Mam byt smutny?

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Odpovědět
ledoborec
*
Příspěvky: 17
Registrován: 18 črc 2005, 15:23
Kontaktovat uživatele:

Mam byt smutny?

Příspěvek od ledoborec »

Pred casem jsem ve firme kyvnul na nabidku na koupi noveho Getze za slunsou cenu. Ta cena je kolem 280 tisic (diky dovybaveni nekolika vecmi). Ted jsem ale videl nabidku od Hyundaie na Accnety za 289 tisic - s prakticky tou samou vybavou, akorat vetsi a bezpecnejsi auto... mam byt smutny a vycitat si, ze jsem nepockal, nebo mam byt v klidu a uzivat si Getze, pro ktereho si (pravdepodobne) zitra pojedu? Je mezi tim velky rozdil, stejnak na to nakonec zapomenu, jelikoz jina moznost jiz neni, ale rad bych si precetl Vas nazor.... :?:
Getz 1.3 - 7/2005
Reklama
 

Farmář
***
Příspěvky: 763
Registrován: 27 kvě 2005, 22:35

Příspěvek od Farmář »

pozde bycha honit,jak se rika,ale jak pises jina moznost se ti zrejme uz nenaskyta... ja osobne bych se rozhodl pro Accent ale zalezi na nas k jakemu ucelu budeme auticko pouzivat...je to trosku tezke rozhodovani,kazdemu vyhovuje neco jineho.Myslim si ze ale nemusis byt smutny protoze auticko budes mit nove a zajiste splni tve ocekavani s jakym si se na neho tak velice tesil :wink:
Juraj
**
Příspěvky: 191
Registrován: 18 dub 2005, 20:42
Bydliště: Košice /Slovensko/
Kontaktovat uživatele:

dilema

Příspěvek od Juraj »

:wink: ....nemôžeš porovnávať Accenta a Getza. Aj keď je výbava zhodná, Accent je zastaralejšie /...o hodne :!: / autíčko Má urobený facelfit už po neviem koľký krát, ale stále je na podvozkovej plošine z roku 1995 :!: Mal som Accenta a teraz mám Getza, takže som zástancom oboch aut. Accent je v súčastnosti vo výpredaji, pretože skončila jeho výroba, a dopredávajú sa skladové zásoby ktoré sú po celom svete. Preto tá dobrá cena. Koncom roku tu máme totálne nového Accenta, ktorý bude mať zhodný podvozok ako nové Kia Rio.
S bezpečnosťou je Getz a Accent na rovnakej úrovni, a dokonca vnútorný priestor má Getz rovnaký ako Accent. V prospech Accenta hrá batožinový priestor. Motor oboch je identický, ale v prospech Getza je zasa váha nakoľko váži len 950kg.
Hyundai Getz 1.1 5dv /VS celadon blue/
Uživatelský avatar
mylys
Moderátor
Příspěvky: 321
Registrován: 19 dub 2005, 11:21
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mylys »

Myslim si, ze Juraj to shrnul pekne.
Ja kdyz jsem Getze kupoval tak tam byl prede mnou borec a kupoval Accenta. Ptal jsem se prodejce jestli se Accenty jeste vubec prodavaji kdyz je na trhu Getz (uznavam, ze Accent ma vetsi kufr) a ten mi rekl, ze si je lidi kupuji prevazne kvuli pocitu, ze maji "vetsi auto".
Je pravda, ze ja osobne jsem si Getze nekupoval z nejake lasky k Hyundaium obecne, i kdyz nektere modely jsou fakt skvele, ale proste proto, ze Getz je male moderni auto evropskeho razu coz se o Accentu rict neda.
Kdybych kupoval nove auto dnes tak bych spis vazne uvazoval o novem Suzuki Swift, ktery je asi modernejsi a ma lepsi vybavu a silnejsi a tissi motor za stejne penize jako Getz. Je fakt, ze je asi o neco mensi a jsou ze zacatku problemy s dodavkami na cesky trh coz jsou informace z diskuznich for, takze za ne nerucim. Proste jsem v nem jeste nesedel, takze nemuzu rict, ze by byl lepsi, ale myslim si to.
Getz mel donedavna nejlepsi pomer cena/vybava a ani dnes v tomto ohledu na tom neni spatne.

Myslim si, ze budes spokojen.
ignorek
*
Příspěvky: 41
Registrován: 22 črc 2005, 23:21
Bydliště: okres Tábor

Příspěvek od ignorek »

Když jsem před rokem a něco kupoval nového accenta, tak jsem šel vlastně pro Getze. Chtěl jsem koupit Getze, jenže když jsme si do něj s přítelkyní sedli (oba jsme vysocí a máme široké ramena), tak jsme do sebe naráželi a vůbec jsme si tam připadali velmi stísněně. Usoudili jsme, že by to bylo utrpení jezdit zkroucení v Getzovi. Tak jsme ho naprosto zavrhli a zkusili si sednout do Accenta, kam jsme se pohodlně vešli, jak na šířku, tak na délku (na nohy). Proto mám Accenta a ne Getze a názor, že Getz je uvnitř stejně velký jako Accent naprosto nesdílím, a po vlastní zkušenosti ani nemůžu.. Nicméně souhlasím, že Getz je z hlediska technologií více modernější vůz než Accent.
ledoborec
*
Příspěvky: 17
Registrován: 18 črc 2005, 15:23
Kontaktovat uživatele:

OK... chapu

Příspěvek od ledoborec »

Diky za odpovedi. Do "meho" (vlastne leasingovky) Getze zbyva par hodin ... Znate ten pocit? Clovek se moc tesi, ale obava se aby nebyl sklaman. ...ale myslim si ze nebudu.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Dneska jsem jel do Prahy a videl jsem billboard Accent (se vsim vsudy) za 289kKC, napadlo me, co mi rikal pred tydnem kamarad, ze za 280 budou mit Getze...ale jeho rodina je vahava a doufam, ze se o nabidce Accentu nedozvedi, protoze Getz je muj oblibenec a prostorove mito prijde podobny a designve je Getz spickovej.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
ledoborec
*
Příspěvky: 17
Registrován: 18 črc 2005, 15:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ledoborec »

Getz je doma... takze tohle tema uz je pasee...

PS: takhle surovej motor jsem jeste nezazil.... tahnul jsem se jako syruppp pp p
Getz 1.3 - 7/2005
ignorek
*
Příspěvky: 41
Registrován: 22 črc 2005, 23:21
Bydliště: okres Tábor

Příspěvek od ignorek »

ledoborec píše:PS: takhle surovej motor jsem jeste nezazil.... tahnul jsem se jako syruppp pp p
JJ, když jsem měl svého Accenta nového, tak mi připadalo, jako bych za sebou táhl tunovej vozejk. Ten motor byl strašně syrovej. Bylo to fakt hodně nepříjemný. Trvá to tak 5-10 tis. km. Musí se to holt zajet. Takže se neděs. Já byl tenkrát dost zklamanej, ale jak řikám, počkej prvních 10 tisíc km a uvidíš. Ta 1.3i nejezdí vůbec špatně. Na "dynamičtější" jízdu jí ale musíš točit tak nad 3500-4000 ot/min.. Pak teprve začínáš využívat toho výkonu.
Juraj
**
Příspěvky: 191
Registrován: 18 dub 2005, 20:42
Bydliště: Košice /Slovensko/
Kontaktovat uživatele:

gratulujem

Příspěvek od Juraj »

...gratulujem k novému Getzu, a prajem mnoho štastných KM. Pošli niejaké fotečky do albumu GETZ nech ho vidíme. :idea:
Hyundai Getz 1.1 5dv /VS celadon blue/
RSTEIN
*
Příspěvky: 61
Registrován: 18 dub 2005, 12:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RSTEIN »

Ja jsem nejprve na doporuceni kolegy chtel koupit Getze, ale ten me nicim nenadchl - maly kufr nas uplne odradil.

Nakonec jsme na Autoshow hned vedle Getze videli ACCENTA, ktery se nam obema s manzelkou ihned zalibil.
Vetsi kufr, celkove nam pripadalo auto prostornejsi a "dospelejsi", lepe se nam sedelo na miste ridice.
Za 6 mesicu pouzivani si nemuzeme na nic stezovat - zadne zavady, vyborna spotreba (6,5 l).

Nejsem si jisty, ale IMHO v roce 2000 byl uveden nový model ACCENTA, ktery byl faceliftovan v roce 2003. Kde cerpate informace o tom, ze ACCENT ma podvozek shodny s ACCENTEM z roku 1995?
Naposledy upravil(a) RSTEIN dne 03 srp 2005, 13:35, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Accent 1.3, r.v. 2004
Uživatelský avatar
KOUPATOS
*
Příspěvky: 31
Registrován: 21 črc 2005, 11:08
Bydliště: RECKO

Příspěvek od KOUPATOS »

ledoborec píše:Getz je doma... takze tohle tema uz je pasee...

PS: takhle surovej motor jsem jeste nezazil.... tahnul jsem se jako syruppp pp p
Jasu(Ahoj) "ledoborce" z Ceska od "Koupatose" z Recka.
Netrap se a nermut se o nynejsim vykonu sveho auta.
Auto je jeste nove a musis sejet vic nez 10.000km aby jsi uvidel zmenu na svem aute kterou bud jisty ze uvidis :D
Ja mam nove auto Hyundai-Coupe-2.000.c.c s vykonem 140 koni
presto ale ted ze zacatku nerekl by jsem ze mam i ........ raketu :D(sejel jsem zatim jen 1.700km).
Je to i tim ze jsem zvykly na zrychleni ze svou motorkou (petistovkou) a vsechny druhe ridice nechavat u semaforu :D,
presto ale jak mi rekli vsichni kamosi z reckeho Hyundai-Club-GR moje auto zmeni povahu :D po 15.000km
a tehdy bude o moc vice zivejsi a cilejsi v urovni ze ho nebudu poznavat jak mi doslova rekli :D
Koupatos 8)
DUM SPIRO SPERO
Odpovědět

Zpět na „GETZ“