Jaké rádio vybrat?

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Jaké rádio vybrat?

Příspěvek od Tomikp »

Zdar, výměna rádia začala být u mě aktuální. Trochu jsem popřemýšlel a co od něj chci je:
- jednoduchý dyzajn, žádnej kolotoč
- neagresivní podsvícení (nejlépe tmavej displej a světlý písmenka)
- RDS, CD (R, RW), MP3
- zelené podsvícení
- dálkový ovládání nechci
- ostatní všelijaký funkce nevyužívám.

Vyšlo mi z toho několik kousků a tak se chci jen zeptat, jestli někdo máte s některým z nich zkušenost, případně třeba s nějakým uplně jiným s dotyčnými parametry. Zatím mi z toho vychází nejlíp ten Pioneer:
http://www.autohifi.cz/shop_goods.php3?g_id=2351

V podstatě se od ostatních moc neliší v parametrech, ale má procesor Mosfet, ostatní věčinou nounejm (jestli je to hraje roli ale nevim).

Ostatní:
Panasonic http://www.autohifi.cz/shop_goods.php3?g_id=2380
Blaupunkt http://www.autohifi.cz/shop_goods.php3?g_id=2464
Sony http://www.autohifi.cz/shop_goods.php3?g_id=2578

To je asi vše

Děkuji za případné náměty :-)
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
Reklama
 

Uživatelský avatar
macháček
***
Příspěvky: 632
Registrován: 14 lis 2005, 23:30
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od macháček »

Nechci se pasovat na odborníka, ale o auto hifi a hifi jako takové se docela zajímám, tak Ti jen napíši svůj názor. Základní parametry jsi si dal, což je dobře, jinak se pak dost tápe a může se koupit něco s čím pak nebudeš spokojený. Ješte si myslím, že důležité jsou: výkon (auto je směs zvuků a pazvuků, které ta hudba musí překrýt aniž by ji to rušílo a zároveň jsi neohluchl při poslechu), dále pak přípojná místa (rozuměj konektory - line out, in, výstup pro subwofer, pro další cd měnič, v poslední době se stal hitem USB slot využitelný pro flashku s mp3), a v neposlední řadě je velice důležitá ergonomie ovládání - za jízdy není čas hledat to či ono tlačítko a přestat sledovat silnici - samo řeší to dálka na volantu nebo někde poblíž, důležité je rovněž aby rádio pasovalo k vzhledu vnitřku auta a nebylo to jako pěst na oko. Dobrý je také co největší displej - víceřádkový popř. grafický (ale někdy je více barev a nějakých animací a blikátek spíš na škodu a ruší to) s regulací jasu v závislosti na okolním osvětlení. Rozhodne též cena, ale jak jsem koukal je to plus mínu stokoruny stejné - spíš také rozhodne kolik do toho chceš vrazit. Parametry všech značkových rádií jsou dnes na super úrovni (takže výkon na kanál, odstup signál - šum, zkreslení apod. jsou více méně u všech stejné) tak pak rozhodne náklonnost ke značce a vzhled. Mě osobně se docela zamlouvá ten Sony - jen jsem se na to juknul, tak jsem to bral spíš jen podle vzhledu a té ergonomie ovládání, mám s nimi zkušenost a osobní i s Panasonic. Zajímavý by mohl být i Clarion, kdysi jsem o něm také uvažoval, pokud teda najdeš vhodné parametry. Z osobní zkušenosti Blaupunk nebrat, máme je v práci v autech a je to bída (záleží samo na modelu a kusu a jak se kdo k tomu chová), ale zvukově se mi moc nezdaj a tunery nejsou zrovna nejlepší, hlavně v místech se slabým signálem. Jestli chceš abych se na to podíval, můžu je řádně prolustrovat a pak říct erudovanější názor, ale myslím že se v tom vyznáš dobře a nějakých extra rad Ti nebude potřeba, když tak napiš sem nebo SZ. Jinak přeji ať Ti to parádně hraje, ať už vybereš cokoli.
Hyundai Lantra kombi 1.5 12V GLS/r. v. 2000
Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

Děkuju za informace. Zas tak moc se v tom ale taky nevyznám. Nejsem nijak náročnej, měnič CD, basák, vstupy výstupy atd nejspíš nikdy nepoužiju. Telefon s nim spřahnout přes BT nechci. Ovládání dělám intuitivně, prostě jedu a aniž bych na něj koukl tak ten knoflík hlasitosti a ladění po paměti zmáčknu. Ted ve služebáku mam Pioneera taky (http://www.home-elektro.cz/elektronika/ ... -cd-14708/), ale zvuk nic moc, sice má 4x45W ale v autě sou jenom přední repráky ve dveřích a tak to moc nevynikne. U Sonaty jsou vzadu v platě 2 velký repra navíc a ten Soňák co tam mam ted hraje pěkně, jenže je to kazeťák a to už nevyužiju (http://www.soundmasterscotland.com/sony ... 13903.aspx#), hlavně ale je podsvícený docela ostře a mě to při jízdě večer ruší.
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

Ja si minuly tyden koupil tohle:
http://www.autohifi.cz/shop_goods.php3?g_id=2378
myslim, ze tmave podsviceni displaye je v noci lepsi. Tolik nerusi. Pro me je docela dulezite (jak se tu uz psalo) aby radio slo snadno ovladat. Proto preferuji otocny ovladac hlasitosti pred tlacitky. Co se ergonomie a zpusobu ovladani tyce, jedna se asi u nejlepsi radio, ktere jsem kdy mel. Je supr, ze neni pod kazdym knoflikem milion funkci....
Jestli potrebujes nejaky konkretni info, klidne napis na ICQ.....
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

Já se už vůbec nepovažuju za odborníka, všechno tak nějak řekl Macháček, tak já jen přidám osobní zkušenosti..
Měl jsem Sony, teď mám Pioneer a po zvukový stránce to na plný čáře vyhrává Pioneer.. nejsem jeho zastánce a nepreferuju jen jeho.. ale jak zvuk, tak ovládání, všechno je prostě paráda, nic složitýho, je velmi rychlej.. což je taky potřeba, abys nečekal na písničku několik vteřin.. prostě maximální spokojenost :-)
Teď se spíš jen podívat na ceny... ale jak tak na to koukám.. tahle bude asi nejlepší, mrkni ještě sem
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Uživatelský avatar
yenda
**
Příspěvky: 145
Registrován: 29 srp 2005, 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenda »

Už jsme se o tom bavili - můj názor je jednoznačně Pioneer :) doufám že si ho taky v brzké době pořídím.
Zatím jsem si ho jen ohmatal na panelu v prodejně a dobré, jednoduché:)

Ale teď zas přemýšlím jestli není na volume přecijen lepší kolečko ...

tak dobře vyber!
Toyota Avensis sedan Sol 2.0 16V (94 kW)
dříve: Accent 1.5 12V GLS, r.v. 1997
Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

Díky chlapi za informace. nakonec se asi budu rozhodovat mezi tim panasonicem a pionírem, v pixmanii je to hodně levný, ale zas chtěj 250,- za poštovný pač to posílaj odněkud z francie a kdybych to chtěl reklamovat, bylo by to asi složitější. Oběhnu nějaký kaměňáky, někde je mít budou, ošahám je a pak se rozhodnu. Každopádně nejdřív vyndám to starý abych vubec viděl jak tam sou všechny ty šlauchy vzadu a tak.
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Nedam dopustit na Pioneer. Co se tyce Sony, vsude, kde jsem kupoval radio, mi rekli, ze zvukove nic moc znacka. A jednou jsem koupil a meli pravdu.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

Tomikp píše:Díky chlapi za informace. nakonec se asi budu rozhodovat mezi tim panasonicem a pionírem, v pixmanii je to hodně levný, ale zas chtěj 250,- za poštovný pač to posílaj odněkud z francie a kdybych to chtěl reklamovat, bylo by to asi složitější. Oběhnu nějaký kaměňáky, někde je mít budou, ošahám je a pak se rozhodnu. Každopádně nejdřív vyndám to starý abych vubec viděl jak tam sou všechny ty šlauchy vzadu a tak.
Jo s tou Pixmanií máš pravdu.. já to nějak obešel, to poštovný.. a to rádio mě vyšlo skoro o dva a půl litru levnějc než v nejlevnějším e-shopu tady... akorát že sem se rovnou vzdal záruky, za to chtěli taky nějakej příplatek či co.. (ale pokud vim, tak tak jako tak máš prostě zákonou záruku dva roky a můžeš to reklamovat u autorizovanýho prodejce tady)jo a páč to jede z Francie, tak k němu nebyl českej návod, ale ten sem si stáhnul na netu :-)
Jinak prostě Pioneer, jedině Pioneer.. fakt, jak říká Hardcam, mám tu samou zkušenost :twisted:
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Geee
*
Příspěvky: 15
Registrován: 26 črc 2005, 10:12
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od Geee »

A nezkoušel jste někdo koupit radio stejné značky-Hyundai. Já mám hudební hluch a vyloženě kvalitní poslech nepotřebuju, tak o něm přemýšlím. Geee
Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

Geee píše:A nezkoušel jste někdo koupit radio stejné značky-Hyundai. Já mám hudební hluch a vyloženě kvalitní poslech nepotřebuju, tak o něm přemýšlím. Geee
No stejně asi to hyundai nevyrábí, ale někdo to pro něj dělá. To samý co bagry, mikrovlnky a ja nevim co ještě. On ani kvalitní poslech moc možný v autě neni, akustika nic moc a dycky se najde nějakej ten rušivý vliv. De o to najít rozumný kompromis. Přikláním se v tomhle spíš k renomovaným značkám. I když ani značka neni všemohoucí, chce to vyzkoušet, poslechnout, pohrát si :-)
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

TomikP ma uplnou pravdu. Mival jsem Sonyho a nehral tak dobre, jako Medion. Druha vec je kvalita zpracovani a trvanlivost a nakonec jsem se presvedcil, ze mene je skutecne nekdy vice. Kdyz mas milion knoflicku, kde kazdy ma jeste sest dalsich funkci, navic nelogicky poschovavanych, tak zachvili ani nevis, jestli to, co to zrovna dela je funkce, nebo zavada. Ja muzu porovnat treba toho Panasonica s Tim Medionem a jeste treba s Clarionem (v podobne cene jako Panasonic) a vysledek je:
Panasonic a Clarion jsou na upne jine vysi co se zpracovani tyce
Panasonic ma ale naprosto nejlepsi ovladani a ze zacatku mi pripadal az moc jednoduchej, ale po par dnech jsem zjistil, ze mi zadna funkce nechybi a ma vse, co v aute se ctyrma repro potrebuju.
No a co se orig. radia tyce, pripada mi, ze jsou straslive drahy. Pokud jsou nejak hodne integrovany do systemu (pocitac, klimatizace....) tak dovedu pochopit, proc si ho koupit, ale jinak nevidim duvod.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
M.a.d.y
****
Příspěvky: 1176
Registrován: 13 bře 2006, 22:26
Bydliště: Picava(okolí Mladý Boleslavi)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od M.a.d.y »

4 Tomikp: Tak přesně toho prvního Pioneera máme mi v Accentovi :wink:


http://www.autohifi.cz/shop_goods.php3?g_id=2351
Vozy:Renault 5 -zlikvidováno přes střechu, Ford Fiesta -Likvidace kůli neschodě s TP, Renault Clio 1,6 16V RSi 79kW(107koní) -nyní ještě mám(k prodeji), Hyundai Accent -s ním jezdím
Řidič:Služebáky - Ford Tranzit -valník, Ford Focus, Ford Focus C-Max
auto-hifi-tuning
Příspěvky: 1
Registrován: 06 lis 2006, 10:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od auto-hifi-tuning »

Ahoj, tak když jsem prostudoval tvoje nároky na rádio asi bych z těch rádií, co jsou zde "v kurzu" vybral pioneer.
http://www.auto-hifi-tuning.cz/store/go ... oDEH2820MP
Pokud bys měl zájem, ozvi se. Můžeme se pobavit o ceně.
Co se týče pixmánie, kterou tu někdo zmiňoval, myslím, že těch pár stovek za ten risk nestojí.
Jinak se ještě koukni na tohle..
http://cz.lge.com/prodmodeldetail.do?ac ... LAC-M1600R
Autorádia LG v současné době dosahují kvalit renomovaných značek (troufám si říct, že některé konkrétní typy rádií renomovaných výrobců dokonce značně převyšují), funkce a výkon jsou na stejné úrovni. Konkrétně u tohoto rádia je ovládání prakticky stejné jako u pioneera.
Displej neni nijak přemrskaný světýlky, takže nebude nepříjemně oslňovat v noci a neztratí přehlednost.
Tohle rádio sice zatím nemám na shopu, nicméně s dodavatelem již mám smlouvu, takže můžu rádio nabídnout a to za zajímavou cenu: 2690,- Kč
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

To byste se mili sakra pobavit o cene:)
http://www.kamennyobchod.cz/autoradio-s ... 820mp.html
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „Auto-hifi“