poradťe zbláznil jsem se!!!

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

tomas.holoube
**
Příspěvky: 291
Registrován: 11 říj 2006, 18:38
Bydliště: Východ

poradťe zbláznil jsem se!!!

Příspěvek od tomas.holoube »

No celkem mám moc rád dobrou musiku a dost hodně si potrpim na její kvalitě, auto mám celkem vybavený dobrou sestavou ale je rozjetej vlak a jsem závislej tak do toho chci pořádně šlápnout, chci posílit basy ale brutálně, tyhle normální subwofry mě už připadají všechny slabý, tak jsem si udělal vyhlídku asi tak na rok do předu (až vyhraju v loterii :D ) chtěl bych se optat jestli tedy s touto věcí máte někdo zkušenosti, jo a jestli jste měl někdo už kapacitátor v autě(v accentu) ???? moc dík.

http://www.autohk.cz/corner/index.php3? ... l&id=32616

http://www.autohk.cz/corner/index.php3? ... l&id=27950
accent 1.3,Zatmavený,alu borbet,bosi výfuk,musika
Reklama
 

lubin1281
**
Příspěvky: 187
Registrován: 02 bře 2006, 18:07
Bydliště: letovice

..

Příspěvek od lubin1281 »

kontaktuj martase on je v tomhle profik
:wink:
lancia kappa 2.0 v5 20v 114kw
vysnene auto hyundai xg 350
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

KAPACITOR
nevim proč tomu všichni říkáte kapacitátor :D
Tohle je na strašně dlouhý povídání.. každopádně, kapacitor ti vyrovnává proudový ztráty při hodně vysokym výkonu.. ten monoblok vypadá gut.. ale nejsou tam psaný žádný parametry a ta basová bedna.. nevim.. musel bych to slyšet, vidět.. víš jak.. každopádně nemá cenu to uspěchat.. chtělo by to probrat co tam máš teď a co seš ochotnej obětovat ;) a hlavně čeho chceš dosáhnout.. moje téma kde sem dělal muziku do svýho Coupe si čet? je to sice dost ojedinělý, ale něco se z toho dá taky vzít... někde sem četl že i tlumení si nepodcenil, takže bych řek, že úplnej amatér nejseš.. kdyžtak napiš SZ nebo dej ICQ a pořešíme to.. všechno jde, nic nejni problém ;)
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

Ten zesilovač je podle mě zbytečnej. Na pohon tej bedny bude dostačovat slabší. Ta bedna má 2x750W max a 2x300W rms. No za tu cenu by jsem osobně koupil tu co mám já a to Axton CAB609 jelikož vyhrála veškeré testy a má opravdu čistej zvuk. No na tu bednu ti bude dostačovat monozesilovač EYEBRID Y2A1Y500 kterej stojí 6600Kč. Má výkon 1x350W do 4Ohmů a 1x500W do 2Ohmů. Jelkož ta bedna má dva 4Ohmové subwoofry a každej woofer má svůj připojovací terminál, stačí když spojíš výstupy obou wooferů paralelně na výstup monozesilovače. Zesilovač dává do 2Ohmů 500W rms a do spojení wooferů paralelně dostaneš 2Ohmy (R=R1xR2/R1+R2..... R=4x4/4+4......R=16/8......R=2Ohmy) A výkon 500W/2=250Wrms což je o 50W nižší než rms výkon jednoho wooferu. Je lepší mít woofer o něco výkonější než max výkon zesilovače aby i při zapnutí BassBoost nedocházelo k přetížení a tím zničení wooferů. Fuj to sem se rozepsal , ale proste ten zesik je dobrej ale jeho výkon bude z 60%nevyužitej.
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

Nevim.. můj názor je takovej že je lepší mít výkonější zesik než repra.. jednoduše kvůli dynamice, to za prvý.. i na malej výkon hraje podstatně líp, kvalitnějc, dynamičtějc než slabší zesik.. za druhý.. kvůli zkreslení.. když se zesik blíží svý horní hranici, začne zkreslovat, ale výkonější má právě ty potřebný rezervy který věř mi, ty woofery urkitě využijou a vzhledem k tomu, že se zbláznil jak píše, tak se mu budu urkitě každej větší výkon hodit.. ale jak říkám, to všechno se musí odzkoušet, dobře zapojit, nic neponechat náhodě.. ale každopádně zesik je to poslední na čem bych já šetřil.. i do budoucna se to může hodit..
Můj názor, zesik urkitě výkonější než woofery ;)
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Chlapi,já bych to s tou hudbou nepřeháněl :roll: .Všeho moc škodí. :shock: Obrázek
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

MartasZ: to já neříkám že není výkonější lepší. Ale vždyť on nechce jezdot po soutěžích s hudbou, alespoň to nepsal a pro normální poslech to beztak naplno mít nebude. A ten zesik EYEBRID Y2A1Y500 je výtězem testů zesilovačů do 8000kč. Má minimální zkreslení i při plném zesílení a jeho vlastnosti jsou vynikající. Já osobně bych ten výkonější za tu cenu nekupoval pač to jsou vyhozené peníze. Jo pokud se ta hudba bude dělat kvůli soutěžím tak to je pak něco jiného to bych ten zesik koupil ale pro běžnej poslech zbytečný. Toť můj názor. Ty jezdíš po soutěžích tak na to koukáš z jiného hlediska.
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Tak ja se taky zblaznil...krome toho, ze se na Lantru nikdo neozval, tak zitra jde na renovaci a budu nakej patek bez ni, ale bude to stat za to, jsem se rozhodl si z ni udelat obyvak. U kamarade ve Skode 120 (mimochodem, v lete postavena z novych dilu - 100tKc) jsem si dneska overil, jak moc dulezity je mit kvalitni audio na predku.
Co mam:
radio Alpine
ovaly Magnat
vysky Fenner
Co behem tydne bude:
2xsubwoofer 2x750W max, 2x250W rms
kompa Axton, stredni trida, 13cm - cena 2999Kc
2x zesik Spectron spa2100z kazdy 1x300RMS
Nema pro me smysl prodat Lantru za 70tKc, chtel jsem zmenu, ale ne za vsechny prachy, takze ted budu tri tydny bez auta s tim, ze mi ho predaji prej jako novy:)
Naposledy upravil(a) Hardcam dne 07 led 2007, 23:10, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
tomas.holoube
**
Příspěvky: 291
Registrován: 11 říj 2006, 18:38
Bydliště: Východ

Příspěvek od tomas.holoube »

MartasZ píše:Nevim.. můj názor je takovej že je lepší mít výkonější zesik než repra.. jednoduše kvůli dynamice, to za prvý.. i na malej výkon hraje podstatně líp, kvalitnějc, dynamičtějc než slabší zesik.. za druhý.. kvůli zkreslení.. když se zesik blíží svý horní hranici, začne zkreslovat, ale výkonější má právě ty potřebný rezervy který věř mi, ty woofery urkitě využijou a vzhledem k tomu, že se zbláznil jak píše, tak se mu budu urkitě každej větší výkon hodit.. ale jak říkám, to všechno se musí odzkoušet, dobře zapojit, nic neponechat náhodě.. ale každopádně zesik je to poslední na čem bych já šetřil.. i do budoucna se to může hodit..
Můj názor, zesik urkitě výkonější než woofery ;)
Zesik musí být samo výkonější, ten co jsem navrhl toho se určitě budu držet, tahle značka je gut

ted pro vsechny : jinak ta bedna samozřejmě je výkonější a lepší než třeba velkej axton , slyšel jsem rozdíly a nemá tak mohutnej ani kvalitní zvuk.ale mě se tady utý bedny nezamlouvá že má výdechy do boku, přišla by zapasovat do kufru a kam to pak bude funět vzduch když tam zbyde na každou atranu ani ne 5 cm.

jinak ted mám v caru axtona toho nejmenšího se zesikem axton a taky mám o něco výkonější zesik a je to dokonale v rovnováze. 8)
accent 1.3,Zatmavený,alu borbet,bosi výfuk,musika
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

Já toho největšího Axtna CAB609 mám a naprostá spokojenost. Vybýral jsem dlouho a rozhodoval mezi JBL a AXTON a AXTON vyšel lépe. Každej máme asi jinej vkus no :wink: Jinak značky EYEBRID se drž má kvalitní komponenty a zesilovače jsou hodně kvalitní
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Prave ten s tou Schade si kupuje ten 2kW Eyebird
http://www.mh.cz/index.php?page=eyebrid ... 24fc6445dc

a tak mi necha Spectrony, ani ne mesic stary:)
Eyebird, Rodek, Em-phaser, Axton - to je KVALITA!!!
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Tak jsem pekne nasr***, prave jsem koukal na stranky, odkud bych mel ten woofer a prodali ho....muzu ho koupit jinde, ale o 1500draz.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
tomas.holoube
**
Příspěvky: 291
Registrován: 11 říj 2006, 18:38
Bydliště: Východ

Příspěvek od tomas.holoube »

jj, ten velkej axton je taky dobrej, ale je fakt že chci bednu která má aspon 800 - 900 watt v RMS a to ten velkej axton nemá. Tenhle eyebrid by měl mít tech 800 ale mám ted strach s těma výdechama do boku že budou vlastně nalepený na boku tak jestli to nebude dělat neplechu, jinak zástavbu nechci, jednou to auto třeba prodám a chci si to vzít sebou.
accent 1.3,Zatmavený,alu borbet,bosi výfuk,musika
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Presne tak to chci ja - bez zastavby.
Ten EYEBRID Y12.2BB ale nema 2x750 RMS, ale max. - cena tomu odpovida.
Btw, Tomasi, ten 2kW zesik muzu mit z 18 tisic za 10tisic, kdybys chtel.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

MAGNAT AGRESSOR 5000 Death Match - 750W RMS - 10990Kc, dle me dobra volba, pokud chces neco fakt silnyho...a k tomu bych dal ten zesik, na kterej jsem poslal odkaz. A jeste sehnat bednu, ale sikovny truhlari Ti ji udelaj, me nebude stat nic (MDFka). Mno a jsi v tom neco pres 20tKc, ale ten vysledek je krutej:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „Auto-hifi“