Nové autorádio v Acc - anténa se vysunuje i při poslechu CD

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

McSatek
*
Příspěvky: 56
Registrován: 07 úno 2006, 12:33

Nové autorádio v Acc - anténa se vysunuje i při poslechu CD

Příspěvek od McSatek »

Čaute lidi, na novém radiu SENCOR, které jsem nainstaloval místo orig. se mi vytahuje anténa i při poslechu CD. To je pěkně blbé, obzvlášť, když máte tu elektrickou anténu pokaženou a místo vyjetí vám tak 15x hlasitě zavrčí a nic. Dá se s tím něco dělat. Když odpojím kabel od antény, přestane to? dÍK
Hyundai Accent 1.3i 12V, 62Kw '97
Reklama
 

Uživatelský avatar
Felotron
****
Příspěvky: 1004
Registrován: 16 lis 2006, 16:05
Bydliště: KM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Felotron »

Kdyz odpojiskablod anteny takuz se vytahovat nebude... Jestli jo, tak pusobenim nejake vyssi sily ;)
Tucson TLe 1.6 Crdi 2019
ELANTRA XD 1.6 2006

drive:

Santa Fe DM 2.2AT 2015
i30CW GDH 2016 1.6 Crdi
i30 FD 2.0i 2011
Accent LC
Felicia 1.3
Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

Taky mi vylejzá anténa při CD. Prostě jak se pustí radio a je jedno co s nim dělám, anténa vyleze. jedině to ošetřit nějakym spínačem, šlo by to?
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Už se totu někde řešilo,zkusím se potom podívat! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
McSatek
*
Příspěvky: 56
Registrován: 07 úno 2006, 12:33

Re..

Příspěvek od McSatek »

ivan píše:Už se totu někde řešilo,zkusím se potom podívat! :wink:
Ano Ivane řešilo, ale k ničemu rozhodujícmu se tenkrát nedošlo. Jestli pomůže odpojení kabelu od antény, to nevím, ale zkusím to!
Jsou 2 možnosti buď kabel nebo opravit anténu.

Ale napadlo mě, jestli není ještě rádio propojené s anténou jinak. Ten široký kabel je sice k anténě, ale ty ostatní drátky, co vedou do rádia v té čokoládě, ty jsou přece také spojeny s anténou, ne?
Hyundai Accent 1.3i 12V, 62Kw '97
McSatek
*
Příspěvky: 56
Registrován: 07 úno 2006, 12:33

Re..

Příspěvek od McSatek »

Takže je to jasné. Vytažením té tlusté anténové šňůry to není. Ta pouze slouž jako přvod signálu z antény do rádia. Budu se muset podívat do té čokoládky a podle návodu ustřihnout přslušný kablík a nebo.....spravit anténu.

Jo ještě se chci zeptat, nevíte někdo jak funguje hmaservice.com. Zaregistroval jsem se, ale dále už nevím, kde mám hledat. Díky
Hyundai Accent 1.3i 12V, 62Kw '97
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Mne to dela Alpine taky, alespon myslim, predchozi radio to delalo a tak jsem zvolil vypinac. Modrej kabel antenty jsem o par desitek cm nastavil tak, abych v jeho pulce udelal vypinac a natahnutim ruky ho v klidu zapnul/vypnul, takze antena vyjede tehdy, kdyz chci.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Re..

Příspěvek od ivan »

McSatek píše:
ivan píše:Už se totu někde řešilo,zkusím se potom podívat! :wink:
Ano Ivane řešilo, ale k ničemu rozhodujícmu se tenkrát nedošlo. Jestli pomůže odpojení kabelu od antény, to nevím, ale zkusím to!
Jsou 2 možnosti buď kabel nebo opravit anténu.

Ale napadlo mě, jestli není ještě rádio propojené s anténou jinak. Ten široký kabel je sice k anténě, ale ty ostatní drátky, co vedou do rádia v té čokoládě, ty jsou přece také spojeny s anténou, ne?
Tak tos mi ušetřil práci!!! :P :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
Pida
*
Příspěvky: 71
Registrován: 15 pro 2006, 15:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Re..

Příspěvek od Pida »

McSatek píše:
ivan píše:Už se totu někde řešilo,zkusím se potom podívat! :wink:
Ano Ivane řešilo, ale k ničemu rozhodujícmu se tenkrát nedošlo. Jestli pomůže odpojení kabelu od antény, to nevím, ale zkusím to!
Jsou 2 možnosti buď kabel nebo opravit anténu.

Ale napadlo mě, jestli není ještě rádio propojené s anténou jinak. Ten široký kabel je sice k anténě, ale ty ostatní drátky, co vedou do rádia v té čokoládě, ty jsou přece také spojeny s anténou, ne?
Na vysouvani anteny je v napajecim iso konektoru tusim pin 5, tak ho zkus odpojit a ona se prestane vysouvat ale, nevim co kdyz ji budes chtit pouzit, tohle reseni rozhodne neni to spravne :roll: .
Kdyztak si na to utvor nejaky echt tlacitko, ale neni to moc elegantni reseni...
Obrázek

jinak tady mas popsany cely zapojeni isa.... http://www.automotodiagnostika.cz/index ... 2&Itemid=2
Accent 96 1,3 55 kW 5dv. zelena metal.
McSatek
*
Příspěvky: 56
Registrován: 07 úno 2006, 12:33

Re..

Příspěvek od McSatek »

Chlapi,
včera jsem se s tím hrál asi 2 hodiny. Pořád jsem anténu vytahoval až začala zase trošku fungovat, jenomže nezajížděl ten poslední článek. Byl moc zadřený. Anténa se kvůli němu nechtěla vysouvat. Prostě motorek neměl takovou sílu aby ten zadřený kousek vytáhl. Po trošku razantnějsím zásahem kladiva už to nejelo skoro vůbec 8) . Ale co odstřihl jsem kabel který je v iso a anténa nevyjíždí. Problém částečně vyřešen - anténu spravím na jaro.
Díky.
Tím končím referát a otevírám diskuzi...
Hyundai Accent 1.3i 12V, 62Kw '97
Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

Hardcam píše:Mne to dela Alpine taky, alespon myslim, predchozi radio to delalo a tak jsem zvolil vypinac. Modrej kabel antenty jsem o par desitek cm nastavil tak, abych v jeho pulce udelal vypinac a natahnutim ruky ho v klidu zapnul/vypnul, takze antena vyjede tehdy, kdyz chci.
Dyk máš na střeše tu žraločí ploutev, to mi řekni ja ti z toho něco vyjede když chceš :D
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Ty jsi drzej:) vetsinou to jsou GPS ploutve (resp. antena GPS) :)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

Tak sory sem si chtěl jenom rejpnout :D . Doted sem měl za to že je to klasická anténa.
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

nene, antena mi vyjizdi z kufru, jestli myslis myho mazlika. BMW v nejlux verzi v tom ma i vyhledavani a takovy ty drahy blbosti, alespon tak mi to tvrdi kamarad se 730d (2003)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

aha takže ta Shade 105 v korozi s dřevěnym křídlem na zadku co měla tu ploutvičku už má asi taky GPS výbavičku. Ale ja si poříd řikám že neni nad GPSku pěkně na palubce co si jí vezmu kdykoliv sebou na čundr třeba. V tomhle mě inženýři z Boleslavi nepřesvědčí :-)
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“