GETZ diesel

Moderátoři: vipe, Moderátoři

DYK

GETZ diesel

Příspěvek od DYK »

Copak tady není nikdo kdo má naftu? Nebo je to špatná volba.
Reklama
 

Uživatelský avatar
mylys
Moderátor
Příspěvky: 321
Registrován: 19 dub 2005, 11:21
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mylys »

Pro me to byla spatna volba - a to jsem mohl mit diesla za cenu benzinu.
3 valcovy chrochtomotor a auto ktery je cca o 110 kg tezsi. Pro toho kdo najezdi cca tech 15 000 km rocne jako ja to neni zajimave.
Ale taky se celkem divim, ze tady na foru jeste nikdo nema naftaka . . .
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Ja jsem s chrochtackem jezdil cca 4 dny, spotreba 4 litry me nadchla, jelo to i 160 a na 3 valec to bylo slusny, je to Common Rail, coz svedci o tom, ze ten motor neco vydrzi...za sebe doporucuju.Mimochodem, tichy to zrovna neni:/ ve srovnani treba s Fabii 1.4 TDI (taky 3valec) je Getz hlucnejsi.Kdo chce jezdit skoro zadarmo a obzvlast ve meste, tak doporucuju, jinak spis tu 1.3.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Petr H.

Vice info

Příspěvek od Petr H. »

Mam moznost koupit rok stareho diesela za dobrou cenu. Myslel sem, ze je to dobra prilezitost. Zaralazily me ale ponekud vlazne - zde uvedene - ohlasy. Muzete prosim rici, v cem jeste spocivaji uskali Getze diesela (vedle hlucnosti)? Moc dik
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

No vlažné ohlasy. Ono těžko říct. Ona vlažnost ohlasů možná tkví v tom, že Hyundai je v těchto vodách nováčkem, pokud tedy vím nejstarší dieslové motory H montoval do H100 a Galloperu což je poněkud jiná kategorie než Getz ... Časem se teprve ukáže jaké H umí diesly ... kupříkladu Sonata vlajková loď značky (XG nyni nepočítám) na diesel teprve čeká i když jej značka již avizuje ...
DYK

Příspěvek od DYK »

Petře, jestli je ta tvoje možnost nákupu opravdu fin. dobrá, tak neváhej. Nemnohé zkušenosti s G diesel plynou z pořizovací ceny auta. Já osobně prostě nemůžu mít benzínové auto od doby, kdy jsem čuchl k naftě. Je to zcela indiv. záležitost, ale mě to prostě apsolutně vyhovuje a to naftu kupuju normálně u pumpy- u dobrých pump. Takže nějaké extra finanční výhody žádné. Co vým o motorech používaných v H (co jsem slyšel). V Elantrách 4válec je prý konstrukce MB a ty 3válce je totéž, akorát o jeden vál kratší+ vynažovací hřídel. Moderní vsřikování ala čerpadlo triska -PD -Comonn rail nebo jak se to píše. Já bych neváhal, ale rozvaž sám. Každopádně jsem neslyšel o nějaké poruchovosti těchto mototů. Informace mám od mechnika s Hyu. se kterým dám občas řeč -co to či ono. Není to chlap který chválí svoje peří, ale bere to jak to je. Takže GOOO diesel.
Uživatelský avatar
Benji
*
Příspěvky: 44
Registrován: 02 srp 2005, 15:29
Bydliště: Praha 9

Příspěvek od Benji »

Taky jsem uvažoval o dieselu, protože druhé auto mám Vectru 2.2DTi. Ale odradilo mě to, že se jedná o 3-válec; vždy problém s vyvažováním - z toho pramení vyšší hlučnost motoru bez ohledu na to, jestli je to diesel nebo benzín (viz VW/Škoda 1.2HovnoToPojede).
A pak i výše zmíněná skutečnost, že Hyundai nemá valné zkušenosti s diesely, natož pak s maoobjemovými. To, že nejsou žádné negativní zkušenosti kromě hluku je jasné - ten motor existuje asi 2 roky a to většinou závady nenastávají, projeví se až později.
Jinak pokud nejezdíš alespoň 15tis km ročně, asi se diesel nevyplatí. Jistě, ušetříš za PHM i teď, kdy je nafta stejně drahá jako benzín, protože ta spotřeba je o 25% nižší. Ale zase ty peníze vrazíš jinam (olej, filtry, opravy naft. motoru jsou neskutečně drahé) a pořizovací cena je významně vyšší. Takže ve výsledku to vyjde dráž - vím, o čem mluvím, a to jezdím s Vectrou 20tis. ročně. Nehledě na to, že benzín je živější, auto o 100kg lehčí...
Benji
Hyundai Getz 1,3GLS/60kW 2003 - WO
Opel Vectra 2.0DTi/98kW HB 1999 - L147
Škoda Octavia II Elegance 2.0TDi/103kW
Návštěvník

Nafta

Příspěvek od Návštěvník »

Mám Getze naftu a jsem spokojenej, spotřeba 5,5 město. Hlučnější je pouze když ho točíš, ale nafta to nepotřebuje tý stačí 2300 ot. A jsem rád že jsem nezvolil 1,1. Nafta je nafta :D
Cemar
*
Příspěvky: 64
Registrován: 21 dub 2005, 22:02
Bydliště: Chrudimsko

Příspěvek od Cemar »

Do nového Getze (po faceliftu) mají dávat diesel 1,5 čtyřválec - dávaj ho už do Matrixe - a co jsem četl hodnocení, je výrazně lepší než zmiňovaný tříválec :!:
Červený Getz 1.1 - třídveřový (byl), bílý Getz 1,4 - pětidveřový (byl), bílý Bayon 1,2 (je)
Krtek
*
Příspěvky: 14
Registrován: 28 zář 2005, 00:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Jasne nafta je nafta spotreba 5 - 5,5 pruznej motor, dobrej kroutak (da se rozjet i na volnobeh a bez plynu). Ted mne uslapete ale jede to i 180 :oops: . Je to hlucnejsi motor hlavne za studena ale po ohrati se to zlepsi. Pri klidne jizde a lehke noze se da ujet i 850 km na jednu nadrz a to rezerva teprve problikava - 50/50 mesto a dalnice.
GETZ ELEGANCE 1,5 CRDi
Miguel

Příspěvek od Miguel »

Pred dvema dny jsem mel moznost se vozit v Getziku Crdi...a uprime me to nadchlo......znam htp Fabku a ta je hrozna...tohle me maximalne prekvapilo.Kdo zna tak musi uznat ze ta fabie je takova no proste mi to pripomina starou Jawu 350.....nez ji roztocis tak si uvaris kafe v prekapavaci a nez z tech otacek spadne tak to kafe vychladne a da se vypit..je to takovy tezkopadny........U toho Getzika neni ten jeden chybejici valec tolik znat...........Jede to proste jako svine .....samozrejme ze oproti Fabii to ma turbo a vetsi kroutak to ano,ale neni tolik znat ta nevyvazenost toho trivalce a to je Dieselovej....
Miguel

Příspěvek od Miguel »

Cemar píše:Do nového Getze (po faceliftu) mají dávat diesel 1,5 čtyřválec - dávaj ho už do Matrixe - a co jsem četl hodnocení, je výrazně lepší než zmiňovaný tříválec :!:
Jo to jsem se taky nekde dohledal a melo by mit promenou geometrii lopatek turba a melo by to mit cca. 110 koniku......to budou Okináři koukat az se okolo nich prozene splasenej Getz s timhle motorem......to bude trochu narez.......
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Miguel píše:
Cemar píše:Do nového Getze (po faceliftu) mají dávat diesel 1,5 čtyřválec - dávaj ho už do Matrixe - a co jsem četl hodnocení, je výrazně lepší než zmiňovaný tříválec :!:
Jo to jsem se taky nekde dohledal a melo by mit promenou geometrii lopatek turba a melo by to mit cca. 110 koniku......to budou Okináři koukat az se okolo nich prozene splasenej Getz s timhle motorem......to bude trochu narez.......
Moc zase nechval,Já v práci dělám většinou dieselové motory a vím co
dokáží a jak se chovají za každé situace atd.!!
Ale zrovna turbodmychadlo s proměnou geometrií lopatek,tak to je docela
pro motor zkáza než kdyby tam bylo turbo starší konstrukce!!
Zrovna Wolksvagen a jeho sestry Seat a Škoda dávají turbo s proměnnou
geometrií lopatek a každou chvíly někdo přijede s vychrochtaným ložiskem anebo upadlou lopatkou a je to zatraceně drahý na opravu!! :wink:
Vždycky nějaká hlava něco vymyslí a pak máš takový starosti!!
Jako turba typu KKK K14 nebo GARETT T2,tak ty se docela povedly a vydrží dost dlouho a při pravidelné výměně oleje ,tak vydrží dost dlouho!!
Další věc,každý si myslí,že když to má turbo,tak cihlu na plyn a hurá!!
Jenže to turbo je tam kvůli síle a to znamená,na bezpečné předjíždění a hlavně do větších kopců!!!Naftový motor není benzínový motor!!!
Kdo chce jezdit dost rychle,tak je v hodnější benzín!!!
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
bubák

getz diesel

Příspěvek od bubák »

... já mám Getz diesel rok, mám najeto 75 tisíc kilometrů bez jediné závady. Spotřeba v normě, maximálně 7 litrů při hodně razantní jízdě po dálnici, jinak pod 5l. Je to určitě jeden z nejlepších dieslů ne našem trhu, co se týče poměru cena/výkon. 8) a táhne jako ďábel :twisted: , mohu jen doporučit :D
Kutas.K
Příspěvky: 4
Registrován: 25 lis 2005, 18:55

Re: GETZ diesel

Příspěvek od Kutas.K »

Zdravím mám naftu 15 crdi a nemužu si ji vynachválit jezdím za 5.5l na 100km.Ted jsem přidal chip z 82ps na 113ps je to takovej malej dabel.. :lol:
Odpovědět

Zpět na „GETZ“