Zápis elektronů

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Wlastik

Zápis elektronů

Příspěvek od Wlastik »

Zapíšou mi u Accenta do techničáku 14 palcové kola? Teď tam jsou jenom třináctky a poznámka - že kola můžou být z lehkých slitin. Bude mít potom auto s většíma a hlavně širšíma kolama větší spotřebu? Asi jo, o kolik asi? Máte někdo zkušenost? :?:
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jirka »

Mám na autě 185/60 R14 ET35. Spotřeba myslím že o cca 0,5l stoupla. Řízení je o hodně citlivější..Při jízdě zatáčkou je to příjemnější ale třeba jízda ve vyjetých kolejích při bouřce cestou z dovolený na dálnici to byl děs. To se mi smáli starý plečky na ouzkých gumách..Jinak auto příjemně přitvrdilo, málo se nahybá v zatáčkách a sedí o hodně lépe.. Ten zápis do techničáku jsem se ani nesnažil. Známej vlastní autosalon hyundai a řekl, že když jsou ve velkém TP jen R13 kola, stejně se mi to nepovede. A taky ať to moc neřeším, že z toho by průser žádnej nebyl. Ani při bouračce se jen tak kola nekontrolujou. Technickou dělám v zimě na plecháčích takže pohoda..
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Conan
*
Příspěvky: 95
Registrován: 13 dub 2005, 15:33
Bydliště: kousek od Úval u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conan »

Naspiš dovozci Hyundai, aby ti napsal papír, že pro tvůj model jsou tyto kola schválená (pokd teda jsou) a pak si je nech zapsat do velkého TP.
Měl jsem tři roky Hyundai Coupe 2.0i, 1. generace ...

Nyní mám:
Volvo XC 90 2.5T AWD, (154kW, MY 2005, LPG 14,5L / 100km)
Bylo:
Volvo V40 T4 (r.v. 1998)
Uživatelský avatar
syfon
*
Příspěvky: 49
Registrován: 10 črc 2005, 22:05
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od syfon »

Conan píše:Naspiš dovozci Hyundai, aby ti napsal papír, že pro tvůj model jsou tyto kola schválená (pokd teda jsou) a pak si je nech zapsat do velkého TP.


resim stejny problem ale napsat dovozci??? on mi pomuze? a za kolik? potrebuji vice podrobnosti ...dekuji .
hyundai accent 3dv. 1,3 GLS 1999
Conan
*
Příspěvky: 95
Registrován: 13 dub 2005, 15:33
Bydliště: kousek od Úval u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conan »

Ano, pošli mail na oficiální zastoupení Hyundai v čechách a popiš jim tvůj problém, víc nevím. Já jsem jim taky kdysi psal, ale16tky mi na Coupe povolit nechtěli. Počítam ale, že 14tky na Accenta normálně šly, jen prostě nemáš všechny rozměry v TP.
Měl jsem tři roky Hyundai Coupe 2.0i, 1. generace ...

Nyní mám:
Volvo XC 90 2.5T AWD, (154kW, MY 2005, LPG 14,5L / 100km)
Bylo:
Volvo V40 T4 (r.v. 1998)
blondynaa
**
Příspěvky: 135
Registrován: 19 kvě 2005, 12:01
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blondynaa »

Já jsem teď řešila jeden problém s mým autíčkem. V techničáku mám napsáno že je to 1,5 12V ale při výměně tý spojky jsme zjistili že je tam 1,3 12V. Tak jsem zavolala do Butovic, řekla jim co potřebuji, nafaxovala jim techničák a do 2dnů mi poslali potvrzení pro dopravní inspektorát o změně údajů a nechtěli za to ani korunu!!!! a vím že třeba VW si za to že v techničáku bylo napsáno že je to 3dv a byl to 5dv. vzal 1200,-
Takže v Butovicích jsou moc ochotný a rádi pomůžou!!!
Tak mimčo už mám,nové auto taky,teď už jen baráček
Uživatelský avatar
Jáno
*
Příspěvky: 27
Registrován: 03 črc 2005, 09:28
Bydliště: Jicin (+-)

Re: Zápis elektronů

Příspěvek od Jáno »

Wlastik píše:Zapíšou mi u Accenta do techničáku 14 palcové kola? Teď tam jsou jenom třináctky a poznámka - že kola můžou být z lehkých slitin. Bude mít potom auto s většíma a hlavně širšíma kolama větší spotřebu? Asi jo, o kolik asi? Máte někdo zkušenost? :?:
http://www.autoweb.cz/rady-pro-vas/veli ... tml?id=939 ale prakticky jsem to nezkousel :)
mel jsem Lantru '96 1.6 16V
Uživatelský avatar
syfon
*
Příspěvky: 49
Registrován: 10 črc 2005, 22:05
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od syfon »

ahoj lidicky tak sem zkusil zajet za dovozcem , ten po mě chtel velkej technicak a prej ze kopiji posle do prahy tam rozhodnou..... po par dnech mi prisel telefonat s informaci ze se omlovaji ale na tento tip mi 14" kola neschvali pac mam nemeckou special edition a ze to teda nepujde.... sem zklamanej ...existuje jinej spusob????
hyundai accent 3dv. 1,3 GLS 1999
Uživatelský avatar
ROOOM
**
Příspěvky: 184
Registrován: 14 dub 2005, 12:54
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

tady je muj pokus ...

Příspěvek od ROOOM »

Getz 1.1 Cool - Green Bean
Mercedes Benz M-Class W164 3.0
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Zápis Al-kol

Příspěvek od ivan »

To Vám moc nezávidím Já je mám zapsané!! :!:
Pneu 195/50R15 82H nebo 92V
Ráfky 7.00J x 15H2 LS!!
Ono to auto bylo přivezeno na těchto kolech z Německa!!
No a v poznámce mám napsáno 185/70R14 82T a disk 6.00J x 13,5.00Jx14!!
Což jsou moje alternativní pneumatiky s disky!!
Pouze jsem to opsal z techničáku!!
Uživatelský avatar
syfon
*
Příspěvky: 49
Registrován: 10 črc 2005, 22:05
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od syfon »

no pani kolegove.... nedelam si iluze. asi se spokojim se 13" . ale je to skoda pac sem presvedcen ze by mu 14" disky sluseli . nejak to vydejcham a asi nebudu sam.... nevim proc s tim delaj takovy fory... kdyz to de u jednoho ma to jit i u druhyho ne??? :wink: diky moc.
hyundai accent 3dv. 1,3 GLS 1999
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Al disky!!

Příspěvek od ivan »

Docela Mě dost zajímá ,jak to řeší kluci co mají auta vytuněná až do extrému a docela by Mě jako dost zajímalo jak to řeší Policie ČR!!
Nemate náhodou někdo zkušenosti! :!: :!: :?:
Jirka Š
*
Příspěvky: 19
Registrován: 11 říj 2005, 13:32

Příspěvek od Jirka Š »

Když jsem před měsícem kupoval nové auto, chtěl jsem místo standartních 16", hned při koupi odjet na 17". Prodejce volal do centrály v Praze, kde odpověděli, že to nejde. Ale pak sami volali zpět, že se to týká staršího modelu a že na nový model je to možné. Tak jsem to měl zapsané ve velkém TP hned.
Z mé zkušenosti vyplývá, že záleží i na modelu a r.v. a každopádně bych se obrátil na centrálního dovozce.
Pokud bych 17" neměl zapsané ve velkvém TP, tak bych si je nekoupil. Když se nic nestane, nikdo na to při běžné kontrole nepříjde, ale při dopravní nehodě může pojištovna odmítnout uhradit plnou škodu z povinného ručení, pokud budou na autě jiná kola, než je uvedeno ve velkém TP.
Hyundai Santa Fe - 2.0 CRDi VGT
Uživatelský avatar
syfon
*
Příspěvky: 49
Registrován: 10 črc 2005, 22:05
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od syfon »

pravda taky si to jentak nelajznu taky znam hodne lidi jezdicich na vetsich discich nez maji zapsano v tp. a nic se nestalo ale pri mem stesti bych dal auto na 14" kola a pri prvni jizde bum!!! ne radeji ne... :?
hyundai accent 3dv. 1,3 GLS 1999
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“