovej uspech :D
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

Jo jo... V kombinaci s voskem z mycky, tak byli absolutne tichy .... :lol: :lol:
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Já používám stěrače od Valea cena baj očko 275kč s pomocí silikonové leštěnky abych je nemusel tak často měnit!! :lol: :lol:
Má to výhodu tu,že voda okamžitě steče a při setření je krásně vidět a když leštěnka přestane fungovat,tak stěrače lehce drhnou a to je moje znamení,kdy chce čelní sklo znovu přeleštit!! :wink:
P.s Nesnáším :evil: ,když to stírá a necháto šmouhy,to když vidím,tak mi je vždyky z toho špatně!!! :( Co patří aktivní ochraně řidiče?? Airbag,Abs atd?? Hovno :oops: přeci dobrý výhled!!! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

ivan píše: Co patří aktivní ochraně řidiče?? Airbag,Abs atd?? Hovno :oops: přeci dobrý výhled!!! :wink:
Tak jsem šel hledat do svého auta výbavu-airbag-mám,abs-mám,atd-mám :roll: H..VNO-- :shock: NEMÁM.Hmmm,asi tam dávali dříve větší výbavu :roll: nebo je druhá možnost,že jsi tento prvek výbavy přinesl v kalhotách,Ivane. :lol: Hlavně,když ti to H..no zlepšuje výhled :shock: (to jsem fakt nevěděl :oops: ). :lol:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
McSatek
*
Příspěvky: 56
Registrován: 07 úno 2006, 12:33

RE..

Příspěvek od McSatek »

Taky jsem pořdil BOSCH, za 2 ks jsem dal 230,- a stírají skvěle. Doufejme, že chvli vydrží. Myslím že tyto stěrače nabízejí dobrý poměr mezi cenou a výkonem.
Hyundai Accent 1.3i 12V, 62Kw '97
Uživatelský avatar
meexiko
**
Příspěvky: 131
Registrován: 06 říj 2005, 17:50
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od meexiko »

ivan píše:Já používám stěrače od Valea cena baj očko 275kč s pomocí silikonové leštěnky abych je nemusel tak často měnit!! :lol: :lol:
Má to výhodu tu,že voda okamžitě steče a při setření je krásně vidět a když leštěnka přestane fungovat,tak stěrače lehce drhnou a to je moje znamení,kdy chce čelní sklo znovu přeleštit!! :wink:
P.s Nesnáším :evil: ,když to stírá a necháto šmouhy,to když vidím,tak mi je vždyky z toho špatně!!! :( Co patří aktivní ochraně řidiče?? Airbag,Abs atd?? Hovno :oops: přeci dobrý výhled!!! :wink:
který mi tam budou pasovat? 450 nebo 510mm?

http://obchod.autokelly.cz/?SRC=100&RowID=70912806

musim je taky koupit protože šmouhatý sklo je to na pikačů
Hnuydai Accent 1.3 62kW r.95
Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

Na Accenta ´05 je před řidičem 510mm a kopilota obšťastňuje 450mm. Koupil jsem Bosche za nějaký 4 kilča a občas to i stírá (pokud zapnu stěrače :wink: )
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
Uživatelský avatar
ok1dnh
*
Příspěvky: 38
Registrován: 13 črc 2006, 15:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ok1dnh »

Jinak rozhodně původní stěrače (přesněji stírací gumy) zahodit velkým obloukem (alespoň toto platí u modelu Accent 2005). Koupil jsem komplet stírátka Bosch a není problém, žádné "hrkání" gum při pohybu vpravo, dokonale stírají. Originál gumy jsou příliš tvrdé.
Karel
Accent 1.3i Elegance, 5dv, r.v. 2005
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jirka »

Hanz píše:Na Accenta ´05 je před řidičem 510mm a kopilota obšťastňuje 450mm. Koupil jsem Bosche za nějaký 4 kilča a občas to i stírá (pokud zapnu stěrače :wink: )
U nás je ten rozměr stejnej
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

ja uz to mam vypozorovany, mel jsem i bosche, ale odesly stejne rychle jako obycejny. Takze kupuju cely raminka, nejakej filson, 150 korun, stiraj vyborne a kupuju je rok co rok. Vzdycky na podzim.
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

:roll: :roll: Tak já koupil dvě kompletní ramínka za 39,-Kč(to je cena za obě :!: )v rozměru 51cm na druhé auto co mám a stírají stejně dobře jako origo H. nebo jiná:shock: Asi dobrá koupě,jak tak čtu. :idea: :lol:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
kuba
*
Příspěvky: 50
Registrován: 27 bře 2006, 10:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Příspěvek od kuba »

Tak chlapi, já tedy kupuji gumičky v prodejně Škoda 60 cm. 1 kus stojí 30,-kč a montáž asi 10 min. Stírají super a životnost shodná s Valeo nebo Bosch, ale cena je někde úplně jinde.
Accent CRDI
Uživatelský avatar
Petela
*
Příspěvky: 35
Registrován: 23 lis 2006, 19:18

Příspěvek od Petela »

Kupujem tiez gumicky, sada stoji cca 70 Sk a som spokojny...
Pre tych, ktori sa stazuju ze v zime streknu na sklo kvapalinu a nevidia nic :
o nie je vada stieracov, ale lacnej kvapaliny, vacsinou znack hypermarket...
Pridavaju tam vonavky a lacne farbivo, ktore ked vonku mrzne, vytvori bledy film na okkne... A tam uz stierace nepomozu.
Kupujte -40°C, je sice dost draha, ale ide o pohodlie a bezpecnost
Getz 1.4 2006
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“