Vyjmutí akumulátoru a uzamčení vozu

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Zdenál49
*
Příspěvky: 23
Registrován: 13 kvě 2015, 19:50

Vyjmutí akumulátoru a uzamčení vozu

Příspěvek od Zdenál49 »

Žádám o konzultaci. Potřebuji nechat na ulici uzamčený vůz bez akumulátoru. Předpokládám, že musím dodržet sled úkonů: 1. uvolnit kapotu, 2. zavřít všechny dveře a kufr, dveře u řidiče uzamknout klíčem (dálkovým to kvůli kapotě nepůjde), 3. vyjmout akumulátor, 4. zaklapnout kapotu. Opačný postup: 5. odemknout klíčem a otevřít dveře u řidiče, 6. uvolnit kapotu, 7. namontovat akumulátor.
Máte někdo zkušenost s takovým postupem, neudělal jsem ve svém plánu někde chybu? Kvůli nepříjemné práci s demontáží baterky to nechci zkoušet naostro. Dík Zdeněk
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Vyjmutí akumulátoru a uzamčení vozu

Příspěvek od Richard555 »

No možná to půjde zamknout i s otevřenou kapotou. Zkus to, jestli to nebude nějak "řvát" (alarm), maximálně se to nezamkne vůbec. Nic jiného se stát nemůže.... A to otevření sedí ..... a pak jen vyzkoušet dálkou odemknout a zamknout.......
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
petr.gr
**
Příspěvky: 219
Registrován: 29 pro 2016, 20:01
Bydliště: Šternberk

Re: Vyjmutí akumulátoru a uzamčení vozu

Příspěvek od petr.gr »

Nejdříve si musíte ověřit, že půjde zamčení a odemčení dveří klíčem. Pokud občas nenamažete vnitřek zámku a nepoužijete klíč, zatuhnou západky a pak je to téměř neřešitelné. Na autě mám jen dva zámky a ani jeden nešel. Naštěstí byl akumulátor ještě v provozu a tak jsem mohl oba vymontovat a repasovat. Miniaturní pružinky jsem koupil v opravně zámků a zavápněný mechanismus jsem uvolnil slabým roztokem kyseliny solné s vodou.
Pokud nebudete mít jistotu funkčnosti všech zámků, jak se pak dostanete do auta bez rozbití skel ?
pepe pedro
**
Příspěvky: 426
Registrován: 13 dub 2011, 14:08
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Vyjmutí akumulátoru a uzamčení vozu

Příspěvek od pepe pedro »

mal som auto 5rokov a zamkol som ho pri otvorenej kapote pri vyberaní baterky a potom otvoril klúčom.Nijaký problém
Hyundai IX 20 1.6. 1.4 crystal white-Šemík/+Š Felicia,Š Rapid,Š1203,VAZ2105,VAZ2102,Š100
Odpovědět

Zpět na „ix20“