Vynechávají mi válce na Hyundai coupe

1996 - 2002

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Uživatelský avatar
HCOUPEFX1
**
Příspěvky: 106
Registrován: 30 zář 2006, 11:17
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Vynechávají mi válce na Hyundai coupe

Příspěvek od HCOUPEFX1 »

Ahoj. poradí mi někdo prosim, cím by to mohlo být?
Za jízdy se mi poslední dobou docela casto stává, že motor zacne jet jen na tři a nekdy dokonce asi jen na dva válce. a párkrát se uz stalo, ze otáčky vyskočily na 2000 a motor prostě chcípnul. a pak delší dobu nejde nastartovat.
Je to Hyundai Coupe 2.0 16V r.v.97

Předem díky za pomoc
Reklama
 

Dastin

Příspěvek od Dastin »

A co vysokonapěťové kabely a svíčky, byly měněny?Třeba od TESLA Blatná jsou dobré a levné.
_______________________________________
Hyundai Lantra combi 1.6 16V 84kW 1997 LPG
mio
*
Příspěvky: 15
Registrován: 20 pro 2006, 23:44
Bydliště: Slovensko

co tak RJ

Příspěvek od mio »

co tak dat skontrolovat Riadiacu jednotku???
Ja mam konecne pojazdneho Tiburona... bola odpalena RJ a presne takto sa to prejavovalo...

ja som bol v MAX Tuningu...
Uživatelský avatar
HCOUPEFX1
**
Příspěvky: 106
Registrován: 30 zář 2006, 11:17
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HCOUPEFX1 »

ä na kolik prisla oprava?
Uživatelský avatar
weena
**
Příspěvky: 206
Registrován: 22 dub 2006, 18:14
Bydliště: Klein Stadt...
Kontaktovat uživatele:

Re: Vynechávají mi válce na Hyundai coupe

Příspěvek od weena »

HCOUPEFX1 píše:Ahoj. poradí mi někdo prosim, cím by to mohlo být?
Za jízdy se mi poslední dobou docela casto stává, že motor zacne jet jen na tři a nekdy dokonce asi jen na dva válce. a párkrát se uz stalo, ze otáčky vyskočily na 2000 a motor prostě chcípnul. a pak delší dobu nejde nastartovat.
Je to Hyundai Coupe 2.0 16V r.v.97

Předem díky za pomoc
No, tak takhle mi to začínalo blbnout s tim snímačem teploty (ukazatel teploty na palubovku).... u termostatu 1 drat by Ti k tomu měl vést. Skus ho vyměnit jestli máš možnost to někde vyzkoušet... Já mám eště jeden do zásoby :lol: jinak stojí v KELLY do 200Kč tušim.. :wink:
................................................ :-)
Renault Clio S1200
Hyundai sel do sveta
Škoda 120M (okruhová verze) :-)
Uživatelský avatar
HCOUPEFX1
**
Příspěvky: 106
Registrován: 30 zář 2006, 11:17
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HCOUPEFX1 »

cau, hele to fakt myslis, ze snimac teploty ma vliv na chod motoru? Ja treba jedu,pridam plyn a jeden valec proste nejde. Myslis, ze na to ma vliv snimac teploty?
Uživatelský avatar
weena
**
Příspěvky: 206
Registrován: 22 dub 2006, 18:14
Bydliště: Klein Stadt...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od weena »

HCOUPEFX1 píše:cau, hele to fakt myslis, ze snimac teploty ma vliv na chod motoru? Ja treba jedu,pridam plyn a jeden valec proste nejde. Myslis, ze na to ma vliv snimac teploty?
No mě to takhle blblo... tak jak to popisuješ Ty. Akorát se mi otáčky zvedly až na 4tis/min. samovolně. A taky mi to nechtělo naskočit... třebas až na po 7 a to už jsem pěnil z toho auta :evil: A když Ti to jede na 3 nebo i na 2 válce a sešlápneš plynovej pedál tak se Ti to dusí a motor cuká?.. mě to ze začátku teda chcíplo za jízdy když sem vyřadil. Jezdil jsem s tim a pak to teda cukalo jak to výše popisuju... krokovej motorek jsem přehodil, svíčky a kabely jsem odzkoušel a OK. přehodil jsem i jednotku jinou ale stejně. Tak jsem vyměnil ten snímač a přestalo to. Jo jinač při tom blbnutí mi většinou svítila kontrolka CHECK ENGINE.. někdy se to rozsvítilo a neblblo to teda no. tak nevim. Třebas to muže být toto. Vyzkoušej a uvidíš... A kdyžtak dej vědět.
................................................ :-)
Renault Clio S1200
Hyundai sel do sveta
Škoda 120M (okruhová verze) :-)
Uživatelský avatar
HCOUPEFX1
**
Příspěvky: 106
Registrován: 30 zář 2006, 11:17
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HCOUPEFX1 »

tak ok. zatim dik. zkusim prvne koupit novy kabely a kdyz bude porad problem tak zkusim ten snimac. Moc dik
Uživatelský avatar
HCOUPEFX1
**
Příspěvky: 106
Registrován: 30 zář 2006, 11:17
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HCOUPEFX1 »

jo jeste. jak ses ptal. presne jak popisujes. kdyz to jede na ty 3(2) válce tak po seslapnuti plynu se to dusí a poskakuje a po chcilce se to zase rozbehne normalne.
Uživatelský avatar
weena
**
Příspěvky: 206
Registrován: 22 dub 2006, 18:14
Bydliště: Klein Stadt...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od weena »

HCOUPEFX1 píše:jo jeste. jak ses ptal. presne jak popisujes. kdyz to jede na ty 3(2) válce tak po seslapnuti plynu se to dusí a poskakuje a po chcilce se to zase rozbehne normalne.
No mě když se to dusilo 2-3 válce, tak jsem to podržel do omezovače chvilku a pak to přestalo.. Kabely kupovat nemusíš.. nastartuj motor a postupně vytahuj kabely a zjistis jestli jsou OK nebo ne.. :wink: Já bych to tipnul na ten snímač no...
................................................ :-)
Renault Clio S1200
Hyundai sel do sveta
Škoda 120M (okruhová verze) :-)
Uživatelský avatar
HCOUPEFX1
**
Příspěvky: 106
Registrován: 30 zář 2006, 11:17
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HCOUPEFX1 »

s tema kabelama sem to zkousel,ale problem je v tom, ze mi to to auto dela, jen kdyz jedu,takze sem nic nepoznal.
Dastin

Příspěvek od Dastin »

¨no jak tak přemýšlím, tak by to mohlo být to čidlo teploty neboli teplotní čidlo,znám tuto chybu u hondy civic, kámošovi blblo a motor se mu choval tak, že zničeho nic za jízdy to vyletělo na 3000 ot/min. a mi jsme už nevěděli co stím a dali jsme to do servisu, ale tam na to taky nepřišli. Jednalo se o hondu z roku 1989 a ta při napojení na ří´d, jednotku komunykuje pouze diodově počtem bliknutí a to bliknutí bylo 16x a honda ji prý nezná, tak že bez úspěchů v autorizovaném servisu. Byli jsme z toho špatní a naštěstí byla k dyspozici druhá odhlášená honda na rozebrání a postupným měněním jednotlivých dílů jsme došli na to teplotní čidlo. Lepší by bylo vyměnit celý motor, protože to zabraklo mnoho času, ale nakonec jsme zvýtězili.Bylo to to teplotní čidlo.Taková blbos.Přehození sání se všemi čidli na něm,pak rozdělovač,kabeli,říď. jed. a já nevím co ještě. Docela mazec.Hlavněže jsme na to došli.Takže ho nezavrhuj to teplotní čidlo. :wink:
_____________________________________
Hyundai Lantra combi 1.6 16V 84kW 1997 LPG
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: co tak RJ

Příspěvek od ivan »

mio píše:co tak dat skontrolovat Riadiacu jednotku???
Ja mam konecne pojazdneho Tiburona... bola odpalena RJ a presne takto sa to prejavovalo...

ja som bol v MAX Tuningu...
Tak nakonec to byla přeci řídící jednotka!! :?
Tak ať Ti atíčko pěkně slouží!! :wink: 8)
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
HCOUPEFX1
**
Příspěvky: 106
Registrován: 30 zář 2006, 11:17
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HCOUPEFX1 »

tak ted fakt nevim. vypada to na teplotni cidlo a nebo RJ. ovsem asi bude zasadní rozdíl v cene. abych nekupoval RJ zbytecne. Má nekdo predstavu,kolik asi tak stoji?
Uživatelský avatar
weena
**
Příspěvky: 206
Registrován: 22 dub 2006, 18:14
Bydliště: Klein Stadt...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od weena »

HCOUPEFX1 píše:tak ted fakt nevim. vypada to na teplotni cidlo a nebo RJ. ovsem asi bude zasadní rozdíl v cene. abych nekupoval RJ zbytecne. Má nekdo predstavu,kolik asi tak stoji?
Když přehodíš řídící jednotku za jinou tak Ti to bude dělat stejně páč si to tu chybu znova najde tady ta jednotka... S tou jednotkou to vim páč jsem ji taky zkusil přehodit a blblo to stejně.. Je to to čidlo na 99.9%..
................................................ :-)
Renault Clio S1200
Hyundai sel do sveta
Škoda 120M (okruhová verze) :-)
Odpovědět

Zpět na „COUPE 1G“