Číselníky Accent 98 v křivkách :)

Jak upravit svého hjundaje.

Moderátoři: Farrael, Engineer, Moderátoři

Uživatelský avatar
draceq
**
Příspěvky: 487
Registrován: 23 úno 2006, 11:31
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Číselníky Accent 98 v křivkách :)

Příspěvek od draceq »

Trochu jsem si hrál a řekl jsem si, že by se to třeba mohlo hodit i někomu jinému :wink: . Tudíž pokud máte někdo zájem o tyhle číselníky z Accenta 98
Obrázek
překreslené do křivek, nabízím zaslání v Corelu (velikost cca 30 KB).
(osobně jsem je použil na vyřezání bílých číselníků na plotru 8) )
Stačí mi napsat na SZ váš mail a verzi Corelu (max. 11), pro kterou to chcete.
Dříve: Accent 1.3i 12 V, 1998, 3dv., green metal, sem tam lehce něco jinak, než jak to bylo originál :mrgreen:
Nyní: Citroën C5 II generace, 1.6 HDI
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jirka »

Šikula, mohl bys nafotit výsledek jak to vypadá v autě?
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Uživatelský avatar
draceq
**
Příspěvky: 487
Registrován: 23 úno 2006, 11:31
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od draceq »

Jasně, po víkendu hodím foto. Chci tam totiž teď dát nové (ty co tam mám teď neměly tak přesně udělané čísla, takže mi to kazí estetický dojem - proto jsem dělal tohle nové překreslení) - jenomže ten človíček, co mi řezal ty minulé, je teď delší dobu mimo a reklamka se na písmenka velikosti 6,5 mm tváří kysele (normálně se řeže od 7 mm vejš). Takže budu muset uplácet techniky na výrobě :lol: a pokud mi to do čtvrtku vyrobí, nahodím a nafotím :lol:
Dříve: Accent 1.3i 12 V, 1998, 3dv., green metal, sem tam lehce něco jinak, než jak to bylo originál :mrgreen:
Nyní: Citroën C5 II generace, 1.6 HDI
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jirka »

Kolik tě to stálo vyřezat?
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Uživatelský avatar
draceq
**
Příspěvky: 487
Registrován: 23 úno 2006, 11:31
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od draceq »

Přesně nevím, protože jsem to dával na řez ještě s dalšíma foliema (dělám mimo jiné i řezanou reklamu a polepy, tak jsem si to přihodil k pracovním věcem :lol: ), ale tipoval bych, že max. okolo 100,- (celkem jsem platil za 4,5 x 0,5 m písmenek, dvě otvírací doby a tyhle číselníky 750 bez daně). Což je při srovnání s cenou tuningových číselníků (nejlevnější jsem viděl myslím 650,-) docela slušné. Zítra na vlítnu na to lepení, fotky dodám :lol:
Dříve: Accent 1.3i 12 V, 1998, 3dv., green metal, sem tam lehce něco jinak, než jak to bylo originál :mrgreen:
Nyní: Citroën C5 II generace, 1.6 HDI
Uživatelský avatar
draceq
**
Příspěvky: 487
Registrován: 23 úno 2006, 11:31
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Číselníky Accent 98 v křivkách :)

Příspěvek od draceq »

Takže slíbené foto:
Vymontované číselníky ještě se starým polepem:
Obrázek

Sejmuté původní číselníky po odstranění polepů:
Obrázek

Již nově polepené číselníky - používám jako podklad ty původní, a to z toho důvodu, že pokud jste je měli někdy venku, určitě jste si všimli, že jisté části jsou kvůli rovnoměrnosti osvětlení zatmaveny více a jiné méně (logicky - přímo nad žárovkou to svítí více, že). Takže abych nemusel rovnoměrnost ladit na těch nových, je jednodušší použít ty původní
Obrázek

Zkompletováno - jako podklad pod bílou folii je použitá ještě transtparentní zelená - původní čísla jsou totiž bílé a tak by asi trochu splývaly s bílým okolím :lol: A protože mám celé auto laděné do stříbro-zelena, vyhrála to zelená :lol: :
Obrázek

A takhle to vypadá v noci - jěště bude třeba dát tam zelené podsvícení, aby se vyrovnaly ty rozdíly v odstínu podsvícení u jednotlivých čísel
Obrázek
Dříve: Accent 1.3i 12 V, 1998, 3dv., green metal, sem tam lehce něco jinak, než jak to bylo originál :mrgreen:
Nyní: Citroën C5 II generace, 1.6 HDI
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jirka »

Jo je to pěkný, jestli bude chuť, tak se do toho možná časem pustím. Mě by spíš lákala varianta udělt to obráceně, podsvítit to bíle. Nevím jak by to vypadalo. Já hlavně v autě nemám reostat na změnu intenzity osvětlení, takže to nemůžu štělovat, aby to pak neoslňovalo.
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Uživatelský avatar
draceq
**
Příspěvky: 487
Registrován: 23 úno 2006, 11:31
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od draceq »

Tak reostat dodělat by neměl být takový problém, ale to plošné podsvícení by byla makačka, chtělo by to poskládat z vrstev translucentní folie bílá-čirá-bílá-čirá-bílá-čirá-bílá (kvůli co nejlepšímu rozptylu světla) a na to nalepit černé čísla. No a pak to stínování na zadní stranu, aby byl osvit rovnoměrný..... Nejlepší by bylo sehnat někde nějáký cosi, co vypadá jako folie a když se k tomu připojí drátky, tak to svítí :lol: (něco na způsob plazmových číselníků nebo těch věcí, kterými se podsvěcují některé displeje - má to tloušťku asi 0,1 mm) - pokud teda něco takového existuje - a žárovky vyházet ven. Z toho svítivého čehosi by se vyřízl tvar číselníku a nalepil pod bílou translucentní fólii. Pak už jenom čísla a hotovo :wink:
Dříve: Accent 1.3i 12 V, 1998, 3dv., green metal, sem tam lehce něco jinak, než jak to bylo originál :mrgreen:
Nyní: Citroën C5 II generace, 1.6 HDI
Uživatelský avatar
mirec
**
Příspěvky: 439
Registrován: 01 úno 2006, 23:09
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mirec »

Keby to niekoho zaujimalo tak sa to vola elektroluminiscenční fólie len s napajanim to bude mensi problemik 50-120V jak dalej necham na vas...ja by som do toho siel :)
Sonata 2,4 2006 Elegance
Accent GLS 1996 1,5 12V 5dv.
Orpheus
*
Příspěvky: 22
Registrován: 02 říj 2007, 20:38
Bydliště: Lom u Mostu

Příspěvek od Orpheus »

Ty budíky jsou Cool moc rád bych si je udělal taky jen s menšími úpravami
Uživatelský avatar
TechGen
**
Příspěvky: 217
Registrován: 28 lis 2007, 18:58
Bydliště: SVK, Big Šariš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TechGen »

Hovoril tu niekto o elektroluminiscenčnej fólii? :twisted: Vďaka draceq-ovi za pôvodné číselníky v krivkách. Aj ja som sa "trochu" pohral v Coreli a už čoskoro sa môžete tešiť na fotky.

BTW, všimli ste si, ako mi narástla maximálka? :lol: :lol:

Obrázek
Červené superžihadlo Accent 1,5 12V 1996 (audio drvič okien - 1390 W)
http://www.hitechweb.genezis.eu/?page=_fcc1.htm
Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Hujer »

To je kraaasnyyyyy! :wink:
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
Uživatelský avatar
draceq
**
Příspěvky: 487
Registrován: 23 úno 2006, 11:31
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od draceq »

Hezký:)

Trošku mě inspirovaly a protože ty moje bílé chtěly předělat, tak jsem stvořil tohle:
Obrázek

Nechal vyřezat z folie a výsledek na autě vypadá takhle (fotku ve dne dodám, zatím v noci):

Obrázek

Nejsou sice podsvícené naprosto rovnoměrně - jsou bohužel dělané pro podsvit elektroluminiscenční folií, ale na tu teď nějak nezbyly peníze (pod číselníky na accenta vyjde i s invertory na nějakých 1100 Kč), takže zatím pouze podsvit ledkama... Ale i tak to docela jde.... folie přibude posléze :twisted:

Sranda je, že mi to známý na plotru říznul dvakrát, takže budu mít pravděpodobně jedny navíc...... :twisted:
Dříve: Accent 1.3i 12 V, 1998, 3dv., green metal, sem tam lehce něco jinak, než jak to bylo originál :mrgreen:
Nyní: Citroën C5 II generace, 1.6 HDI
Uživatelský avatar
TechGen
**
Příspěvky: 217
Registrován: 28 lis 2007, 18:58
Bydliště: SVK, Big Šariš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TechGen »

Ta kombinacia malych a velkych cisel je super, mne to nenapadlo.
Červené superžihadlo Accent 1,5 12V 1996 (audio drvič okien - 1390 W)
http://www.hitechweb.genezis.eu/?page=_fcc1.htm
Uživatelský avatar
draceq
**
Příspěvky: 487
Registrován: 23 úno 2006, 11:31
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od draceq »

Mě jo :lol:
A tady je ta denní fotka (omluvte ten odlesk, zapoměl jsem doma polarizák na druhém foťáku):

Obrázek

Ještě projdou úpravou ručičky tachometru a otáčkoměru (černá ryska bude po celé délce) a číselníky budou pořádně vycentrovány (včera večer po tmě se mi to moc nepovedlo :D)
Dříve: Accent 1.3i 12 V, 1998, 3dv., green metal, sem tam lehce něco jinak, než jak to bylo originál :mrgreen:
Nyní: Citroën C5 II generace, 1.6 HDI
Odpovědět

Zpět na „Tuning“