klesání otáček a následovné chcípání motoru

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
nežeta
Příspěvky: 3
Registrován: 20 říj 2006, 14:41

klesání otáček a následovné chcípání motoru

Příspěvek od nežeta »

Chci se zeptat jestli někdo nemá nebo neměl stejný problém jako mám já.Máme Lantru r.v.96, 1,6 při nastarování auto cuká,otáčky se dostanou pod 1 skoro až k nule a při jízdě při podřazování klesnou otáčky k nule a motor chcípne.V servise nám řekli,že neví čím to je jelikož jim ukazuje,že je vše v pořádku.Už se nám to stalo jednou a zkusili jsme vyměnit vzduchový filtr,váleček,svíčky na kable,čidlo klikového hřídele (toto ze začátku ukazovalo jako chybu mechanikovi).Až když jsme vyměnili váleček a vzduchový filtr tak to přestalo ale jen na 2 měsíce a teď to začalo znovu.
Neví někdo čím to může být? :cry:
Reklama
 

shadak
Příspěvky: 2
Registrován: 31 led 2007, 18:54

Příspěvek od shadak »

Me se delo presne to same pred rokem (mam stejny model), byl sem s tim v servisu, na nic neprisli, pan vyndal a zandal svicky a kabely... a pak se celej rok nic nestalo, ani cuk... a ted z nicehoz nic to zacalo zas delat. Vi nekdo co to muze zpusobovat ?
Uživatelský avatar
Mates
****
Příspěvky: 1410
Registrován: 08 srp 2005, 19:45
Bydliště: Litvínov

Příspěvek od Mates »

Mám stejný model a měl jsem podobný problém na který byla diagnostika krátká. Měl jsem zeslabenej kabel od alternátoru k baterce. Když uhnil a auto nejelo tak jsem ho opravila od té doby je po cukání.
Hyundai i30 Trikolor 1,4 s paketem plus a černou metalízou 6/2011
Hyundai Accent 1,3 12V 62 kW 2004/3 prodán
Hyundai Lantra combi GLS 1,6 16V r.v.96 Sněhurka je prodaná.
Uživatelský avatar
kopir
Moderátor
Příspěvky: 207
Registrován: 22 črc 2006, 16:40
Bydliště: Senica-SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kopir »

Aj ja som mal podobný problém a diagnostika bola ok. Všade kde som sa mohol dostať som čidla, koncovky, kontakty na striekal WD-čkom, rozobral a vyčistil som sanie vzduchu (klapku) a od tej doby to už nerobí, je možná príčina závady spôsobená saním vzduchu, alebo krokový motorek. 8) Ale sú tu i super fachmani, ktorý môžu poradiť ak to nebude týmto :lol:
Obrázek
Chrysler pt cruiser 2,0 16V
Hyundai Lantra combi 1,6 16V GLS G4CR/84kw-predané
Hyundai Lantra 1,5 GLSi -predané
Zbyněk
*
Příspěvky: 14
Registrován: 27 led 2006, 20:03
Bydliště: Velké Kunětice

Příspěvek od Zbyněk »

Ahoj.Taky bych to viděl na snímač polohy škrtící klapky.Zkusit opatrně otevřít krabičku snímače a vyčistit i s klapkou kompletně.Mě to pomohlo,od té doby dobré.


Lantra 1,6 GLS kombi
Uživatelský avatar
psmuraj1
*
Příspěvky: 41
Registrován: 25 led 2007, 23:10
Bydliště: Barrandov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od psmuraj1 »

hm.. mam celkem podobny problem (POZOR - jsem total amater!) ..kdyz mam benalu v nadrzi 1/4 a mene, tak mi zacne auto prudce skubat, jako by mlelo z posledni kapky... kdyz slapnu vic na plyn, tak otacky klesnou uplne a zacne to jakoby strilet (takovy pocit, jakoby do valcu sel vzduch misto benzinu) a nejlip to tahne na "samochod" - kdyz mam zarazeno a nohu mimo pedal... staci s tim pohoupat (prudce otacet voalntem L-P) a ono se to chytne.
po startu se to chova, jak popisujete - naskoci, otacky klesnou, stoupnou, klesnou a chcipne.... a to i za tepla... (clovek se pak vylozene boji, ze neodjede z krizovatky!!)
v bazaru se dusovali, ze vymenili paliv. filtr, svicky, kabely ke svickam a remeny (..jo a olej s filtrem) a ze by to snad mohlo bejt uz jenom paliv.cerpadlo
... nazor odborniku a fora? diky. honza
Honza78
Hyundai Lantra 1994 1.8i - na prodej
Uživatelský avatar
Tommas33
**
Příspěvky: 475
Registrován: 03 pro 2006, 09:51
Bydliště: Křenovice u Slavkova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommas33 »

Mates píše:Mám stejný model a měl jsem podobný problém na který byla diagnostika krátká. Měl jsem zeslabenej kabel od alternátoru k baterce. Když uhnil a auto nejelo tak jsem ho opravila od té doby je po cukání.
Mates a co ten snímač kliky?Myslím,že jsi ho taky tenkrát čistil?
Accent 1.3 12v 97:Láska se kterou jsem se těžce loučil.Sonata 2.0 16v už taky minulost...nyní Škoda felicia combi 1.9 d provoz na eko naftu 1.30kc km...Citroen xantia 2.0HDi
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

psm: to je celkem pekne popsana zavada pal. cerpadla, jak pohupujes s hladinou tak si cucne a pak zas cucne vzduch...vypada to dost pravdepodobne.
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Motory“